Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми трактор - каква марка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми трактор - каква марка

    Колеги каква марка гуми за ползвате за тракторите, в случая ми предстои смяна на задни гуми за ЮМЗ и се чудя какви да взема . Търговците в общи линии всякой си хвали това което продава и няма как да се ориентираш, а не ми се иска да хвърля едни 1000+ лв и да ми се нацепят още на втората година примерно .
    Предпочитам да дам някой лев отгоре, но да знам че ще ми карат 4-5 сезона - с трактора обработвам 50на дка.
    gsm - 0899388807

  • #2
    Аз на моето ЮМЗ сложих нови гуми през 2009 година Или 2008 ли беше...
    Тогава имах към 400 декара, в годините малко се увеличаваха, малко спадаха, но все с там някъде.
    И за всичките дейности използвах ЮМЗто, то нямам друго. И за толкова време и толкова декари гумите не са мръднали. Та за 50 декара ще те изкарат до живот, няма какво да се притесняваш. 4-5 сезона даже е смешно да се говори. Вземай каквото ти е на сърце, то в тракторските гуми за ЮМЗ не съм чувал да има ментета.

    П.П. гумите на тракторитр се износват най-много от каране по асфалт. Но пак за 4-5 години не би трябвало да мръднат. Освен ако не ползваш трактора са ежедневна кола де
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      Колъо каква марка взе ?
      То ако е така да си взема най евтините от 380лв.
      Проблема е не толкова, че се износва грайфера колкото, че се сцепват самите гуми.
      Такъв е случая и със сегашните ми гуми , които не знам на колко години са, но грайфер си имат просто се появиха едни големи цепки странично на гумата. И други колеги също се оплакват от подобен проблем.
      Иначе трактора го имам от година и половина и си беше с тези гуми.
      gsm - 0899388807

      Коментар


      • #4
        Не си спомням марката, утре като ида на село, ако не забравя-ще снимам.
        Ако гумите имат някакъв що-годе сносен грайфер-изобщо не ги пипай, само ще си дадеш парите без осезаем ефект.

        Но я и ти снимай, да не би гумите ти да имат живот още за 20 години...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
          Колъо каква марка взе ?
          То ако е така да си взема най евтините от 380лв.
          Проблема е не толкова, че се износва грайфера колкото, че се сцепват самите гуми.
          Такъв е случая и със сегашните ми гуми , които не знам на колко години са, но грайфер си имат просто се появиха едни големи цепки странично на гумата. И други колеги също се оплакват от подобен проблем.
          Иначе трактора го имам от година и половина и си беше с тези гуми.
          Да не би да си с гуми VOLTYRE?Уникален боклук са, аз купих такива преди 10-тина години и още не са изтрити на половина, а има цепки, колкото да си вкараш един пръст.КАМА са добър избор, и шарката е по-добра, ако намериш и по-широки болгарови джанти с новите гуми ще се родиш.Друго, което те съветвам да избягаваш са индийските BKT, много мека, много лесна за монтаж, само дето предните свършиха за 2 години, а работят едва 100 декара.

          Коментар


          • #6
            То в тези диаметри всички гуми са лесни за монтаж. Аз даже не ги свалям от трактора, само повдигам да се отлепи гумата от земята, и газ с щангата.

            Моите дали не бяха Днепрошина, ама не съм сигурен, утре...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              За моята марка забравих я, трябва пак да погледна , а иначе пак казвам грайфер си имат , но вътрешната гума вече се показва сериозно от едната цепка.
              Половин сезон карах на тръни да не ме остави на нивата.
              Иначе ми нахвалиха едни турски сеха , както и някакви израелски aliance, и двете марки ми са непознати и на цена са малко над руските, а били по здрави от тях (според продавачите) естествено .
              gsm - 0899388807

              Коментар


              • #8
                Със SEHA съм на МТЗ-то, поне едната гума е такава. Предна. Поизносена е вече, но няма и следа от нацепване.

                Да не би да караш гумите много напомпени? Гумите с голям балон се карат с ниско налягане, макс до 1,6, като и това им е много.
                Освен това ако караш ЮМЗ с много напомпени гуми-пукат се джантите. Затова-по-меки...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  Ами моите са 15.5х38 , а джантата ми се струва , че е за 13.6х38 това ли имаш предвид , че е голям балон ?
                  И това за 1.6атм също не го знаех , не ли много малко , като сложа и инвентара ...
                  gsm - 0899388807

                  Коментар


                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    Задните рядко ги вдигам дори на 1 атмосфера, налага ли се да се кара повече по асфалт винаги на 0.8

                • #10
                  Всички земеделски гуми са с голям балон. На знам какви са ти джантите, за ЮМЗ има "широки" и "тесни". Аз от дясно съм с широка, отляво с тясна, и така карам от години, няма никакъв проблем, освен, че гумата която е на тясната джанта е леко по-изпъкнала в средата. Което обаче за трактор е никакъв проблем.

                  Относно налягането-един колега даже ги караше много, ама много меки-за да не му друсало.
                  И така си караше с години, и трактора още си е жив.
                  Изобщо-на големия балон и малко въздух върши работа. Той всъщност не е никак малко, ако се сметне по обема който работи, в сравнение с една "пистарка" на 40 за лека кола...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #11
                    Аз мисля да си сложа по тесния размер който отговаря на джантата , само леко се притеснявам дали няма да ми се отрази на орантта , че и без това съм с една 4ка и е на кантар работата.
                    gsm - 0899388807

                    Коментар


                    • #12
                      Ето Колко са се износили Днепрошина за 10 години:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191219_121307.jpg
Прегледи:1379
Размер:1.00 МБ
ID:6537708

                      Има и още снимки, ама сега не мога да им намаля размера, и няма да ги качвам, че са огромни.

                      На МТЗто отзад и двете гуми били SEHA и не са мръднали изобщо откъм напукване, а са на 50% износване. И там имам снимки, ако се преборя с компютъра да намаля снимките-ще кача и тях.

                      Относно плуга-няма да имаш никакъв проблем заради размера на гумите, но какво си мислиш, че правиш с тези 4 тела> Аз орях с 3х25, и пак му идваше зор, а ти казваш за 4...
                      Това, ако ореш де. Ако дращиш земята на 20 см е друго, там може и с 5-6 тела. За да има добър ефект от орането-иска се поне 30 см дълбочина. Което с ЮМЗ е непостицимо даже с 3 тела, освен в слуъчаите на много леки почви-имам такава песъчлива нива на 50 метра от Камчия, и се оре супер лесно и става дълбоко. Но само там. Другите почви са ми тежки, и се орат трудно. С три тела не повече от 13-15 см, и то с много зор.
                      А ти щом нямаш много декари-направо минавай на две тела. Ще ореш бавно, но поне дълбоко, както си му е реда. С три тела тези 50 декара ще ги изора за два дни, с две-нека да са 4, пак е едно нищо, тази година съм орал над 30 дни с МТЗ-то...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #13
                        Значи турските не са лоши, най вероятно ще се ориентирам към тях щом ти са в това състояние след 10г направо не мога да повярвам .
                        Иначе нивите ми са песъклък и става доволна оран с четворката, 30см не ми трябват, пипера е с плитка коренова система , а като вдигна и лехите и става съвсем доволно .
                        gsm - 0899388807

                        Коментар


                        • #14
                          Е, щом те устройва. Не каза откъде си?

                          Ето ги гумите на МТЗто:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191219_135839 (Medium).jpg
Прегледи:1145
Размер:139.0 КБ
ID:6537723

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191219_135721 (Medium).jpg
Прегледи:1278
Размер:166.6 КБ
ID:6537724

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191219_135805 (Medium).jpg
Прегледи:1195
Размер:192.9 КБ
ID:6537727

                          А тази е на ЮМЗто отблизо:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191219_121507 (Medium).jpg
Прегледи:1156
Размер:192.3 КБ
ID:6537728
                          Понапукани са, но все пак са на 10 години.
                          А нацепена гума с виждаща се вътрешната с успех сме я карали години наред, с подложка отдолу направена от въздушна възглавница от камион. С изпилени краища, постепенно слизат на нула за да не претриват вътрешната.
                          Прикачени файлове
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #15
                            От Гоце Делчев , навил съм се вече да ги сменям .
                            Сехата на колко сезона ти са ?
                            gsm - 0899388807

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X