Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся си мотокар/електрокар втора употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Чехите винаги са произвеждали самолети на доста добро ниво... ... ... ...
    Тъй-тъй, така и пак така, и отново все така...
    В момента, чехите произвеждат самолети, колкото ние кари!

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Специално 4.5 тонните почти 100% са отивали за износ . Много връзки са трябвали за да вземеш такъв . Нашия е взет с подписа на професор Цанков в качеството му на началник отдел промишлен в ЦК на БКП . Понеже е бил дългогодишен ректор на ВМЕИ та сме се уредили на времето . Работи до ден днешен...
    И пак да питам: Е - и (демек, кво от това)?
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #62
      От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

      Първоначално публикуван от aptt Преглед на мнение
      Такъв не съм виждал, сега карам 3.5 и 1.5 т.
      Доста по рядко се срещат в България . Основно са отивали за износ . Отпред моста е същия но е с адаптори за двойни гуми . Мотора е комплектован със старото ХДП което е около 30% по мощно от новия модел . Мачтата е значително по масивна с по широка челна вилична плоча по яки вериги и хидроцилиндър . Назад съответно по тежка противотежест . Задния мост е същия. По паспорт вдига 4.5 тона но 5 ги вдига с лекота без признаци на отлепване на задния мост от земята .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #63
        От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

        Същи такъв има тука в едно машиностроително предприятие в нашия град. Хората явно си го пазят, че да им върши работа.

        Коментар


        • #64
          От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
          Колега ,имам български електрокар модел 687,мисля ,че вдига малко над 1т.
          Ползвахме го до последно ,докато му свърши батерията .
          Когато се зарежда както трябва и от правилното зарядно ,батерията не кара две години .Нашата изкара 7 г и то българска на Елхим Искра.
          Когато батерията замина си купихме газокар и сега елкара ми е за продаване на почти символична цена ,в комплект с ново зарядно .
          Ако имаш интерес пиши на лично или звънни.
          Благодаря, но 1т ми е малко...
          Типично пратките са ми около 1.5т... Преди да се преместя 1-2 пъти сме проблали да разтоварваме с малък е-кар и трябва двама души да се хванат отзад за баласт... Иначе се кантареше Там беше асфалт и буксуваше... Тук на трошляка сигурно въобще няма да мръдне...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #65
            От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Мислил ли си за рециклиран мотокар с гаранция, тази опция хич не е за пренебрегване, предишната ми работа беше свързана с пвц профили и армировки, наложи се да си купим мотокар и си взехме от българския Балканкар напълно рециклиран с гаранция и с монтирана газова уредба с бутилка за около 8-9 К лева по спомен
            Мислил съм, но засега се опитвам да се вместя в половината от тази сума...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #66
              От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

              Тедо, имам един познат тука има една дизелова Тоьота 1.5т със повреден съединител (така каза).
              Иска и 800евро, за транспорт отделно, платформа за кола ми взима 550евро от тук.
              Ако имаш интерес да разпитам за подробности.

              Коментар


              • #67
                От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
                Тедо, имам един познат тука има една дизелова Тоьота 1.5т със повреден съединител (така каза).
                Иска и 800евро, за транспорт отделно, платформа за кола ми взима 550евро от тук.
                Ако имаш интерес да разпитам за подробности.
                Бягай далече от западен мотокар с повредено ХДП и въобще от мотокар с механичен съединител независимо какъв е .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #68
                  От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  Същи такъв има тука в едно машиностроително предприятие в нашия град. Хората явно си го пазят, че да им върши работа.
                  От този клас 4.5 - 5 тонните западни машини втора употреба струват от 20 000 лева нагоре . В интерес на истината за всичките години не съм попадал някой да продава такъв български .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #69
                    От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Бягай далече от западен мотокар с повредено ХДП и въобще от мотокар с механичен съединител независимо какъв е .
                    Защо ?
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • #70
                      От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                      Защо ?
                      Ремонт на ловешкото ХДП с всичко ново и труда излизаше към 1000 лева а само комплект уплътнение ; гарнитурки и семеринги и гумички за аналогично ХДП на ЮХ беше към 1000 евро . Без труд и части . С механичните феродови съединители трябва да тръгнем малко по от далече . Калко тежи един мотокар и режимите в които работи . Стандартен с товароносимост 3.5 тона тежи някъде около 5 тона с товара става 8.5 тона . Най тежкия режим за един съединител е така наречения режим на полусъединител а реално в работата на мотокара караме почти изцяло в този режим . За ХД предавки тези режими не са проблем и позволяват много прецизно управление на движението . В цялата ми практика съм видял само два български мотокара захвърлени на вторични . Единя беше с 3 цилиндров Перкинз и механичен съединител а другия е нашия стария 2 тона с мотор от уазка и уазков съединител . Колегите казваха че банкет са направили като са го бракували и още седи в двора на завода . Другите с ХДП колкото и да са амортизирани отиват за рециклиране . И накрая удобството на оператора . Ако го ползваш мотокара един два пъти в месеца все тая ама ако трябва всеки ден по 8 часа да товариш/разтоварваш с тоя съединител ще ти се разгони фамилията .
                      Последно редактирано от sek.1; 20-12-16, 08:31.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #71
                        От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                        Колега Тедо, понеже от известно време ровя и аз из разни оферти, имай предвид, че навсякъде където дават товароподемност на машината уточняват и център на тежестта - обикновено е 500 мм.
                        Преди няколко години поради липса на кран, разтоварихме един строителен фургон /7х2,5м/ с един като на Сек "малкия" С дълги рога, без допълнителен баласт, го вдигна до около 2,5 метра и като че ли, /не съм спец/, наближи ръба на възможностите си. Но не е малко.

                        П.п. По повод последното мнение на Сек - това с малкия Перкинс и мех.съединител се явява екстра база за направа на трактор-самоделка. Поне така ми препоръчваха навремето едни специалисти.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение

                          П.п. По повод последното мнение на Сек - това с малкия Перкинс и мех.съединител се явява екстра база за направа на трактор-самоделка. Поне така ми препоръчваха навремето едни специалисти.
                          Мотокара беше на Т.Г. и явно им беше писнало да правят скорости и съединител . Бяха заварили лоста само на първа и така докато гръмнаха поредния съединител и на вторичните . Аз му свалих мачтата за Добри (sparov) че искаше да си прави от нея сондажна кула .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #73
                            От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                            Някой не си ли е купил наскоро нов мотокар и да иска да се оттърве от стария /работещ/ мотокар?
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #74
                              От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                              попаднах на един чешки мотокар с проблем в мотора - искат му 1500 евро, но е в Австрия
                              TypeESTA DVHM 2522LX - SEITENSCHIEBER - SPERRE
                              PS:50 PS / 37 kW
                              Betriebsstunden:1560
                              Baujahr:1986
                              Beschreibung
                              Baujahr: 1986, 1560 Betriebsstunden, Tragkraft: 2500 kg, Hubmast: Duplex, Hubhöhe: 3300 mm, Seitenschieber, 4. Steuerventil, Differentialsperre, Beleuchtung, 4-Zyl. Zetor-Diesel-Motor - Stapler hat Motorschaden !! - Für Rückfragen steht Ihnen Hr. Thomas Lehner natürlich jederzeit gerne unter der Tel-Nr.: +43 664 2254378 zur Verfügung.

                              Отпред е с двойни гуми, видимо нови, като цяло изглежда "бонбон" на снимките в сравнение с тези в БГ на двойно по-високи цени
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #75
                                От: Търся си мотокар/електрокар втора употреба

                                В нашата фирма ме накараха да преместя едно Линде с перкинс мотор. Прибрано е в склада преди години. Имаше един пръст пепел. На температура -13 в склада малко по-топло запали от раз без никакви клизми. Явно английския не е съвсем като Варненския перкинс и сервизната подръжка в Немско не е съвсем като нашата. За нафтата няма да отварям тема.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X