Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багер и багерист...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Багер и багерист...

    Здравейте господа
    Много се радвам че мненията във форума растът Поздрави на на всеки от Вас
    Така аз малко от темата. Благодаря на Vlageo Искам да споделя с вас колеги за приятната ми изненада която поднесе колегат като засегна едно ново поколение машини huddig!!! Аз лично разбрах за тяхното съществуване от интернет... но как да кажа-бях изумен!http://www.youtube.com/watch?v=dlsTxWIogVQ
    Ами... да! За мен това е част от "Новия свят" в стройтелната механизация и по-точно при комбинираните багери!!! Е в азия параза е развит главно на ниво едра и дребна механизация, запознат колега ме просветли че азиятеца си взема багер и фадрома по отделно?! Комбинираните не са особенно популярни!?! Явно такава стратегия се е наложила на тамошния клиент? Е от известно време приемам лично идеята за максимално приложение на дадена машина. Ясно се вижда че шведите и другите планинарци са ни дали Menzi Muck и Huddig, нещо което идва от друга планета На за съжаление тукашните стройтели са чули за "джей -си-бито, тройка касе" и с това свършва разговора! Е Liebbher според мен са показали че на техните стрели всичко може да закачиш, не само кула за демонстраций и Коледната звезда , но те са от по-големите. Ами ако си купите някоя комбинирана машина от познаните на пазара и сравните с huddig, kaiser, menzi muck разликата толкова силно ще ви удари шамар че ще се насмеете на техния, понякога измамен продавач
    Крачещите багери предлагат нещо незаменимо-работа в терн с наклон над 100% ?! Да това е машината която отива до обекта си без да се налага да заобикаля, и е с купол !? Няма начин да не ви хареса http://www.youtube.com/watch?v=Jny1z...eature=related
    Колеги ако имате време моля ви прегледайте инфото за тези пройзводители и техните продукти, традиция , качестов и най-вайното технология!!! Нямах си и представа колко са практични или смели шведите:http://www.youtube.com/watch?v=yHZHyhYLrBQ&feature=fvsr
    Е ако някога си купувам багер, то няма да бъде от "най-хубавите" а ще бъде от тези който видяхте на линковете Знам че и вие бихте направили същото ПОнякога се питам дали водата ни наистина е топла ?
    Поздрави на всички който развиват тематиката, попадал съм на форуми съсдадени от колеги като нас, къето има толкова информация... но са все чужди...е ние с Вас развиеаме и "нашия форум" за което ви блягодаря
    Цецо Борисов

    Коментар


    • #47
      От: Багер и багерист...

      Как съм я пропуснала тая тема, жалко. Мислех да ви впечатлявам с клипа с катеренето, ама някой ме изпреварил.... с две години...
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #48
        От: Багер и багерист...

        Що се отнася до клипа със събличането и клипа с катеренето то те не са рекламни на фирмите производителки а са от шоуто Wetten Dass или на български преведено май означаваше Направих го.Което след инцидент със смъртен край май се само закрило,водещ е известен немски артист Томас Готшалк.А имат и една демонстрация за най добър автобусен шофьор който прави обратен завой на тесен планински мост,въобще предизвикателствата в шоуто са към професионалисти в дадена област.Ето и клипа като и условието да го обърне за време.http://www.youtube.com/watch?v=jRYN2-sfos0

        Коментар


        • #49
          От: Багер и багерист...

          Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
          Как съм я пропуснала тая тема, жалко. Мислех да ви впечатлявам с клипа с катеренето, ама някой ме изпреварил.... с две години...
          И това което качи не беше за изпускане.
          ТЛК-120 Николай Колев
          0898521295

          Коментар


          • #50
            От: Багер и багерист...

            Здравейте,
            от много време не съм отварял тази тема Благодаря на всички коментирали особено компетентно по въпроса ми за избор на комбиниран багер.
            Тогава след много проучване колегите се спряха на Хидромек с големите гуми отпред.За сега са доволни , тогава го взеха на 1500 м.ч.

            Весели празници на всички.

            Николай Колев.
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #51
              От: Багер и багерист...

              Ето още един ,,ненормалник,,

              Коментар


              • #52
                От: Багер и багерист...

                не би трябвало колега да издъхне,особенно ако си спазваш ТО-та на маслата ресурса на машините е доста голям,само трябва след това да провериш болтавете на окачването на багера,че понякога охлабват и започва да "блъска",иначе съм карал и двете машини-еми когато свикнеш с една машина и стане като твоя "Ръка"-е вече можеш да правиш почти всичко каквото ти дойде на ума с нея.

                Коментар


                • #53
                  От: Багер и багерист...

                  Здравейте,колеги преди време поисках съвет от Вас за избор на комбиниран багер товарач и получих много и изчерпателни отговори от много колеги за което сърдечно благодаря.

                  Сега искам да Ви попитам за следното: Имам малък багер Терекс 3.5 тона с гумени вериги, машината е на 1800 моточаса.

                  От известно време забелязах че,при движение по права линия леко завива на дясно и постоянно трябва да се коригира посоката.

                  Отклонението е примерно за 500 метра движение направо си завива сам на дясно на 90 градуса.

                  Очаквам съвети и идеи за диагностика и евентуално отстраняване на проблема.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Багер и багерист...

                    1. Механична задръжка от тръгнал да си отива лагер;
                    2. Различно регулирани или износени клапани на хидромоторите;
                    3. Тръгнал си хидромотор
                    Това на прима виста. Ако искаш ръчна помощ- телефона ми го има в профила.
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X