Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за мини багер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за мини багер

    Здравейте, загледах се в няколко модела мини багера, китайски. На външен вид са еднакви, но с различни марки. Мощност 12к.с. около 900кг тежат, 90см широк, дълбочина на копаене 1,65м.
    Може ли да се разчита на тези машини за да си свърша някаква работа в нас. Имам доста работа за събота и неделя. Пари за маркова машина нямам, а употребяваните ми се виждат че са им взети силичките или са ми големи и не мога да ги вкарам в двора.

  • #2
    Преди няколко дни се обсъждаше такава тема
    https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B8%D0%B2%D0%B8

    Коментар


    • #3
      Може ли линкове за китайците.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        Надявам се, че няма да се счете за реклама.
        https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=71555233651348371&slink=i46f6z Това е ми казаха че върви с три кофи и механичен бързосменник,
        https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=i46gl6 това е само с три кофи и е на доставка около 2 седмици.
        Първите ги имали налични в базата им. Не знам до колко са читави, но като размери единствено тези ме устройват за влизане в двора ми и да си свърша работата. Няма с такива размери да се предлага да извършват услуги. Иначе работата ми е за около 10 тина дни. След това сигурно ще ми излезе нещо друго да правя. Първата машина е с една година гаранци, а втората с две. Втората машина може да се поръча от Полша директно и идва с около 1000лв по-евтино, но при рекламации ще е голяма разправията.
        https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=71536934869539189&slink=i46k69

        Коментар


        • #5
          Попитай в Просол, внасят нови, имат и втора употреба. Сервиз в цяла България. Може да излезе нещо.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            Благодаря, мисля че са представители на Кубота. Но не вярвам да има нещо по джоба ми. Тези китайчета са на цени близки до 15000лв, което е максимума на възможностите ми. Бях попаднал на две куботи употребявани и цената беше много-повече. Ако има някой да дойде и да ми свърши работата ще ми е по-добре, но няма такава машина да предлага услуги. Всичко е голямо. За в момента не мога да си мисля за вършене на услуги, защото нямам голямо ремарке и кола/бус за теглене.
            Ако купя нещо, няма да си давам зор да свърша работата на акорд, а вечер след работа, ще си копам по час-два.

            Коментар


            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Те продават всичко, но не са официален дилър. Добри впечатления имам, работил съм с тях по други направления. Но с такава техника се занимаваха още когато започнаха да работят преди 11-12 години, после разшириха доста отраслите.

          • #7
            От къде я взехте тая Кубота, дето я обсъждате, че аз нещо не схващам...На снимките горе няма Кубота.
            Има два китайски багера. Китайски, та китайски!
            "Полския" изглежда по-обещаващ...поне по книжка му дават, че може да движи някакви приставки.

            p.s. с багера никога не казвай "аз няма да се занимавам с това"...те нека веднъж те надушат в околията, че имаш багер...
            Последно редактирано от santaclash; 13-12-20, 18:47.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #8
              Куботата не я знам колко пари е, но ще са много. Двете обяви са на китайчета. Това ми е по джоба. Характиките и на двата багера са еднакви. По-скъпото има 2 години гаранция и не е налично. Другото има само една година.
              Работата ми е достатъчно и нямам време да ходя да работя на други.

              Коментар


              • #9
                Разпитай какво им покрива гаранцията. Само двигателя ли, какво ограничение в моточасовете ще има, трябва ли да им я караш за обслужване докато е в гаранция и т.н....Събери повечко информация. Има вероятност двете машини да се окажат всъщност напълно еднакви.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  Надявам се, че няма да се счете за реклама.
                  https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=71555233651348371&slink=i46f6z Това е ми казаха че върви с три кофи и механичен бързосменник,
                  https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...9&slink=i46gl6 това е само с три кофи и е на доставка около 2 седмици.
                  Първите ги имали налични в базата им. Не знам до колко са читави, но като размери единствено тези ме устройват за влизане в двора ми и да си свърша работата. Няма с такива размери да се предлага да извършват услуги. Иначе работата ми е за около 10 тина дни. След това сигурно ще ми излезе нещо друго да правя. Първата машина е с една година гаранци, а втората с две. Втората машина може да се поръча от Полша директно и идва с около 1000лв по-евтино, но при рекламации ще е голяма разправията.
                  Гледал съм такъв китаец за приятел който искаше да си купи. Само не разчитай, че нещо по цялата машина е направено от закален , легиран или не дай Боже износоустойчив материал. Освен буталните пръти, те са хромирани. 1,65 метра може да е дълбочината, която теоретично по чертеж достигат върховете на зъбите на кофата, малко маркетингов трик. Понеже въпросната точка се намира под машината В общи линии за няколко дни работа трима циганина с кирки и лопати заместват /точно/такъв багер.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                    В общи линии за няколко дни работа трима циганина с кирки и лопати заместват /точно/такъв багер.
                    Тук вече не съм съгласен.Първо не се знае ще намериш ли такива, мераклии за работа все по-малко. Второ - зелените ще се повъртат дълго и мъчително за теб време докато свършат нещо. Парите, които ще ти искат ще се повече, отколкото да наемеш такъв багер. Колегата явно е решил да си купи, има си някакви причини. Машинната работа излиза по-евтина, и се свършва по-бързо и качествено. Бонус - по време на престоя зелените оглеждат подробно за какво да се върнат някоя вечер.

                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #12
                      От опит-хора с кирки и лопати, без значение дали са зелени, не могат да заместят багер, а не е и нужно да го правят, ако е наличен такъв. Няма смисъл. Хората излизат по-скъпо, работят по-бавно и на тежък терен са почти безполезни.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • icos
                        icos коментира
                        Редактиране на коментар
                        Точно този размер багер от премиум марка зорлем копае макс на метър дълбочина ако си добър, двайсетина метра канавка за цял ден. Три канго-та с подходяща мотивация пак толкоз. В сравнително неуплътнена почва имам предвид,
                        на здраво и те и багерчето издишат
                        Последно редактирано от icos; 14-12-20, 13:42.

                    • #13
                      Твърде много пари за една играчка. Конкретно за Бг условията говоря. Горе клипчето с "копарката" - там операторът май си рови в някакъв пясъчник за възрастни. Ако го забие в глина и май ще се обърне. Това, че тая машинка ставала и за услуги, даже бизнес, трябва да е някаква шега.

                      Коментар


                      • #14
                        В крайна сметка купих багерчето. Останах доволен от възможностите му. Има недостатъци, но доста работа ми свърши. Очаквах двойно повече време за работа, но стана сравнително бързо. Направих си и мини самосвал. Не може да се качат повечето снимки. Разхода на гориво е нищожен. Като видях колко лесно да се копае, направо съжалих че съм копал до сега на ръка. А доста съм копал на ръка.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • rosen_offroad
                          rosen_offroad коментира
                          Редактиране на коментар
                          То в този пясък ако не може да копае

                          Да дойде в моя двор дето след 40-тия сантиметър багера JCB 3CX пуска чука а циганина с лопатата взима голямото Канго
                          Последно редактирано от rosen_offroad; 15-02-21, 18:34.

                        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                          Редактиране на коментар
                          От къде го купи ?

                      • #15
                        Тъй и тъй си си свършил работата, с оглед вече амортизираното му състояние съм склонен да го купя на половин цена...

                        Честита машинка, да не се чупи и на въздух да работи!
                        Самосвала кърти!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X