Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плаване със сал. Някой има ли опит.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

    http://zebec-europe.eu/bg/
    това е сайта, бяха миналата година на яхтеното (силно казано) изложение в Ексо центъра

    Тубите на последните снимки са точно такова производство. Има много производители, но за едно спускане не си заслужава. Цената на двуместен каяк за рафтинг е над 1200 лв, като гарантират за здравина.

    Коментар


    • #77
      От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

      http://www.youtube.com/watch?v=Cvn9l...eature=related

      Това е клипче за острова на Ричард Соуа или както там се казва

      Благодаря колега Ватикана , аз питам за по принцип не само за едно спускане
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #78
        От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

        НЯкакво плавателно средство от вътрешна гума на трактор... Дали става?
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #79
          От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

          Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
          Прочел съм го, колега и благодаря. Просто се ядосвам. То, на днешно време май вече нищо не може да направи човек ей така, без документи, разрешителни, такси и нам кво си.
          Явно проектът в този си вид е неизпълним.
          Този път не преувеличават. Изискването е по причина, че Дунав е международен плавателен път и в този си вид е опасен, ако не познаваш правилата. Както писах не е безопасно да се спускаш с тухла по Дунав. Веднага можеш да влезеш под някой шлеп и даже няма да разберат. Иначе както беше писано за плавателни средства под 4.57м не се изисква регистрация, което е голям плюс, иначе оборудването ... да не говорим, че такъв сал никога няма да мине техническия преглед.

          ПС - капитанското за море и Дунав се различават. Ако имаш едното не значи, че имаш другото. Иначе успех с начинанието. Ако стигнете до спускането - 0888 296771 - Владо. Ако съм близо до лодката ще ви дърпам.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #80
            От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            НЯкакво плавателно средство от вътрешна гума на трактор... Дали става?
            Едно време имаше схема за направа в "Зарульом"...
            На спаднала, мека, но оформена вътрешна гума, се привързваше квадратна дървена плоскост- с по една дупка в четирите (заоблени) ъгъла. После гумата се донапомпваше и заприличваше (леко) на четирилистна детелина. Става успешно и за риболов... На моята изработка бях написал и име- с бронз за печки . Името беше- "Мираж".
            Ако се разтърся да си намеря пак задна вътрешна гума от "Беларус", ще си направя "Мираж 2". За риболов и за радост на щерките!

            Коментар


            • #81
              От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              НЯкакво плавателно средство от вътрешна гума на трактор... Дали става?
              http://raftplan.com/purchaseplan.aspx
              Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
              -----------------------------------------------
              Питието определя съзнанието....
              -----------------------------------------------
              0887770735

              Коментар


              • #82
                От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

                Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                Доста заинтригуващо. Я сподели от къде ги вземаш
                ПП Снимките де
                Ето:

                http://www.shintop.ru/phototrophy/user.php?user_id=4
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • #83
                  От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

                  След дискусии с някои членове на форума възникна идеята да се направи няколкодневно спускане по Дунав. Плавателните средства всеки сам избира. Който има регистрирани плавателни съдове може да се пусне с тях. За каяк разрешително не трябва, така че това е добър вариант също. Ако нямате каяци - зная от къде могат да се наемат. Маршрута не е определен. Ако някой има идеи, моля да ги сподели. Ще ги обсъждаме в темата. Целта е 3-4 дневно спускане с преспиване на палатков лагер. Предлагам дати около 06 Май. Всякакви мнения и препоръки ще бъдат приветствани.
                  Последно редактирано от Митко (smile); 22-02-11, 12:06. Причина: промяна на дата
                  LZ1DWW

                  Коментар


                  • #84
                    От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

                    Аз съм за. Налична техника:един сал с платна (с възможност за вземане на багаж на каякарите и общо оборудване) и един надуваем двуместен каяк. Екипаж сигурно ще им намерим.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

                      Бих се пуснал с кораба, но ще трябва много бързо да бягам на граничните катери
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Бих се пуснал с кораба, но ще трябва много бързо да бягам на граничните катери
                        50 кс и 1 Роко са си 50 кс и 1 Роко, дори и във водата, по нанадолнище ще им избягаш .
                        Това го приемам като записване за групата, нали?
                        LZ1DWW

                        Коментар


                        • #87
                          От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Бих се пуснал с кораба, но ще трябва много бързо да бягам на граничните катери

                          Тебе ще те вземем за машинист, че сме на Вие с engine

                          Коментар


                          • #88
                            От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

                            Надявам се, че приемате и жени в това начинание Аз съм с каяк, едноместен, но с място за палатка и кафеварка

                            Коментар


                            • #89
                              От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

                              Първоначално публикуван от vechernitsa Преглед на мнение
                              Надявам се, че приемате и жени в това начинание Аз съм с каяк, едноместен, но с място за палатка и кафеварка
                              Жените са повече от добре дошли . Практиката показва, че се справят много добре с гребането. Ще даваш акъл на каякарите
                              LZ1DWW

                              Коментар


                              • #90
                                От: Плаване със сал. Някой има ли опит.

                                На дюшека на Колев не съм убеден, че ще издържа
                                Особено, когато имам кораб, вече остъклен и оседалчен.
                                Мите, двигателят е 55 к.с. а Роко от няколко дни е в роуминг по кучки. Очаква се популационен бум на черните кутрета в района.
                                И не знам Роко колко е мощен, но изкарваше Мими на глисаж на Тасос)))
                                Последно редактирано от Scrapheap; 22-02-11, 13:42.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X