Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окомбайних се

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Окомбайних се

    Независим, спира да се моли.Борето

    Коментар


    • #47
      От: Окомбайних се

      "...Двигателя е Перкинс, 6 цилиндъра в ред, с ротационна помпа и най-важното без турбо. 105 английски кончета..."

      Като няма турбо,ще трябва да му сложиш искрогасител на ауспуха ,когато влезнеш в нивата!

      Коментар


      • #48
        От: Окомбайних се

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Ми наборе, веднага бих метнал нещо метъл-аграрно, ма ...то май нема
        Има, имаааа

        Ама на Колчо преди аграрното му предстои това:

        Коментар


        • #49
          От: Окомбайних се

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Кольо колко твои декара имаш да жънеш ? Щото това е рентабилно на много декари .
          Точно това на много декари няма да е рентабилно, особено па и по чуждо. Смисълът на тия машини някога е бил да покрият нуждите на средната семейна европейска ферма която има сто-двеста декара зърнени култури и фермерът цял живот сам да си работи с нея, евентуално и синът му - също. Независимост, както казва Борето. Даже са ми казвали, че там е имало работещи СК-3, да речем едно триесе години след като тука бяха бракувани. Сега вече не знам дали се произвежда нещо такова. Иначе края на миналия и началото на този век много такива екзотики се навнесоха в България - Клас европа, Меркюрита разни с хедери по два, два и половина метра, Сенатори, също и прикачни и кво ли не. И като почнаха тука с побългаряванията и напъването на много декари и филмът свърши. Аз си мисля, че няма как с малко декари зърнопроизводство в България да си независим и да си що-годе на светло /коментарът по-горе за пожарната беше съвсем на място/, но това си е мое мнение и не е по темата все пак.

          Да, чувал съм, без да съм специалист, че в случая Перкинс е по-добрият вариант.

          Коментар


          • #50
            От: Окомбайних се

            Точно това е смисъла на покупката на комбаин-да съм независим от другите.
            Че днес ще плащам жътвата на слънчогледа и царевицата, и онзи изедник ме дере по 14 лева а двете култури. За царевицата си е нормална цена, но слънчогледа си върви по 10 лева. Но така е, болен се ебе докато е на леглото.
            Та догодина живот и здраве няма да се моля и да чакам, а ще си свърша работата сам, и когато ми е удобно.
            А като жъна на другите дребни фермери като мен(нещо като 200-300 общо)-ще го броя за бонус.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #51
              От: Окомбайних се

              Ще станеш ти един доайен на OFFКомбайнинга.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #52
                От: Окомбайних се

                Е то нали знаеш - кога продаваш ти се вижда евтино, кога купуваш - ти идва скъпо. Ще ми бъде интересно като тръгнеш по услуги и дали няма и тогаз да си правиш сметката или ще я караш на емоции. Докат срежеш някъде нещо в чужда нива, я гума, я друго и се закълнеш публично, че няма да стъпиш на чуждо. Все пак не ви знам структурата на стопанствата по вашия край, може и да има смисъл от тия упражнения и дано да си доволен, искрено ти го желая. Имам един близък си гледа твойте декари без грам СС техника, имаше една бордова УАЗка, ма я махна и нея. Има си сервиз, малък бизнес нали и поддържа на един друг техниката, работят си на приятелски начала и доволни и двамата. Само пример де, всичко е възможно все още у нас.

                Коментар


                • #53
                  От: Окомбайних се

                  Коле,да ти е честита придобивката.Със здраве да си я караш и работата ти да върши.И да знаиш-Ямбол е център на вселената и извънземните са ми съгражданиЗатуй комбайната ще ти служи вярно.
                  Нека силата да бъде с нас!
                  Suzuki Grand Vitara
                  +34 642 91 4154

                  Коментар


                  • #54
                    От: Окомбайних се

                    Честито за машинката.Аз да питам- от къде се снабдяваш с части?Айде ремъци да, но по-специфични неща намират ли се?
                    harley davidson-fan

                    Коментар


                    • #55
                      От: Окомбайних се

                      Честито Коле... работа те чака!
                      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                      Коментар


                      • #56
                        От: Окомбайних се

                        Първоначално публикуван от джамал Преглед на мнение
                        Честито за машинката.Аз да питам- от къде се снабдяваш с части?Айде ремъци да, но по-специфични неща намират ли се?
                        Ами то още почти нищо не съм купувал като части.
                        Аксиалния лагер го измислих от нула, моят стругар го изработи, вече е монтиран, и поне на сухите проби съединителя е перфектен.
                        На спирачките едното цилиндърче е със скъсана гумичка, и по нормалните магазини за авточасти не можах да намеря гумичка, макар да е напълно стандартна-с форма на паничка, 28 мм диаметър.
                        И в тракторския магазин го изнамерих-26 лева ремонтен комплект. Малко множко е за 4 гумички, ама пак е добре, че имаше едни други гумички с цена 102 лева...

                        Регулирането на оборотите на мотовилото оригинално е с жило, което влиза в кабината, и с врътка на ръка се опъва, и така събира шайбите на вариатора. Като се отпуска винта-и вариатора намалява оборотите.
                        Обаче жилото и бронята му са спечени, и го измислих по друг начин-през тръбата на хедера ще минава една арматура, в единия край е вариатора, а в другия край ще сложа двигателче от ел стъкла. То ще върти винт, винта ще дърпа арматурата, а тя-вариатора. До кабината ще влязат само два кабела.

                        Иначе има един украински сайт, в него има всякакви части, пише, че са налични, има и цени, и по два-три вида-маркови, евтини...
                        Отделно и в тукашните фирми за авточасти има някоя друга част, например-вариаторния ремък за хода го намерих в Интеркарс, но цената не е приятна, та все още се ослушвам.
                        То сега и пари няма де, като заимам-ще търся връзка за Украйна, и ще поръчам всички ремъци които ми трябват, както и някои други неща, всичко накуп.
                        Но това по-нататък, сега отстранявам каквито намеря неизправности, за които не е нужно да харча някакви по-сериозни пари.

                        Ето и още малко снимки:
                        Първата е на сваления вариатор, заедно със съединителя. Вижда се спирачния барабан, който по никакъв начин не можах да помръдна по вала, и се наложи да свалям целия редуктор, с все главини и полуоси.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lenovo_A1000_IMG_20171118_114844 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:193.3 КБ
ID:5773136Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lenovo_A1000_IMG_20171118_114856 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:178.8 КБ
ID:5773137

                        А тук свивам пружината на вариатора с помощта на шпилки и гайки.
                        Пружината в свободно състояние е над 40 см, а се свива до около 10-12. То се и вижда де.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lenovo_A1000_IMG_20171118_125128 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:163.6 КБ
ID:5773139Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lenovo_A1000_IMG_20171118_131217 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:171.0 КБ
ID:5773140
                        Прикачени файлове
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Окомбайних се

                          Боли ме само като гледам що въртене паднало.

                          Ще го нагласиш, то е ясно. С украйна неприятното са митниците. Няма ли как да им кажеш да ти пратят каквото ти трябва и да им го платиш с карта или по банка?
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Окомбайних се

                            Бааа, за 15-20 минути двамата с брата, сменяйки се кой да върти две гайки и кой една, се справихме.

                            А за Украйна все още съм далеч, то може и тук да се намерят повечето части. Например вариаторния ремък за хода го има и тук, с доставка на другия ден, ама с отстъпката за сервиза е на цена над 400 лева. Вярно-optibelt, ама си е множко.ю В украинския сайт същия ремък е 360 лева, което с доставката и митото ще дойде пак толкова. Та което мога ще си го взема от тук, но има неща които тук ги няма(например жилото което е спечено, и ще го заменя с арматура и двигателче.
                            А със сигурност ще излязат и още неща за купуване, та си мислех да събера списък с нужните части, и когато съм финансиален-да потърся кой да ги достави от Украйна.
                            Та има време де, засега се справям с по-евтините ремонти.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Окомбайних се

                              Използвай калибровано Ф-и,че арматурата е от говнолин.
                              И моторче от чистачки с лека преработка,тези за стъклата са афиФ.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Окомбайних се

                                Абе то опъна не е толкова сериозен-щом се върти на ръка с рамо на врътката 10-12 см-значи няма толкова голямо усилие. А арматура 10 мм(за да нарежа директно резба М10-толкова е на вариатора) понася мнооого повече опън отколкото може да се приложи с това рамо.

                                За сведение-оригиналното жило е 4мм. Вярно-там материала е друг, но все пак е 4 мм.
                                Ама може и калибровано 10 да взема, за 3 метра няма да струва милион.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X