Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за смяна на масло на извънбордов двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за смяна на масло на извънбордов двигател

    Здравейте колеги.
    Сблъсках се със следният проблем..
    Реших да си сменя маслото в редуктора на двигателя на лодката
    Моторчето е Сузуки ДТ8 двутактово .
    От магазина от където купих маслото казаха че една тубичка (235мл) е достатъчна
    Реално старото масло което източих беше горе долу също толкова.
    Но във интернет където има упътвания за този двигател навсякъде пише че събира 400сс.. а това май са 400мл.
    Та въпросът ми е колко масло трябва да се налее в редуктора на този двигател.??
    Ако някой ползва такъв и е сменял ще бъда много благодарен ако сподели..


    Благодаря предварително ..
    Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

  • #2
    От: Помощ за смяна на масло на извънбордов двигател

    Маслото не се "налива" - вкарва се през долната пробка с помпа или изстискване на тубичката докато се покаже капка на горната пробка "oil level" ... Тогава тя се завива и след това се завива долната (маслото е гъсто и почти не изтича при затворена горна пробка...
    Вземете си още една тубичка или най-добре върнете и първата и си купете бутилка 1л с помпичка.
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за смяна на масло на извънбордов двигател

      Аз имам 3 пробки .от най долната го източих . също през нея изтисках тубичката (на самата тубичка си има конусче да уплътни) докато от средната протече. Но от там протече преди да е свършила тубичката.
      завих средната и понеже вече не можеше да се стиска (все едно вътре се получи налягане) развих най горната пробка.
      Налягането си излезе от там и останалата част от маслото си влезе в редуктора..Но от най горната не протече..
      И сега не знам трябва ли от там трябва да протече или от средната е достатъчно...
      А по принцип точно колкото източих толкова и налях. около 230мл.
      Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за смяна на масло на извънбордов двигател

        на 3-тата дупка не пишеше ли wash?

        Не съм виждал точно този модел двигател на живо, но на Меркури и Ямаха редукторите събират около 300мл масло... Налягане не виждам как може да се получи освен, ако е отвита грешна пробка...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за смяна на масло на извънбордов двигател

          Въщност, само с една отвита пробка ли го източи?
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за смяна на масло на извънбордов двигател

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            Въщност, само с една отвита пробка ли го източи?
            С двете които са отдолу .. номер 1 и 2 на снимката ... После от номер 1 напълних . докато протече от номер 2 .. номер 3 я развих след като завих номер 2 защото прокапа от там. и се получи налягане след завиването..
            като развих номер 3 налягането се освободи и влезе останалата част от маслото в тубичката през номер 1 .

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oil Suzuki.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5461764
            Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за смяна на масло на извънбордов двигател

              Пробка 3 е вентилационен отвор,през него не трябва да протече масло. През 1 налей количество според инструкцията с отворена 3. Поздрави!

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за смяна на масло на извънбордов двигател

                vladavramov
                Благодаря за съвета...
                Проблема е че не мога намеря никъде информация колко точно масло трябва да се налее,,
                Източих около 230мл. Тубичката която купих беше 235 мл.. но това е повече от дупка номер 2 и по малко от дупка номер 3... и маслото е Yamalube...демек не е по принцип за Сузуки...
                В интернет намерих един каталог за резервни части за Сузуки ДТ8.. като моя... там Тубичката с маслото за редуктора я дават 400мл....
                В Е-баи навсякъде където продават масло с марката Сузуки.. Тубичките са по 350мл...
                И в крайна сметка не можах да разбера колко трябва да се налее...
                Но с 350мл.. точно протече от дупка номер 3... ( допълних около 100-120мл. от старото което източих + тубичката Yamalube 235ml.) Станаха 2 различни но мисля за няколко часа работа няма да навреди...
                Сега ще търся масло Suzuki ... или ще взема 2 тубички Yamalube и ще го сменя отново... ( с 350мл)
                И все пак се надявам ако някой колега има такъв двигател или книжка с инструкции да пише колко точно масло събира редуктора..
                Поздрави
                Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за смяна на масло на извънбордов двигател

                  Горе са ти го обяснили- през долната дупка се вкарва докато не протече от дупка 2. После завиваш 2, завиваш долната и си готов.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за смяна на масло на извънбордов двигател

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Горе са ти го обяснили- през долната дупка се вкарва докато не протече от дупка 2. После завиваш 2, завиваш долната и си готов.
                    Благодаря колега..
                    Намерих каквото ме интересуваше .. В един братски руски форум ..
                    Дупка номер 2 е чоп за скоростите . не е пробка.. дупка номер 3 е за нивото на маслото . от дупка номер 1 се точи и налива..
                    Редуктора събира 340мл.
                    ето и какво ми изпратиха колегите от руския форум ..
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:suzuki.jpg
Прегледи:1
Размер:214.5 КБ
ID:5464625

                    и за пробките ..
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:suzuki 1.jpg
Прегледи:1
Размер:60.2 КБ
ID:5464627
                    снимката за пробките е от DT9.9 но разположението е същото ..

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4op.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5464628
                    а това трябва да е чопът в дупка номер 2


                    Благодаря на всички който се включиха

                    Поздрави
                    Ако човек не прави избор за нещата от живота си, друг ще го направи вместо него!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за смяна на масло на извънбордов двигател

                      Здравейте ,

                      взех си едно Сузуки 6 к.с. , 4 -таката -втора употреба в много добро състояние

                      Преди да започна да го ползвам по морето искам да го обслужа - знам че се сменя маслото в картера и маслото в диференциала

                      Някакви особенности при смяната има ли? Какво масло ми трябва и от къде да го намеря (ако желаете пишете такава информация на лични , да не го брояа за реклама )

                      Двигателя ми харесва как работи , доколкото знам са и много икономични . Ще го изпозвам с надуваема лодка с твърдо дъно 3,30 метра в морето

                      Нещо повече да кажете за тези мотори - нещо по-специфично , или по-особенно при експлоатацията ?С какъв бензин трабва да се кара .
                      Газова уредба може ли да се сложи - обикновеннна или инжекцион ( шегувам се естественно )



                      Досега съм имал само двутактови ямаха и джонсън
                      Последно редактирано от stm; 17-03-14, 11:52.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X