Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фреза японска или друга

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фреза японска или друга

    Колеги предстои ми покупка на фреза за ЮМЗ то , та първоначално се бях засилил за японска уж, като за по хубави, но сега като оглеждам различните видове ми прави впечатление, че японските някак си са с едни по тънки ножове и като цяло по нежни изглеждат.
    Някой има ли опит с японска и с друга да сподели мнение ?
    gsm - 0899388807

  • #2
    Здравей, имам японска 1,25м. и българска 1м. широки, няма голяма разлика в работата им. Японската е с оригиналните ножове, те са за разрохкване, и не замазват под фрезованото, по-лека и на плаващо при препятствие изскача, иска повече обороти. Българската е с ножове за подрязване на плевелите, по-тежка но има съединител да поема ударите, оборотите на редактора са пи-високи. Японската ми харесва съвсем малко по-вече от българската. Поздрави.

    Коментар


    • #3
      Тази българската ако я пусна в една нива с пипер ще успее ли да го натроши или ще заплитат стеблата в ножовете ?
      gsm - 0899388807

      Коментар


      • #4
        Ако идеята е да я ползваш ката мулчар по-вероятно е да не се получи. По-подробно обяснение ще помогне за по-разнообразни предложения, за решаване на въпроса.

        Коментар


        • #5
          По принцип идеята ми е да правя лехи с нея, като ми казаха че японските наддигали повече почвата особено ако се обърнат някои ножове.
          Това за пипера по скоро ми е любопитно дали фреза ще може да го направи.
          gsm - 0899388807

          Коментар


          • #6
            В такъв случай, каквото каже вътрешния глас. Зелено не знам какво ще стане, в тубата има клипове как фрезоват за зелено торене. Опитах да фрезованото един двор с плевели над пояс, беше малко влажно, и така качествено се намотаха, плевелите бяха сухи само стебла.

            Коментар


            • #7
              Има японски фрези които са с лехообразувател. За две или три лехи. Също има и с променлива работна ширина, там редукторът е по средата. Ножовете също биват различни. Трябва да се обикаля при вносителите и да се гледа и разпитва на място, има всичко.
              Това да мотаеш плевели с нея е някаква недомислица май, има си технология за всичко, 21 век сме.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X