Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мини багер Jansen - мнения и отзиви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мини багер Jansen - мнения и отзиви

    Здравейте Колеги,
    Замислил съм се да си купя тази играчка - https://www.jansen-versand.com/agric...king-excavator
    Някой дали е ползвал такава или подобна и какви са му впечатленията.
    Интересува ме дали си заслужава инвестицията, лесна ли е поддръжката и надежден ли е.
    Ще се ползва основно на село в двора - за дребни изкопни работи.

    Благодаря.
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

  • #2
    Преди около три години една тукашна фирма за озеленяване си взе такова от Китай. Около 5000$ им излезе с транспорта. Но е друга марка и изглежда малко по-различно. Идва в палета и се събира на място. Едно или две палета са. Те се занимават с озеленяване и им върши работа. Теглят го с баничарка. Багерчето е мъничко и се завира навсякъде. За техните цели става.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      Гледам има на Кубота верижен за 10 бона, има си и гребло. По-подвижен е, можеш да подравняваш с него. В един момент ще си изкарваш и по някой лев, по селата все някой му трабва машина.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        инвестиция е ако ще изкарваш пари с него, иначе си е само разход....... и наистина, вземи си нещо с което може да работиш на хората, доста се търсят и са заети с дни напред, питай ме откъде знам
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          Аз бих заложил на този моделhttps://www.jansen-versand.com/agric...?c=1001541139: , самоходен е и много по лесно се борави с него.

          Защото си е проблем да го местиш по двора това нещо сам без помощник.
          А този с веригите и дете може да го управлява, а и не поврежда настилката по която се движи с гумените вериги.

          Относно подръжката ,нищо особенно като лека кола общо взето,има някоя и друга точка за гресиране на определени часове.
          Като цяло са доста надеждни и непретциозни машини,изиск малко време да им свикнеш и те с тебе и са незаменим помощник.

          Аз преди време бях пред подобен избор и се спрях на по голяма машина ето тази,която ползвам и за "Не строителни" цели ; https://www.youtube.com/watch?v=sktN...ature=youtu.be
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #6
            Ще вкарате човека у филми с тия багери. Хубаво, ще вземе верижен. Ще го надушат, че има багер и ще го викат тук-там за някаква работа. Ако изобщо спечели нещо от тоя "бизнес", я му стигнат за дърва зимата, я не. Ами транспорт за верижния? Да изкара Ц категория и да си купи камион идва следваща точка...И става манджа с грозде.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • Juiced
              Juiced коментира
              Редактиране на коментар
              660 кг е и може да го тегли с едно В+Е, защото ще е необходима платформа.

          • #7
            Камион чак... масово в бусове ги пренасят. Целта на човека е да е независим и да има добавена стойност на тази независимост.

            Коментар


            • #8
              Има в БГ налични кубота на цена 5800, Jensen-a няма да излезе по-евтино с шипинга. Става въпрос за багер като от първият линк.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #9
                Здравейте,
                Верижна машинка определено е по-добре, но ме притеснява поддръжката - наличието на резервни части и подмяната им.
                Употребявана машина за мен е като скрита лимонка - не се знае кой как я е ползвал.
                Освен това е малко по-сложна задачка да се траспортира.
                При Jansen-а си по-независим - закачаш го на теглича и караш до следващата дестинация.
                Освен това ми се вижда доста опростен - има само двигател, хидравлична помпа и седалка :-)

                От друга страна пък верижната машина е доста по-солидна и с повече възможности, което в дългосрочен план я прави по-практична.

                Ще продължа с размишленията ;-)
                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                Opel Campo 3,1 TD '99
                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                Коментар


                • #10
                  Като студент бях намерил минибагер втора употреба заедна с ремарке за л.а с алуминиеви каната. Беше без кабина верижен с 20 и 40 см. кофи и със стабилизатор с който може да се бута и подравнява пръстта.

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:минибагер.jpg Прегледи:0 Размер:53.1 КБ ID:6676089
                  Нещо такова, но без покрив и 30-35 години по-старо. Искаха му 4 000 долара, а аз имах около 2 000. Закачаш ремаркето за москвети и си вече истински бизнесмен. Тогава имаше ужасно много работа за полагане на телефонни к други кабели и тръби. Бързо щях да му изкарам парите, но продавача си намери на кого да го продаде и пропуснах "златна" /за времето си/ възможност.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #11
                    Баш такъв гледах в мобилето Кубота, нов, нещо 8300 без ДДС.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #12
                      При строителните машини е далеч по-вероятно да налетиш на изтормозен до прага на смъртта 30-тонен багер или валяк, отколкото изтормозено минибагерче. Възможностите са му съвсем скромни, макар да има някои приставки за тях (скъпи са), които ако си ги набавиш, може директно да се броиш при построилите онова след комунизма дето са го планирали да дойде. Работа не за седмици, а за месеци напред. Обаче...трябва да ти стане основно занимание, а багеристите не работят в офис. Съответно-това е сред умиращите професии в БГ.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #13
                        Оги, преди време когато аха аха да завъдя излишни пари и аз се огледах за такова, не се получи................ Вземи верижния ако имаш финансова възможност, това не е инвестиция, а инструмент и след време ще видиш че е по-приятно.
                        П.П. За протокола - багерЕтат са по класове в килограми. Йенсена и жълтата Кубота са до 800кг, ( ще го возиш в "кампото" ), "влекача" за шейни е в следващата до 1.5тона, после са 3 тонните, на база на това е и здравината им и колко са ползвани. 1.5 са по-често срещани и много по-зверски експлоатирани ако говорим за втора ръка
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X