Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на лодка за разходки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на лодка за разходки

    Здравейте колеги, бих искал да споделите какви са основните неща които трябва да гледам при покупката на лодка.
    Лодката ще се ползва за разходки по язовири и малки водоеми ,моделите които съм се спрял са Larson senza lx170 или Baylainer capri /може да препоръчате и други модели/ ,бюджета ми е 8000- 10000лв .Двигатела трябва да е над 100 к.с и лодката да може да вози 5- 7човека . Неща които ме притесняват са също двигателите които масово са двутактови , каква им е надеждността и съответно приблизителни разходи за ремонт на двутактов двигател. Ще се радвам да споделите вашия опит и знания относно лодките и двигателите и основните агрегати и възли които трябва да се проверят при покупката на лодка от този тип

  • #2
    От: Покупка на лодка за разходки

    Здравей Колега, към хубави модели лодки си се насочил и действително им трябва двигател над 100 hp. Ларсон не съм срещал скоро да се продава, но за сметка на това в момента в продавалника продават 3 капри-та. Относно двутактов или четиритактов двигател няма какво да се чудиш а и с този бюджет задължително гледай да се оборудваш с четиритактов такъв. За това какво да гледаш при покупката, най-добре е да водиш с теб човек който разбира и се интересува от тези неща .
    Последно редактирано от Peppy; 14-02-13, 18:59. Причина: Непозволен външен линк!

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на лодка за разходки

      Аз исках задължително да си има каютка, така до късна есен може да се ползва, а и може нещо да се заклещи там

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на лодка за разходки

        По възможност да е с извънбордов мотор . По лесна и евтина подръжка .

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на лодка за разходки

          На това, от линка по-горе, евентуално колесара струва пари, другото - аз не бих.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на лодка за разходки

            Защо колега според теб лодката не става ,точно такава информация ме интересува какво се гледа по коритото на тези лодки електрониката при централната конзола какво да гледам по двигатела и т.н

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на лодка за разходки

              На повечето лодки от изброените модели и с такъв бюджет двигателите са тотална щета след 20-25г употреба... Стегнати са колкото за проба и на 2-3-ия излет ще са за ремонт...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на лодка за разходки

                Здравейте колеги отново , продадох си джета и съм в търсене на моторна лодка.Вдигнах бюджета на 12-14000лв лодките на които съм се спрял еднага е maxum 1900sr с бордови двигател 4.3л 200кс и другата е bayliner с 3.0л двигател 135кс, въпроса ми е за двигателите какво да гледам по тях , много ли са скъпи за отремонтиране примерно основен ремонт и какъв им е ресурса на експлоатация, като гледам лодката има ли часовник на двигателя който показва на колко часа .всякакви съвети са добре дошли а може и да ми предложите и други модели

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на лодка за разходки

                  Колега двата модела лодки на които си се спрял визуално са почти еднакви. Не разбирам от бордови двигатели,но мисля че и двата двигателя са Меркрузер а в такъв случай гледай да вземеш този който е на по-малко часове.
                  Пиши л.с. на Тедо той ги чатка доста....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на лодка за разходки

                    На твое място бих взел това : http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=5dbwrt
                    GL420, G500

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на лодка за разходки

                      Колега,двигателя по външен вид няма как да разбереш в какво състояние е.Това е като колата палиш и слушаш звука ако работи нормално значи добре.Иначе моя съвет е вземи по големия двигател по малко гори,по бързо те вади на глисаж,можеш да дърпаш парашут пак за другите рингове ски и т.н. да не говорим.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X