Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за конусовидни дифтунги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за конусовидни дифтунги

    Здравейте колеги,

    обърнах цяла България, проверих във всички възможни онлайн и офлайн магазини, но така и не успях да намеря конусовидни дифтунги с вътрешен отвор 7 външен отвор 15 и 3 мм дебелина.

    Някой може ли да ми помогне да намеря такива. На кой ли не звънях всеки ми казва, че нямат такива. Много е важно да са конусовидни, тъй като плоски се намират по магзините.

    Моля ако някой знае къде могат да намеря да ми пише на имейл exultras@abv.bg

    Благодаря предварително!

  • #2
    Ами плоската я направи конусна.Заготовката може би трябва да е фи 16 на фи 7. Вземаш парче метал. Пробиваш с фи 7.вземаш свредло фи 16 и го заточваш под нужния ти ъгъл. Пускаш свредлото на нужната дълбочина върху вече пробития отвор фи 7.Правиш дорник с нужния конус, слагаш плоската дихтунка в матицата, веднъж с чука и имаш това което ти трябва.
    А би ли споделил за какво са ти конусни дихтунки? Нещо много любопитно ми стана.
    Всъщност ако сложиш плоска, при затягането тя ще стане конусна. Ако резбата позволява такова усилие де.
    Последно редактирано от kameno karp; 02-06-20, 05:00.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      Става но първоначалната дупка трябва да е наксимум 4 защото се отваря. След като стане конусна се разпробива на 7. Матрица за такова нещо всеки стругар ще направи за час и ще има време за по кафе.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        Стана ми интересно за тези дифтунги, в нашия град вообще неможеш да си намериш медни пък камо ли коносовидни : ).
        Виж този линк дали ще ти помогне:

        http://www.dbk-dimitrov.com/%D0%B4%D...%D1%81-cu-1679

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от jordanvichev@gmail.com Преглед на мнение
          Стана ми интересно за тези дифтунги, в нашия град вообще неможеш да си намериш медни пък камо ли коносовидни : ).
          Виж този линк дали ще ти помогне:

          http://www.dbk-dimitrov.com/%D0%B4%D...%D1%81-cu-1679
          То бива бива, ама 8 лв за една шайба... Тия хора са се забравили направо.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от jordanvichev@gmail.com Преглед на мнение
            Стана ми интересно за тези дифтунги, в нашия град вообще неможеш да си намериш медни пък камо ли коносовидни : ).
            Виж този линк дали ще ти помогне:

            http://www.dbk-dimitrov.com/%D0%B4%D...%D1%81-cu-1679
            Няма там. Питах казаха ми, че дебелината им е 4,7 мм. и не става. А тази на линка не е с моите размери, които са 7, 15, 3мм

            На мен ми трябва медна конусовидна дифтунга. Казаха ми, че стругар не може да ми я направи. Аз пък най-малко мога да я направя.

            Трябва ми за помата на мини трактор Hinomoto
            Последно редактирано от Mitko-tractora; 02-06-20, 11:34.

            Коментар


            • I.Stoyanov
              I.Stoyanov коментира
              Редактиране на коментар
              Я дай снимки на тия дофтунги да ги видим. Всичко може да се направи, въпрос на желание
              Кажи и колко бр. ти трябват ?

            • kameno karp
              kameno karp коментира
              Редактиране на коментар
              Естествено, че може да се направи. Оригиналната да не е брана от някое дърво!?

          • #7
            Тия машини ги внасяше една фирма...в Карлово ли беше...там някъде. Имат обяви в нета.
            При тях пита ли? Може да е някаква специфична за японски трактори щуротия и нищо чудно да го имат.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #8
              За права дифтунга обърната на конус ли говорим ,или за плътен конус? За плътен имам идея...
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X