Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Курс за Багерист

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Курс за Багерист

    Привет на всички!

    Курс за багерист къде може да се изкара в Плевен или околията? Благодаря

  • #2
    В центровете за професионално обучение, може и в някоя от автошколите. Питай там.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      По спомен, трябваше да имаш поне "C" категория, за да запишеш курса. Един познат кара курсове за кранист преди 3-4 години и понеже нямаше категорията, кара и нея.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • icos
        icos коментира
        Редактиране на коментар
        Не трябва. За придвижване на колесен багер по пътищата обаче трябва Т категория.

      • santaclash
        santaclash коментира
        Редактиране на коментар
        Може и Т да е. Помня, че кара курс за категория, защото нямаше нужната.

    • #4
      Едното е свидетелство за управление на МПС, другото е свидетелство за правоспособност, евентуално и степени. Входящите минимални изисквания казват за кое какво трябва.
      Колегата Кушлев е дал правилни насоки, а и в Плевен мисля че има избор. Даже и баща ми преди близо 60 години точно там го е учил тоя занаят.

      Коментар


      • icos
        icos коментира
        Редактиране на коментар
        В коментирания по- горе случай/за кран/ мисля искат категория С за автокран. БТВ тези "курсове" принципно не учат никого на нищо, просто издават свидетелство за правоспособност.

      • jordanov sv
        jordanov sv коментира
        Редактиране на коментар
        Така е, затова и наблегнах първо да си види колегата къде ще си изкара курса и след това какви са изискванията. За крановете е С, даже май и не само за "авто" крановете, ами и за "куло", портални и т.н. но не съм се интересувал в детайли напоследък. За багер е Т, макар че и там са на степени. За мотокар пък е В, ама не е задължително при определени условия, май...
        По второто изречение и там май си прав, макар че човек ако хептен няма практика срещу допълнително заплащане над минималното за курса сигурно може и да понаучи нещичко... Примерно за мотокар от школата питаха - с ваша машина или с наша, каква практика искате или си знаете и накрая казват какво и що и т.н.

      • santaclash
        santaclash коментира
        Редактиране на коментар
        Учи се. Ако искаш, се учи. Моя човек кран беше виждал само на снимка като се записа. Стана си кранист.

    • #5
      Така е и общо взето казваме едно и също с някои нюанси. Разбира се че има някакъв минимум и ако курсистът хептен нищо не знае все ще трябва да придобие малко умения. Колегата icos може би имаше предвид че не учат на занаят. Иначе то май за всяка професия която се работи с някаква машина се иска курс за компетенция и съответна квалификация, има и къде да се придобива... Те и тия хора дето имат права да обучават и да дават документи не са хващани от гората и са наясно с нещата - затова се избира конкретно и се уговарят условията. По принцип най-добре е ако се организира някаква групичка за курс към някоя фирма или предприятие. Ее преди двайсетина години на нашто пристанище така правиха кранистки курс за техни работници и един колега им попълни бройката. Действително и тогава искаха категория С, аз я имах но често ходех по командировки та не ми се занимаваше допълнително и с това. А като ученик по бригадите в консервния веднъж ме бяха турили резерв в групата за мотокаристи. Още не бях взел книжката за В и щяха да ми искат медицинско, ама ми се размина. Верен обаче на максимата, че по-добре късно отколкото никога, след 32 години все пак взех свидетелство за правоспособност, хаха. Естествено, платих си за гяволъка - и тоя път

      Коментар


      • #6
        Благодаря. Аз имам Ц, но не мисля, че трябва за това.

        Коментар


        • жеко
          жеко коментира
          Редактиране на коментар
          Трябва Т категория но след като имаш Ц имаш и Т .

      • #7
        Първоначално публикуван от fredie Преглед на мнение
        Благодаря. Аз имам Ц, но не мисля, че трябва за това.
        Какво става, има ли развитие по темата?

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X