Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

    Равносметката от култивирането - 50 моточаса за двукратно култивиране на 600 декара. Ще паля трактора вече за орането.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9316011o.jpg
Прегледи:1
Размер:168.0 КБ
ID:5787623
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

    Коментар


    • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

      Тези дни отстранявах проблеми по климатика. Интересното е , че подухваше студено и си мислех, че е само за дозареждане, но се оказа спукано вътрешно тяло и маркуч от компресора до външния радиатор. В момента в кабината е хладилник, дано няма нови изненади, защото частите по климатичната система не са евтини.
      http://www.img-share.eu/f/images/541...423_sredna.jpg
      Прикачени файлове
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

        Ако маркучите по климатичната система са на неприятна цена,повечето места,които ремонтират и правят хидравлични маркучи,правят и маркучи за климатик,последния маркуч който правих излезе 30лв при цена от завода 420.

        Коментар


        • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

          Аз също направих така, след това сглобих трактора, напълних го с фреон, видях, че ремонтираният маркуч изпуска, купих си оригинален и от цялата работа си изгубих 2 дена и 1.4 кг фреон.
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар


          • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

            До сега никога не ми се е случвало,но колегите в Бургас,които се занимават с хидравлика са просто богове.Тормозил съм ги с хидравличи маркучи от леки коли,в които има по 2-3 бленди,отвратителни чупки в най-лошия случай се налага малко стъкмистика при монтажа,но теч не съм имал.

            Коментар


            • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

              Всичко зависи от сервиза и от маркучите, с които работят. Определено съжалявам, че се предоверих, но нали съм добро момче, няма да правя антиреклама на най-големия сервиз за климатици в Добрич. Иначе, днес капарирах lemken juwel 7m 4n100 и предна противотежест от магнетит. Когато пристигнат, ще ги снимам по време на работа.
              Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
              Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

              Коментар


              • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                Всеки уважаващ себе си климатикаджия има всичко за възстановяване по маркучите на инсталацията.Не е никаква философия да има подвижна преса,подходящи маркучи и чашки за капсуловане,ползват се оригиналните накрайници или нови съединители.
                Тази година имах цъфнал маркуч на пръскачката и разхлабен до компресора на комбайна,имам приятел със необходимите карантии,дойде направихме маркучите на место заредихме и всичко си работи.Не виждам драма в случая и не бих си причинил купуването на "оригинални" маркучи,по простата причина,че с парите за един можеш да обзаведеш поне четри машини.

                P.S.Тези като чуят за зелена машина и вдигат цените с 300% поне...
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                  Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                  Всичко зависи от сервиза и от маркучите, с които работят. Определено съжалявам, че се предоверих, но нали съм добро момче, няма да правя антиреклама на най-големия сервиз за климатици в Добрич. Иначе, днес капарирах lemken juwel 7m 4n100 и предна противотежест от магнетит. Когато пристигнат, ще ги снимам по време на работа.
                  Ако си запознат с технологията,можеш ли да раздуеш какви са тези тежести от магнетит?С по-голяма плътност от обикновения чугуний?

                  Коментар


                  • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                    На мене миналата година ми се случи да се спука маркуч правен от сервиз за климатици. Отидох с камиона и видяха къде е проблема. Напаравиха нов маркуч и заредиха системата. Тази година подобна ситуация, само че изкочи маркуча от накрайника. Пак ми го оправиха, като за второто пълнене не ми вземат пари.
                    Всеки държащ на името си сервиз, би трябвало да постъпва така.

                    Коментар


                    • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                      Не обичам да правя едно и също нещо по 2 пъти. За мен е важно, че заради калпавия сервиз си изгубих времето, затова вече ще си купувам само нови части. А за противотежестта- не знам дали магнетитът тежи повече от чугуна за един и същи обем, просто намерих такава. Много по-компактна е от бетонната.
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                        По време на култивирането изникна един малък проблем. Върху долния ляв носач се бяха насъбрали стружки и бях решил да го разглобя след като приключа с работата, но преди последния ден от култивиранете, стружките станаха прекалено много и реших да не рискувам. Оказа се, че едното от външните карета е разбило лагерите, но за щастие нямаше други поражения. Карето е стандартен размер и може да се закупи от всеки магазин за лагери.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9555723P.jpg
Прегледи:1
Размер:164.3 КБ
ID:5813473
                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар


                        • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                          Я и западната техника се чупела
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                            Всичко се чупи, само тойотите са вечни.
                            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                            Коментар


                            • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                              Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                              Всичко се чупи, само тойотите са вечни.
                              Щото тука битува едно мнение че само руската техника се чупи
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                                На западните поне частите не са ментета и веднъж се ремонтира и след това не се пипа. На руските се троши даден възел и след това се сменя едно и също нещо 10 пъти. Гледам, че продават такива класове на 9-10к часа, моят е на 6050 и въртя по 500 за 2 години. Ако не ми създава големи проблеми до 8к, ще съм доволен. За тези 2 години съм дал 3000 за дюзи, 800 за климатик и 300 за предния мост. Обслужванията не ги броя, така и така трябва да се правят.
                                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X