Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плаване със сал. Някой има ли опит.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    След влизането в Шенген се предполага, че няма да има проблеми...
    Изискването за правоспособност няма нищо общо с Шенген. А с приемането ни в Шенген, не би имало проблем с акостирането на който и да е от двата бряга, но на този етап все още няма яснота относно статута на р. Дунав. Умува се дали да е със статут на вътрешна река и всеки да може да пресича където пожелае или прекосяването да остане на определени места, тъй като по реката плават и кораби от трети страни. Чу се дори, че от р. Тимок до Видин ще е забранено пресичането, а от Видин до края ще е свободно...В крайна сметка ще бъде както каже "този с парите"...

    Коментар


    • От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

      Шенген няма нищо общо с правилата за плаване по Дунав. Те са главно за безопасност.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

        Първоначално публикуван от bobretty Преглед на мнение
        След като го видях,на живо за първи път,се пуснах с кануто от Видин до Констанца през делтата.Никой не ме глоби за нищо.Няколко пъти румънски граничари ме водиха с автомат в гърба до кладенците за вода.Но в крайна сметка се разделяхме със снимки и усмивки и "ДРУМ БУМ"/приятен път/.
        Никой не оспорва правоспособността, а коментара на колегта, че е ходил да си налива вода под дулото на автомата...
        Не е сериозно да се "мисли", че Шенген е вълшебната думичка, която ще отмени всякакви документи за правоуправление на каквото и да е...
        Бях тръгнал на "разходка" от Дуранкулак към Вама Веке покрай брега на морето, но ме разубедиха, че рискувам да прекарам отпуската си по румънските арести... Още повече натежа аргумента, че от другата страна полицията по нищо не прилича на нашенската, пипа се доста сериозно, а и технически са по-осигурени: АТВ-та, средства за наблюдение, лодки на гранична полиция тип "Зодиак" и прочие...
        Последно редактирано от p-pleven; 22-03-11, 18:11.
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

          Аз също имам капитанско право,на тебе колко пъти са ти го искали?Не казваш нищо за твоя опит.Също така имам риболовен билет от четвърти клас и до сега/27г./никой не ми го е проверявал,а ходя доста често за риба.

          Коментар


          • От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

            Моето пускане беше 96г.,още не бяхме европейци.Днес граничари има сигурно само на границата с Молдова.Мисля че ако човек се пуска до Силистра няма да има никакъв проблем.А за обурудването на румънците си много прав,из делтата бръмчеше някаква еко-полиция с чисто нови и супер бързи катерчета.Докато рибар с моторна лодка почти не видях.А при нас е обратното цяла нощ бръмчът бракониерите,а за рзстоянието Видин- Силистра срещнахме само един катер на някаква наша държавна службица ,който се чуваше от десетина километра,а се движеше по бавно от нашето кану.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X