Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трактор за двор 10 дка - какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

    +100.Вариантите са два или стара евтина техника+ постягане/реставрация според това колко е евтина.Или човек,който да извършва обработката.Тези унимози,jcb-та и т.н. направо са си научна фантастика в случая,чудя се как някой не предложи джон диър още?Само не си мислете,че обработката на земята с чужда машина е проста работа.От 10 тракториста 5 ще са читави и няма да трошат коловете,дръвчетата или каквото там им се пречи на пътя,от тея 5 поне 2ма ще са алкохолици,а тези които са читави ще работят и друга земя и нещата няма да стават особено бързо и безпроблемно.Моето предложение е ако сега се захващаш за пръв път,намери първите поне 2 години някой друг да ти прави обработките и тогава си прецени,дали можете да мелите брашно с него или ще купуваш твоя машина.Дори да забиеш едни пари в трактора няма повод за притеснение,стига да е добра машината сама си намира купувач,ако ти е излишна.Моя дарак е 40 годишен и на месец поне по веднъж някой минава и пита не се ли продава.

    Коментар


    • #77
      От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

      Те тоя изглежда съвсем човешки, т.е да се почувства човек селянин, да си върши каквото реши, при добър комфорт и зиме и лете, с минимални разходи(па и никой не рекъл, че трябва да се земеделства, за оправдание на притежанието на трактор) Два пъти по 4 скорости, демек 16, плюс реверс(могат да се ползват и назад), два ВОМ-а, хидравлики, кабина, осветление, отопление, климатизация, кас'тофонЬ... Чистачки с пръскалки, огледала с подгрев... 30-тина коня, три цилиндъра(1,5 литра), едва ли е много харчовито...резервоар 35 литра, общо тегло тон и половина, 4х4... Е, малко е надписано всичко на японски, ама няма пълно щастие(А и сигурно има версии за останалата част на света).

      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #78
        От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

        За начало може да се започне с тежък мотоблок с инвентар за ориентация и трупане на опит. За земеделието и животновъдството ако опита е недостатъчен бих препоръчал няколко стъпки
        1. заемане на подходяща поза с подходящя чаша в ръка с поглед зареян към двора и отдаване на задълбочено съзерцание докато-дотогава.
        2. занятието да носи удоволствие, агрофитнес( загрявка, силова, разтягане, повторение на серийте, прилагане на правилата за високо спортно майстворство) 2ч. интензивна тренировка, или 4ч. айляшка на ден.

        Коментар


        • #79
          От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Те тоя изглежда съвсем човешки, т.е да се почувства човек селянин, да си върши каквото реши, при добър комфорт и зиме и лете, с минимални разходи(па и никой не рекъл, че трябва да се земеделства, за оправдание на притежанието на трактор) Два пъти по 4 скорости, демек 16, плюс реверс(могат да се ползват и назад), два ВОМ-а, хидравлики, кабина, осветление, отопление, климатизация, кас'тофонЬ... Чистачки с пръскалки, огледала с подгрев... 30-тина коня, три цилиндъра(1,5 литра), едва ли е много харчовито...резервоар 35 литра, общо тегло тон и половина, 4х4... Е, малко е надписано всичко на японски, ама няма пълно щастие(А и сигурно има версии за останалата част на света).

          И кач парасъ е това?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #80
            От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

            Между 14 и 20хиляди в зависимост колко му трябват на продавача.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #81
              От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Между 14 и 20хиляди в зависимост колко му трябват на продавача.
              Аз питам щото според Цецо унимоците са скъпи
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #82
                От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Аз питам щото според Цецо унимоците са скъпи
                Дай за 5000 евро, един в сравнимо състояние и оборудване с трактора от клипа.
                Примерно поне такъв:


                И така като ги гледаш и двата клипа, с коя машина ще си закачиш инвентара по-лесно?! От коя виждаш какво точно работиш с инвентара?! На коя можеш да се качиш и слезеш по-лесно?! А на коя се налага да се качваш и слизаш повече пъти при елементарна смяна на инвентара?!(предполага се да може сам човек) А разход на гориво при коя е по-малък?! Видимост?! Управляемост?!
                Да, едното е по-бързо при транспорт, и има някакви разни други предимства, които за конкретна употреба като трактор, не са от полза. Т.е. което за където си е.
                Всичко това без оглед на разликата в цената, която за читав и достатъчно добре оборудван Унимог е доста голяма, може би в пъти.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #83
                  От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                  Цецо, наясно съм че унимог не е точно трактор. Знам че и ти знаеш че знам
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #84
                    От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Цецо, наясно съм че унимог не е точно трактор. Знам че и ти знаеш че знам
                    Абе то аз знам, че и ти знаеш, че не са по два за лев читавите Унимози, ама не знам защо се опитваш да докажеш обратното?!
                    С обяви за такива в състояние за скрап само доказваш, че в движение са едни други пари.
                    В България да караш такъв Унимог, е или само от мерак да е баш това, или при много специфични нужди.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #85
                      От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                      Унимог от десетилетия не е СС машина. Всички тия клипове са за да се поддържа имиджа, също както и при JCB, че видите ли - това било суперуниверсалната машина - става и за маневрен локомотив, става и да си насадиш картофите зад къщата. Имаме спецтема за Унито в селското стопанство, както и за японците, и за всички Т-та и т.н. Там съм разказвал - през 80-те в едно наше богато село с модерно земеделие вкараха няколко Унимог и няколко МВ трака. Верно че работиха до края на века и то основно за транспорт, ама само там си останаха. Ако ставаха за земеделие, със сигурност щеше да има във всяко село по един-два такива.
                      Горе в клипа, при Джолев и в Поликраище има наистина много хубави машини. Тия хора са в бизнеса май от едни 20 години. Конкретната машинка е много готина, за дворна работа трябва да е по-малка, може и без кабина. Имам преки наблюдения върху подобно Исеки, по-старо и по-малко - от десет години всеки божи ден се ползва за транспорт, от миналата година и за оран и фрезоване на някой друг декар.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                        Абе все да се наканя да пиша, ама и понеже не разбирам не се бутах. Та на село един братчед си гледа е така междо другото едни 15 декара овошки... различни видове има от слива до бадем и киви зимата има да чисти и около 300 метра черни пътища от сняг, около 100 метра са си на баир. Всичко това даже пръскането и косенето и транспорта, че и услиги на баби и дядовци из селото го прави с една мини кобута 4по4.... и се справя с кеф. Преди имаше мотоблок но се качи да пробва за едно кръгче тракторчето и от тогава мотоблока е студен запас. Така че 10 декара май не са чак толкова страшни.
                        0-

                        Коментар


                        • #87
                          От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                          Трапера няма да забогатява със земеделие. С унимог може да си докара дърва, кюмюр и да се вози за кеф. Или да закара сливите до казана.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                            Забравяте и един друг аспект на проблема.
                            Унимог колко тона е, с каква категория се кара, срещу какви пари се движи по пътищата когато му се наложи...
                            Понеже ми беше интересно какви са толкова цените на Унимог....бая височки са, а почти всичките машини в продажба се оказаха оборудвани за нещо, свързано с пътната поддръжка.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Цецо, наясно съм че унимог не е точно трактор. Знам че и ти знаеш че знам
                              Дай да се споразумеем на това,да си купи малък японски или български трактор пък после да му присади механичен дизел от мерцедес.
                              Унимога на първо четене е с висока каросерия - трудно се товари,ако го караш с ремарке иска категория,трактор с ремарке се кара само с Ткт.Можеш да му закачиш почти всяко ремарке,незвисимо дали е туристическо,тракторно,за малък камион или някакъв колесар.Ако,колегата няма да продава продукцията и няма да я разнася напред назад всички предимства на камиончето отиват на кино.Ако работи само за себе си много е вероятно машината никога да не напусне границите на двора.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Трактор за двор 10 дка - какъв?

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                Забравяте и един друг аспект на проблема.
                                Унимог колко тона е, с каква категория се кара, срещу какви пари се движи по пътищата когато му се наложи...
                                Понеже ми беше интересно какви са толкова цените на Унимог....бая височки са, а почти всичките машини в продажба се оказаха оборудвани за нещо, свързано с пътната поддръжка.
                                3.5 В
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X