Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трактор с 2 метра клиренс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Трактор с 2 метра клиренс

    Първоначално публикуван от SLAKO Преглед на мнение
    този се използува наи вече за пръскане на царевица. виждалсъм как става от страни изглежда че царевицата е до колене и като се преближиш е към 1.50м.
    Няма какво да правиш в царевица след 7-8лист на посева(около 30см),ако не си се справил до тогава,посева отива в киреча,за поливане не става.При нас преди около 25г имаше такива "щъркели"на базата на ТК-80,основно се използваха за пръскане на тютюн,сега като се замисля ми трябва такъв за рапица.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #17
      От: Трактор с 2 метра клиренс

      Точно самоходна пръскачка си е. Да използва се за пръскане основно на хибридни сортове царевица, слънчоглед така също за култури със слята повърхност т.е. есеници. В Силистренско обърнаха една пръскачка
      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
      Калоян Кирилов
      LZ2ZGT

      Коментар


      • #18
        От: До: Трактор с 2 метра клиренс

        Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
        Мда, имаги. Гроздокомбайн се нарича, виждал съм във Франция.
        Oooo не! През далечната 1976, 77 г като ученици ни пращаха на гроздобер в с. Яврово Чирпанско, та там за пръв и последен път видях гроздо комбаин.Какво представлявали? Реда с грозде се мушва в комбаина а там от двете страни има по 7,8 тояги около 1 метър направени от много сдрава нишкова пласмаса. Същите са закрепени на ексцентрици които като се завъртят и тоягите започват голям бой по всичко щое между тях Всичко пада по два транспортьора отстани силни вентилатори обдухват шумата а смляното шуртящо грозде в ремаркето изутзад. След машината остава само тел и колове и тук там по някоя дебела лоза!!Представете си какъв добив ще има догодина? Да вземеш да навържиш тия мозъци сътворили тая глупост и машината да мине през тях!!Нация техническа!! Пази Боже България!!

        Коментар


        • #19
          От: Трактор с 2 метра клиренс

          Е чакайте малко всяка революционна машина е по зле от старата или липсата на стара. Помислете така е било и с отношението каруца : автомобил, все пак говорите за преди 35 години. А и да не забравя! +1 че това Е самоходна пръскачка :Д
          Кольо Динев

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 17:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X