Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нестабилно поведение при ниска скорост?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нестабилно поведение при ниска скорост?

    При движение с около 1600 оборота и 9км(по ГПС) +/- тази малка скорост, лодката се движи на зигзаг, държа волана право напред лодката ту наляво ти надясно, като на моменти е малко това отклонение, на моменти е много голямо, налага се постоянно да се корегира посоката, при висока скорост това не се наблюдава. От какво може да е това и как да се отстрани?

  • #2
    От: Нестабилно поведение при ниска скорост?

    Май точно ниската скорост е причината за това поведение. Просто стабилизиращите елементи от рода на надлъжни редани, килчета а и самия рул не работят добре при тази скорост. Има и други разни сметки включващи център на страничното съпротивление и центъра на тежестта, но твоята лодка си е фабрична и трябва това да е предвидено конструктивно.

    П.П. Случайно на носа да си имал 3-4 човека, които да са предизвикали диферент на носа?
    Последно редактирано от коко келеша; 18-08-13, 20:20.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Нестабилно поведение при ниска скорост?

      Има значение това, но обратно, ако съм сам клатенето е най-много, при 1 човек не много тежък на носа е най-малко, при 2ма тюлени отпред е бая шарене ,както и трудно за корекция, но винаги го има. Всичко е фабрично по лодката.

      Коментар


      • #4
        От: Нестабилно поведение при ниска скорост?

        на моята дето я взех наскоро SeaRay 4.3V6 е същата работа, НО САМО С НЕЙНИЯ СИ МОТОР - с помощното моторче 6кс си държи идеален курс... Според мен проблема е в голямото витло, което завихря водата...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Нестабилно поведение при ниска скорост?

          Без да съм наблюдавал подобна ситуация, чисто теоретично, при наличието на сам човек на единия борд, ще се получи крен. Този крен влияе на бавния ход колкото и диферента. Ако искаш да тролиш с големия мотор, явно ще ти трябва и някакво плавниче в носа, но това би намалило общата маневреност. Ако твоята лодка се управлява с рул а не с двигателя, може да се помисли за по-голямо перо. Има вариант и за кръгова насадка на винта, която увеличава тягата и намалява завихрянето на водата в "нерегламентирана" посока.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Нестабилно поведение при ниска скорост?

            нищо подобно - слагаш един малък мотор за тролене и с 1л караш 2-3 часа... Моторчето се застопорява и си управляваш с големия /колоната спусната до долу и на неутрална/!
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Нестабилно поведение при ниска скорост?

              Едни приятели ме теглиха за проба с 4 коня моторче макар и трудно се движим. По скоро съм склонен към нещо да се добави за по-добро поведение, нещо плавниче ли от сорта. То големия двигател много малко харчи при 1500 оборота, 20 литра поне 3-4 часа се разхождаме, но дам ли газ става страшно Нещо има не е у ред и с това дето казвате в другата тема за вълната отзад. Този зигзаг го има и с по-малката перка обаче.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X