Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трактор ЮМЗ без водна помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трактор ЮМЗ без водна помпа

    Здравейте, днес попаднах на нещо което няма как да не споделя с хората от този форум.
    Преди една година купих стар трактор ЮМЗ 6 и го ползвах досега за оран и култивиране на около 200 дка земя. Лятно време температурата на водата на машината стигаше 80 градуса при работа, но загряваше бавно, което ме караше да предположа че няма термостат.
    Днес реших да сваля водната помпа за инспекция и попаднах не следната гледка: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pumpUMZ.jpg
Прегледи:1156
Размер:131.2 КБ
ID:6556430
    Гледам гледам и не вярвам. Липсва турбината или просто казано трактора НЯМА водна помпа. Няма и шибър, а помпата не тече. Естествено няма и термостат. Някой вероятно умишлено е сглобил водната помпа по този начин.
    Мислех си, че малко разбирам от двигатели, но вече не съм сигурен.
    Мистерия...
    2010 CRF 250 R

  • #2
    Имаше нèкви коли с гравитачно охлаждане, но не мога да се сетя кои модели бяха, но е нещо дърто де.
    ... та ремонтьора може да е ъпгрейднал ЮМЗ-то.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • crazyjob83
      crazyjob83 коментира
      Редактиране на коментар
      Ако не се лъжа с термосифонно охлаждане са едни от първите вартбурзи.

  • #3
    Нормално е за ЮМЗ . 500 кг чугун, 60 к.с. и луфтовете в продаваните в магазините ризи и бутала варираха от О,5 до 1 мм. термосифонното охлаждане му пасва от воле .

    Коментар


    • #4
      Не е първото ЮМЗ, дето работи без водна помпа и термостат.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #5
        Фибъра може да е сложен от другата страна, тоест лагера да го натиска, въпреки че на снимката се вижда уплътнително чело откъм турбинката.На МТЗ-тата има три модела водни помпи, до колкото си спомням единия модел е точно така, два съчмени лагера и втория натиска фибъра, просто гениално техническо решение!

        Ако твоята помпа не е с разбити легла на лагерите, не е проблем да я възстановиш, новата ос е стотинки, ако искаш да стане баш както трябва можеш да намериш някой да ти я изработи от неръждавейка, уплътнителни колелца се продават нови преди 4-5 години купувах беше 1 лев, фибъра трябва да е от лада също 1 лев, турбинката може и стара.

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Не е първото ЮМЗ, дето работи без водна помпа и термостат.
          Това вече ме успокои.
          Не се бях замислял, че термосифонно охлаждане ще върши работа, но явно може. Особено като се има предвид огромния размер на радиатора.
          Лагерите на помпата са съвсем здрави. Оста няма никакъв луфт. Ще сменя за всеки случай всички части, за да имам нова помпа и смятам да сложа термостат.
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • santaclash
            santaclash коментира
            Редактиране на коментар
            Оправи си го да си има всичко. Може да не е върха на техниката, ама щом върши работа, си го поддържай докато може.

          • Димитър
            Димитър коментира
            Редактиране на коментар
            Вече започнах. Купих ремонтен комплект за помпата и термостат.
            Смятам да сервизирам двигателя, а по-нататък и кутията.

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Термостатът може да го връщаш, особено ако не смяташ да работиш зимата и няма да му слагаш парно.Двигателя ако пали в студа най-доброто, което можеш да направиш за него е да му отстраниш по-фрапиращите течове, да регулираш клапаните и да регулираш дюзите.Кутията пипаш ако вие и ти липсват скорости, иначе само си създаваш излишни проблеми.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X