Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за мини багер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Димич, къде е двора да го видя някой ден на живо? Може и на лично.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
      Тъй и тъй си си свършил работата, с оглед вече амортизираното му състояние съм склонен да го купя на половин цена...

      Честита машинка, да не се чупи и на въздух да работи!
      Самосвала кърти!
      Не се продава. Имам и други планове, но лятото. Разхода е около половин литър на час.
      самосвалчето не е довършено. Чудих се капак да му направя, или скосение като на Камаз. Май ще е скосение. Събира около 3 колички пръст. Извозиха около 20кубика пръст за 2 дни.

      Коментар


      • #18
        Малко сеир Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2019-11-08_11-21-49.jpg
Прегледи:1761
Размер:636.1 КБ
ID:6709801Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2019-11-08_11-21-48.jpg
Прегледи:1634
Размер:627.7 КБ
ID:6709802Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2019-11-08_11-21-481.jpg
Прегледи:1631
Размер:527.0 КБ
ID:6709803Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2019-11-08_11-21-482.jpg
Прегледи:1627
Размер:612.0 КБ
ID:6709804
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          Това как е постигнато? Багерът е тръгнал по пътеките, камионът се е вдигнал и спирачките на ремаркето не са задържали?
          Последно редактирано от ANARCHY; 16-02-21, 06:00.

          Коментар


          • rosen_offroad
            rosen_offroad коментира
            Редактиране на коментар
            Не, пътя е пропаднал и камиона в опит да овладее композицията се е забил наляво

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Уж се е държал с кофата като е тръгнал по пътеките ама тя белята бързо става . Добре че нямаше пострадали . Друг е въпроса защо са решили точно там да разтоварят багерчето . В общи линии зора беше да подходим с големия кран от там насетне без една драскотина обратно .

        • #20
          Я,ами той готов за гресиране!
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Не се сетихме да му закараме един такаламит .

        • #21
          sek.1 коментира
          Днес, 07:14
          Уж се е държал с кофата като е тръгнал по пътеките ама тя белята бързо става


          Офтопик: Много пишман машинисти/непатили/ подценяват минималния страничен наклон при слизане и качване на платформа. После естествено рИват,

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200903_101247.jpg Прегледи:0 Размер:970.4 КБ ID:6709860
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            С тия малките нямам никакъв опит . Работил съм с 35 тонен Шкода на вериги там мърдане няма . То горе добре че овреме се бяха усетили мислеха с един комбиниран ГСБ да вадят малкия . Добре че въобще не се бяха пробвали че и него трябваше после да вадим от дола . И по голям сеир имам ама не мога снимките да си намеря . Един комбиниран багер ЮМЗ удавен целия в един рибарник .

          • santaclash
            santaclash коментира
            Редактиране на коментар
            А там от какво...пиян тракторист?

        • #22
          Димич, честита ти играчка! Като гледам снимките се сещам как преди трийсе години гласяхме терена за гаражи-кооперация. Внимавай да не събориш брега. Казваш - возиш с моторна количка, да не си махнал шасито!?
          Ии, няма как да пропусна - в сандъците има ли нещо?

          Коментар


          • #23
            Малкия самосвал го направих за да мога за го кача да копая точно тази пръст и да я извозвам. Имам пътеки широки около 1-1,2м и асмалъци над тях около 2м височина. Едната пътека от траверси, като рампа беше 90см и едвам качих багерчето, разширих я и намалих наклона с около един кубик бетон. Шасито няма как да влезе на това място, но го ползвам като се наложи. Имам в друга част на двора да изхвърлям около 10 кубика пръс, пак по пътека 1м широка, но има завой на 90 градуса и трябва да разчистя стари керемиди от там за да минавам. В общи линии багерчето ми свърши много работа и съм доволен от покупката. Имам около 25 часа работа вече, но ако беше да викам някой с багер, щеше да ми вземе доста пари, а аз не мога да осигуря фронт за работа примерно за три пълни дни. Тези 25 часа са за 7 дена работа. Аз копая с багера, а баща ми кара самосвалчето. Другото което ме накара да прибегна към покупката беше, че не видях толкова малко багерче да предлага услуги. А аз по-голямо не мога да вкарам. В Русе всичко е с някакви навеси и височина около 2,2м и ширина 1,2м в клас от 1,5т. Ако имаше по-удачния вариант беше да се наеме някой за свършване на работата. Пръстта няма да падне, свлича се по малко, но ще я укрепвам с гуми. Лека полека ги зареждам и събарям пръстта в тях.
            Кошерите са пълни, има един два празни. Заземих 8 брой, сега са 7. По принцип ми стигат 3-5 кошера за лична консумация. Гледам ги за хоби, а не за печелбарство.

            Коментар


          • #24
            14100 ми излезе само с две кофи 22см и 40см, и доставка до мен. С малката кофа работих малко, докато корених един орех. С голяма не става, защото корените са здрави и не може да се бръкне за разчистване. Около половин час копах и сякох корени на 20 годишен орех, а го бях оставил висок за да може да се клати.

            Коментар


            • petkov_bb
              petkov_bb коментира
              Редактиране на коментар
              Важно е да сте доволен от "играчката" и да ВИ облекчава труда. А подобни дървета са си предизвикателство - режа корените с карбидна верига ,но разкриването с кирка и лопата си е...............Мама.а.

          • #25
            Здравейте,

            Колега dimich87, мисля

            Коментар


            • #26
              Здравейте,

              Как се държи машината 2 години по-късно?
              Има ли и други закупили такава/подобна?
              Аз също обмислям покупка и ще се радвам на отзиви от настоящи собственици.

              Поздрави!

              Коментар


              • ogimaster
                ogimaster коментира
                Редактиране на коментар
                Взимай смело!
                И аз се чудих много време.
                Сега чакам края на месеца да дойде ;-)
                После ще пиша как е.

            • #27
              Зет ми си купи същото като на колегата миналата година. Цената е тази.
              Миналото лято си свърши доста работа из двора. Като канали за мръсна и чиста вода, закопаване на пречиствателна станция, дренаж около къщата.
              Предстои му терасиране, ландшафтни работи и други.
              Машинката е малка и се завира навсякъде. Харчи нищожно количество нафта и е лесна за поддръжка.
              Това мога да кажа.
              Ако имаш конкретни въпроси, питай и ще му предам.

              ПП: Или мога да ви свържа.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • Kiris19
                Kiris19 коментира
                Редактиране на коментар
                Здравейте, може ли да споделите за някакви недостатъци.

              • TigerHunter
                TigerHunter коментира
                Редактиране на коментар
                Сравнително лекичка е машинката. Не можете да очаквате чудеса.

              • kirils19
                kirils19 коментира
                Редактиране на коментар
                Здравейте, може ли да Ви помоля за телефон на собственика на багерчето? Ако е удобно, разбира се. Имам някои конкретни въпроси. Поздрави!
                Последно редактирано от kirils19; 28-04-23, 10:45.

            • #28
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2023-04-05_23-31-34-114.jpg
Прегледи:776
Размер:607.0 КБ
ID:6918673
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #29
                Един тъп въпрос към собственици и ползващи такава играчка - имате ли тапии за багеристи или сте от самоуките майстори? Щото все пак, проба-грешка не е много актуален вариант в случай, когато си заровил 15к лева в куп китайско желязо и няколко десетки литра хидравлично масло
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #30
                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Един тъп въпрос към собственици и ползващи такава играчка - имате ли тапии за багеристи или сте от самоуките майстори? Щото все пак, проба-грешка не е много актуален вариант в случай, когато си заровил 15к лева в куп китайско желязо и няколко десетки литра хидравлично масло
                  То изкарването на тапия за багерист не значи, че ще те научи някой на нещо, просто дай едни пари и ето ти един документ. Както повечето курсове за професионална квалификация.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X