Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ескаватор за добив на въглища

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Ескаватор за добив на въглища

    Поне преди зъбите се правеха от манганова стомана.Доста хора и фирми са се опитали да вкарат няква технология за по-дълъг живот на зъбите но може да се каже че никой не се е вредил в рудниците дори и да им докаже ефективноста си.Там си е комунизъм все още.Навремето и фирмата в която работех и която беше официален вносител на Castolin Eutectic реши че може да вкара материали за превантивно наваряване на зъбите се провали.
    Докараха от рудника 6 зъба за проба("да се види дали ще карат повече"),това се зъбите на една кофа от ротора.За да бъде резултата обаче реален трябва да се наварят зъбите на целия ротор(сещате защо).И в крайна сметка нищо не стана!!!
    Правеха се и опити на планка да се запояват металокерамични пластини от сругарски ножове и след това да се завари на зъба.Интересно но това решение имаше ефект в/у живота на зъба........
    Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

    Коментар


    • #32
      До: Ескаватор за добив на въглища

      Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
      И аз така мисля...

      Между другото - там геологията е ясна отдавна и се знае къде ще се удари скала. Защо не ги гърмите предварително?
      Този багер е за откривка на пръст и на меки материали като въглища - не за скали...


      ... а кой да покаже къде е скалата?На никой не му пука за ефективност и по-добра организация.

      Колегите по-надолу писаха, там си е комунизъм, даже с КПП-та. Можеш да влезнеш само с "наш" човек.
      Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

      Коментар


      • #33
        До: Ескаватор за добив на въглища

        За търговската политика на мините не ми се иска да коментирам ! В момента се ползват зъби с твърдосплавна наварка на режещата част, наложили се след експеримент с голямо количество зъби, съпоставено с същото количество зъби от обикновените. Определено с 6 зъба резултатът ще е субективен, а не обективен !

        Коментар


        • #34
          До: Ескаватор за добив на въглища

          Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
          ... а кой да покаже къде е скалата?На никой не му пука за ефективност и по-добра организация.
          За съжаление и в много от частните фирми в този сектор е така все още и дълго така ще остане...
          Лошото на рудник трояново е, че всички им плащаме сметката, понеже отива директно в цената на тока...

          Коментар


          • #35
            До: Ескаватор за добив на въглища

            [QUOTE=joe007;984444]......Доста хора и фирми са се опитали да вкарат няква технология за по-дълъг живот на зъбите но може да се каже че никой не се е вредил в рудниците дори и да им докаже ефективноста си..../QUOTE]

            ....включително и аз .
            А понеже знам много добре за какво става въпрос , затова и този пост
            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Зъбите на кофите не се ли износват ? (имам предвид технологично спиране)
            беше по-скоро провокативен .

            ПС. Добре че напук на изказаните мнения има частни фирми в страната ( въпреки оттенъка им ) ,които все пак имат разум ...та технологията на Кастолин Еутектик работи.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              До: Ескаватор за добив на въглища

              [QUOTE=Vlado_Ts;985057][QUOTE=joe007;984444ПС. Добре че напук на изказаните мнения има частни фирми в страната ( въпреки оттенъка им ) ,които все пак имат разум ...та технологията на Кастолин Еутектик работи. [/QUOTE]

              Не е по темата, но искам да кажа, че Кастолин Еутектик и Ремотерм са супер... Аз съм много доволен и горещо ги препоръчвам при отговорни заварки или наваряване на износоустойчив материал.

              Коментар


              • #37
                До: Ескаватор за добив на въглища

                [QUOTE=vlageo;986530]
                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                Не е по темата, но искам да кажа, че Кастолин Еутектик и Ремотерм са супер... Аз съм много доволен и горещо ги препоръчвам при отговорни заварки или наваряване на износоустойчив материал.
                Мерси за мнението . Аз с технологиите на Кастолин си изкарвам хляба от `85-та година - насам .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  До: Ескаватор за добив на въглища

                  Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
                  ... а кой да покаже къде е скалата?На никой не му пука за ефективност и по-добра организация.

                  Колегите по-надолу писаха, там си е комунизъм, даже с КПП-та. Можеш да влезнеш само с "наш" човек.
                  http://www.radar.bg/redirect.php?newsid=7051586

                  В Рудниците има ли някаква съществена промяна след височайшата визита и откакто обявихме война на престъпността и източването на държавната собственост от НЕблизки на управляващата партия фирмани кръгове...

                  В ТЕЦовете си е се същото май...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Ескаватор за добив на въглища

                    Аз работя и в тецовете и в мините....багерите са си още там...или поне същия модел......чувам легенди разни ама е клюкарско....положението е същото.......
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #40
                      До: Ескаватор за добив на въглища

                      Промяна няма за сега. Всичко си върви по старому и нещата продължават да се влошават за съжаление.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Ескаватор за добив на въглища

                        Първоначално публикуван от rs4000 Преглед на мнение
                        Промяна няма за сега. Всичко си върви по старому и нещата продължават да се влошават за съжаление.
                        Чак да се влошават.........Тец 2 си е екстра.....Мините там вечно нямат пари.......!
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ескаватор за добив на въглища

                          Абе ще видим колко е екстра ТЕЦ 2, след като минат ДАНС от там.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ескаватор за добив на въглища

                            Първоначално публикуван от rs4000 Преглед на мнение
                            Абе ще видим колко е екстра ТЕЦ 2, след като минат ДАНС от там.
                            Ми те си имат офис там.........и си работят постоянно.........
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X