Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

    Може да е от бендикса или венеца.Това са първите неща които трябва да провериш.

    Коментар


    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

      Свалял съм стартера и съм го пробвал на място. При допиране на кабела от акумулатора /на свалено/ бендикса тръгва на пред и докато отиде на положение да върти маховика се чува щракане /едновременно върти и прещраква/. Според мен е бобината на стартера, но исках да чуя и вашето мнение.

      Коментар


      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

        Отвори и огледай месинговите болтове и кабелните обувки за нагар. От колко време е така? Някой отварял ли го е преди теб?

        Коментар


        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

          Всичко е точно, сигурно вътре бобината се е повредила. Преди мен мисля че никой не го е отварял.
          Колега на декомпресор върти и като върна декомпресора в положение да пали се чува едно прещтракване и започва да върти, а ако въртя направо без декомпресор неможе само щтрака.

          Коментар


          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

            Без включен декомпресор така се получава.Декомпресора именно за това е поставен да може по лесно първо начално да се завърти двигателя с по-малко усилие от стартера и след като набере обороти маховика със своята инерция спомага за по-лесното преодоляване на създалото налягане след като се изключи декомпресора.В противен случай трябва да се монтира по-голям стартер и по-силен акумулатор което икономически не е оправдано.

            Коментар


            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

              Според мен губи маса. Но казваш, че всичко е наред...

              Коментар


              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                При мене декомпресьора блокира и не мога да го ползвам. Преди така прещракваше шалтера и не искаше да се развърти. Сега съм с 230Ач акумулатор и докато завъртя и пали. Не ми се занимава сега с ремонти на декомпресьора, поне докато е здрав този акумулатор. Даже при -10 без да подгрявам си завъртя и запали.

                Коментар


                • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                  Мисля че акумулатора не е много малък 78Ач, но ще пробвам с по- голям.

                  Коментар


                  • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                    За оригиналния стартер този акумулатор е малък.Поне 135 ампера му трябват за да върти нормално.Ако си купиш стартер с редуктор 78 ампера ще го въртят и пестиш от цената на акумулатора.Един стартер с редуктор и един акумулатор 78 ампера идват долу горе на цена колкото един акумулатор 180 ампера,но ти решаваш мнението е мое парите са твои.Аз поне така си реших проблема на ТК-то и Е-то.

                    Коментар


                    • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                      Привет! Стягам едно шаси Т16М и в момента съм стигнал до вдигането на коша. Празен вдига, пълен не. Изчел съм всички предни постове и все пак не ми е ясно как се разбира дали проблема е в помпата или разпределителя. Бутилките са нови.
                      До тук съм пробвал:
                      1.Навивам предпазния клапан до край, развивам го 3,5 оборота, че даже и повече и нищо не се променя. Празен вдига с еднаква скорост, пълен не вдига.
                      2.Клапана със сферичната глава го извадих и го почистих. Има дупка на него, нормално ли е да има? Другото интересно при него е, че от вътрешната му страна, от към пружината има сложена монета от 10 стотинки от 1974!!!??? Със или без монета, никаква разлика. Празен вдига с еднаква скорост, пълен не вдига.
                      3.Разменям местата на зъбните колела на маслената помпа и никаква разлика за коша. Единственото нещо, което се променя е, че в едното положение започва да прелива масло от волана и от пробката за наливане.

                      Коментар


                      • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                        Проблема както го описваш се дължи на липса на налягане.Трябва да провериш първо какво е налягането след помпата и ако е нормално след това да се провери какво е налягането след хидроразпределителя.Тази операция се извършва на место с дросел разходомер.Ако помпата не вдига необходимото налягане се подменя с нова,ако разпределителя не работи се сваля и отива на стенд за регулиране,но в практиката която имам с тези възли 90% от разпределителите се подменят с нови защото ремонта им е доста труден,а някой случай направо невъзможен.Помпата мисля беше НШ-10 и при обороти от 1400 трябва да покаже налягане от 135бара и дебит 10литра. Това дето го правиш с натягане и развиване на клапана не върши никаква работа и наподобява онази игра тука има тука няма.Това със стотинката дето е подложена е направено с цел да се усили натиска на пружината защото с времето пружината се свива,а тази пружина е подложена на постоянен натиск. В свободно състояние мисля,че дължината и трябва да е 62мм. В кръга на шегата стотинки не вършат вече работа трябва евро центове да се паставят.

                        Коментар


                        • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                          Какво се разбира под "пълен не вдига"?
                          При мене имаше същия проблем, но пълен да се разбира товар над 7-800кг. Помпата ми че не прави необходимото налягане е сигурно, защото с хидравлично масло не работи изобщо, в началото докато имах слагах м10 ново, а сега карам с 15w40 пак ново. Разпределителя ми също не е цвете. Така миналата година направих доста курсове с изхвърляне на пръст от изкоп. Като го натоваря и разтоварвах половината на ръка, другото го доизсипвах. Сложих крик от тракторно ремарке и се усеща разликата. Сега изсипвам без проблеми дори 2,5тона баластра, ако има масло, че ми се губи маслото. Доливам и изсипвам. Ако ми се наложи по-честа работа с шасито, може да сменя помпата и разпределителя, но за сега не ми е проблем да си долел масло о да си свърша работата.

                          Коментар


                          • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                            На Т16М помпата е единична и не струва кой знае какво като цена,а и разпределителя също може да се намери на ниска цена.

                            Коментар


                            • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                              Здравейте. Наскоро се сдобих със самоходно шаси. Двигателя е Д21А. Онзи ден като отворих капаците забелязах, че единия цилиндър е студен. Подозирам че дюзата е запушена но нямам идея как да я извадя. Много е тясно там - няма как да вкарам гаечен ключ. Иначе като развъртях горивопровода нафта идва. Моля дайте идеи и акъл.

                              Коментар


                              • От: Питане за трактор Т-16 М Руско самоходно шаси - Шаси

                                Ключа за дюзите е извит. Ако се налага демонтаж, може да се махне капака на главата отваря се повече място. Трябва да имате под ръка гарнитура за капака.
                                Много е вероятно да има отворен клапан.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X