Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преход Мартен - Добрич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преход Мартен - Добрич

    Става въпрос за трактор , затова пускам темата тук. (Ако бъркам ,моля да бъде преместена където се налага (предполагам навигацияама не съм сигурен).)
    Предстои ми транспортиране на собствен ход на трактор от с.Мартен ,Русенско до гр.Добрич.
    Тъй като скоростта на машината е под 40км/ч , търся алтернативен маршрут с цел избягване доколкото мога първокласната републиканска пътна мрежа .
    Машината ще се съпровожда със Витара .
    Преди 20на години минах по пътя на автобуса - уж за по накратко .
    Като кратко за километри да . Като време ми отне над 4 часа (с лек автомобил)
    Сега съм с трактор (под 40км/ч) така че километрите са по-важни.
    Споделете ако сте пътували по тези пътища скоро .
    Препоръчайте ми маршрут.
    Като например :
    Мартен до Тутракан ,след Търновци през Косара към Сокол.....
    Избягването на полицейски и ДАЙ също е в плюс .
    Всичко си ми е редовно - просто не ми се иска срещи от третия вид.
    Имах подобна преди 10на години .Транспортирахме комбайна от безмитна зона Русе по същия маршрут .
    Едни копои като се хванаха с нас - 1 час ни държаха докато им обясним всичко как работи и защо и защо тази марка и каква е далаверата и колко се печели и т.н.
    Нямаха си работа и си намериха лаф.
    Благодаря предварително . Всякакви отговори са ми добре дошли.
    Поздрави

  • #2
    От: Преход Мартен - Добрич

    Русе-Тутракан-Силистра-Добрич е най-добрият вариант за пътуване като километри. Главният път се ползва но други по-добри варианти според мен нямаш. За 6 години редовно пътуване съм видял не повече от 4 полицейски поста и те са най-вече в Сливо Поле.
    TT-Tuning Team
    АСК Добрич

    Коментар


    • #3
      От: Преход Мартен - Добрич

      Дидо , и аз го пътувам от 1988 година къде по един път на седмица , къде по един на месец .
      Знам му хавата , барабар с чакъла около пътя , тиквените семки на отбивките и т.н. .
      Това ми е като вариант едно . При положение , че имам с 20 км по къса дестинация...това е половин час все пак.
      А понеже знам кой си и какво правиш...даже и се познаваме... Ако искаш като го дотъркалям , ела да го видиш .
      Къде? - на лични . Иначе е реклама .

      Коментар


      • #4
        От: Преход Мартен - Добрич

        Платформа?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #5
          От: Преход Мартен - Добрич

          Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
          Русе-Тутракан-Силистра-Добрич е най-добрият вариант за пътуване като километри. Главният път се ползва но други по-добри варианти според мен нямаш. За 6 години редовно пътуване съм видял не повече от 4 полицейски поста и те са най-вече в Сливо Поле.
          Ей това е маршрута,не ти трябват трето и четвъртокласни пътища.Джиткай си по основнят маршрут и за има-няма 5 часа си в Добрич.

          P.S.Траспортирах чисто нов комбайн соло от Плевен през Разград до Дуловските села,до Бяла нямаше проблем.Първокласен път,широк бръмчиш на воля.След Бяла посока Попово,стана страшно...
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: Преход Мартен - Добрич

            [.След Бяла посока Попово,стана страшно...[/QUOTE]

            Вече пътя е широк и нов.

            Коментар


            • #7
              От: Преход Мартен - Добрич

              Платформа за 10 тона желязо - няма да ми е по евтино ....

              "[.След Бяла посока Попово,стана страшно...[/QUOTE]

              Вече пътя е широк и нов."

              Разчитах на нещо такова - ама ясно е , че ще си карам по царския път,
              Утре е деня .

              Темата е за изтриване , благодаря на всички.

              Коментар


              • #8
                От: Преход Мартен - Добрич

                Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                Платформа за 10 тона желязо - няма да ми е по евтино ....
                Смяташ ли си времето което ще изгубиш и евентуалните глоби ?
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #9
                  От: Преход Мартен - Добрич

                  petroffbg правилно е казал карай си по царският път. За движение по републиканската пътна мрежа е необходимо само да имаш регистрация/ако е нов транзитна/ технически преглед, валидна гражданска отговорност, пуснати фарове и буркан. ВИНЕТКА НЕ ДЪЛЖИШ освен ако не е регистрирано само в КАТ /по принцип никой няма да се заяде за това но чл.10д от закона за пътищата/. Ако трактора е по-широк от 2.55 м. тогава трябва да имаш платена такса и към АПИ.
                  Колегата petroffbg "малко" е рискувал че глобите на АПИ са големи а комбайна си е доста широк
                  Около Силистра минаваш по околовръстното но по пътя Силистра - Добрич карай по-внимателно защото има ремонтни дейности от Силистра до разклона за с. Срацимир.
                  Ако искаш ми пиши за каква машина става дума мога да помогна със съвети, транзитка и всичко останало
                  Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                  Калоян Кирилов
                  LZ2ZGT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преход Мартен - Добрич

                    Поради гореспоменатият ремонт можеш да използваш и https://goo.gl/maps/LaV1sKaHAp52 отбивка по околовръсното на Силистра в посока Шумен и на първото кръстовище ляв завой пътя е нов от тази година и се излиза на главният път Силистра - Добрич, като километрите са същите...
                    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                    Калоян Кирилов
                    LZ2ZGT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преход Мартен - Добрич

                      Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
                      Колегата petroffbg "малко" е рискувал че глобите на АПИ са големи а комбайна си е доста широк
                      Първо минах през пътното в Силистра(АПИ) и за споменатият маршрут ме "обръснаха" около 180лв по спомен,като трябваше в рамките на месеца да извърша преместването на ламарината.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преход Мартен - Добрич

                        Благодаря ви колеги - горе споменах , че темата е за триене .
                        Трактора в никакъв случай не е по широк от камион(ТИР).
                        Ще го съпровождам с витарката . Миналата седмица правеха пътя на разклона до депото за отпадъци .
                        Тя нивата там е бая широка.
                        Т.Е. Въже имам , ако закъсам някъде има кой да ме измъкне от извънпътя .
                        Утре ще дам отзиви , ако темата вече не е изтрита.

                        А може и да се изфукам малко със снимки на нов трактор - втора употреба.
                        Пребазиран.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преход Мартен - Добрич

                          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                          Благодаря ви колеги - горе споменах , че темата е за триене .
                          Трактора в никакъв случай не е по широк от камион(ТИР).
                          Ще го съпровождам с витарката . Миналата седмица правеха пътя на разклона до депото за отпадъци .
                          Тя нивата там е бая широка.
                          Т.Е. Въже имам , ако закъсам някъде има кой да ме измъкне от извънпътя .
                          Утре ще дам отзиви , ако темата вече не е изтрита.

                          А може и да се изфукам малко със снимки на нов трактор - втора употреба.
                          Пребазиран.
                          Успех!
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преход Мартен - Добрич

                            Успех, разклона все още е в ремонт и продължават в посока Добрич. Днес минах от там затова и препоръчах минаването през Българка/Срацимир
                            Със здраве да си го ползваш тракторчето, ще ми е интересно да го видя какво е пребазирано ...
                            Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                            Калоян Кирилов
                            LZ2ZGT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преход Мартен - Добрич

                              Похвали се с някоя снимка,когато всичко мине благополучно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X