Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на капак (люк) за John Deere

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на капак (люк) за John Deere

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EF099181-F6C7-483C-96B0-A1FD69316CCF.jpeg
Прегледи:339
Размер:961.8 КБ
ID:6804643Здравейте, имам да ремонтирам един пластмасов капак за люк. На снимката се вижда, за какво иде реч. Въпроса ми е с какво мога да го изградя? Никъде не е упоменато какъв тип пластмаса е( възможно е да е било отпечатано на липсващото парче).

    Дебелината е около 5-6мм. За жалост има и ръб надолу, за да не подлива вода.
    Всякакви съвети за материали и насоки за ремонта ще са от голяма полза. Не съм с две леви ръце, мисля че ще се справя.

    Ако някой също така знае фирма, която може да го направи - склонен съм да го дам, но цената трябва да е приемлива, иначе сам бих го подхванал.
    Прикачени файлове

  • #2
    Там в кръгчетата би трябвало да има някакво съкращение, което указва от какво е направен.
    Би могло успешно да се доизгради, според мен, с виналкидна смола и "стъклен" плат, стига да не е проблем външния вид. Както се правят или кърпят лодки. За целта ще трябва да си направиш шаблон от някой от съществуващите ъгли и после да напасваш по капака. Обикновено шаблон става и от гипс. Ако има такъв капак в колега или ти имаш още един - ще е песен.
    Успех!

    пп Сега увеличих снимката - няма информация за материала, вероятно е била на липсващото парче. Пробвай го със запалка и кажи на какво мирише и как гори - може и да стане ясно какво е. Без да го подпалиш, разбира се, внимателно.

    Коментар


    • #3
      Ламарина отгоре /поцинкована/ със съответните подгъви.
      Материалът требе да е полиетилен висока плътност PEHD като на яките бидони. Имаше някъде назад тема за ремонт резервоар пръскачка и там сме коментирали варианти също.

      Коментар


      • #4
        сто Обмислях полиестерен кит със стъкловлакна, но дебелината не е ли много? Говорим за 5-6мм (ако добавя и малко за здравина, става още) Възможно ли е наслояване до такава дебелина? Много ми прилича на полипропиленhttps://shop.baktrade.com/Obiknove-p...BB%D0%B5%D0%BD или https://shop.baktrade.com/Obiknove-p...BB%D0%B5%D0%BD полиетилен. Май е по-добрия вариант, а подгъва ще го направя, като огъна тънко парче, чрез нагряване и го залепя и напасна (какво лепило е най-подходящо? Имам и пръчки за лепене с пистолет за горещ въздух, трябва да ги изровя).

        jordanov sv То сега беше с ламарината, ама грозно, грозно😁😁 ... пък и мерак да го направя оригинално .... така и така ще боядисвам целия покрив, викам да го направя правилно.
        Ще ровя за тази тема.

        Благодаря.

        Коментар


        • #5
          Не кит, смола и втвърдител.
          Опитай да направиш легло на капака от горна страна, като равната част легне на нивото под ребрата, а канта го повториш от някаква пластмаса. Аз бих опитал с разпенено пвц 3-5мм. Обръщаш капака с горното надолу, изрязваш с макетно ножче парче от този говнолин така, че хем да легне на здраво, хем да надстърча от формата. После си изрязваш фаша от същото с необходимата височина и я залепяш с цианакрилатно лепило по говнолина и с форма по външния контур на необходимото. Хубавото е че оребренията са налични и не са дали фира. После мажеш със смола, слагаш плат, пак мажеш, арматура към капака ако се налага и докато стигне необходимата дебелина. Задължително е фашата и говнолина да са обмазани с мазнина преди смолата - силиконов спрей, паркетол или там каквото. Грната част ще изглежда добре, вътре ще е бая грозно.

          Коментар


          • #6
            Вземаш капака за люка едно парче фибран два сантиметра.
            Във фибран изкопаваш с малко по-голяма дълбочина от това на зъбчето на люка.
            Купуваш си от Джъмбо 10 четки за боядисване за 3лв.
            Полагаш парченце стъклоплат и мажеш със епоксидна смола. Максимум три пласта стъклоплат, после почиваш един час.
            Хвърляш втвърдената четка и почваш със следващата нови три ката.
            След като изсъхне шкуриш и боядисваш.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от jazko Преглед на мнение
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:EF099181-F6C7-483C-96B0-A1FD69316CCF.jpeg Прегледи:34 Размер:961.8 КБ ID:6804643Здравейте, имам да ремонтирам един пластмасов капак за люк. На снимката се вижда, за какво иде реч. Въпроса ми е с какво мога да го изградя? Никъде не е упоменато какъв тип пластмаса е( възможно е да е било отпечатано на липсващото парче).

              Дебелината е около 5-6мм. За жалост има и ръб надолу, за да не подлива вода.
              Всякакви съвети за материали и насоки за ремонта ще са от голяма полза. Не съм с две леви ръце, мисля че ще се справя.

              Ако някой също така знае фирма, която може да го направи - склонен съм да го дам, но цената трябва да е приемлива, иначе сам бих го подхванал.
              Коя серия и година е трактора.

              В село Божурово Добричко има една морга точно за Джон Диър има ги във всички сайтове за коли май Си агро се казва или нещо такова .Разглобяват всякакви серий Дж.Диър имат много неща.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #8
                Благодаря за насоките, засега остава смола и стъклоплат. Ще пусна снимки като съм готов. Не е нужно да е красиво, важно е да не ми капе на кубето като завали 😁 Все пак е на покрива на трактора и не се забелязва.

                Николай Колев Знам ги Си Агро. Цените са неоправдани, а и не търся втора употреба. Искам да възстановя сегашното (пък и ме сърби да пробвам). Трактора е модел 3350, 89-та година (щампата на капака показва година, месец и ден на производство.)

                Коментар


                • #9
                  Полиестерна смола и стъклопласт, един ден работа и това е крайния резултат. Ъгълчето се оказа по-трудно отколкото очаквах, не стана перфектно, но ще върши работа. Остава да го боядисам, но ще бъде по-натам.

                  Коментар


                  • #10
                    Браво! Сега малко TP215QT и си готов. : ))

                    Коментар


                    • #11
                      Благодаря, не знаех, че това е кода на боята на John Deere, все по RAL търсех, някакви сходни.

                      Коментар


                      • Никола
                        Никола коментира
                        Редактиране на коментар
                        Провери все пак, че я карам на спомени от една мини косачка. : )

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X