Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

    Първоначално публикуван от koki75 Преглед на мнение
    на входа на Кърджали има към 200 тракторчета японски в наличност ,Ицо се казва човека,внася си и резервни части,0889000319им е телефона
    Там няма място за 200 ,а едва за 30-40
    KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

    Коментар


    • #17
      От: Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

      Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
      Колега как така по твоя вина ги счупи тия зъби?
      Косих с една мулчираща китайска косачка на заден ход около гробищата на село една голяма обрасла с трънкосливки поляна.

      На заден ход за да не спукам някоя гума че,имаше доста остри шипове на израснали джанки между трънкосливките .В един момент в трънките се оказа дънер на отрязано дърво с височина около 30 см. от земята косачката запъна в него ,аз натиснах съединителя но бях
      натегнал и съединителя на кардана повече от необходимото и тогава още нямах щракащ съединител на силоотводния вал за да не може инерционния въртящ момент да се предава обратно от косачката на трактора при спиране по време на работа.

      Понеже този тип косачки са с един голям нож който е на две части и е с тегло около 20 тина килограма , при максимални обороти има доста голям инерционен момент и когато между косачката и трактора няма щракащ или фрикционен съединител при опит да спреш натискайки съединителя на трактора се преустановява подаване на въртящ момент от двигателя на трактора към ходовата част.

      Но косачката остава зацепена към колелата и трактора продължава да се движи и при това движение косачката подпря на пъна инерцията й продължи да движи колелата ,понеже беше на заден ход задните колела не пробоксуваха и цялата енергия се концентрира върху задния диференциал който не издържа и два зъба и половина дадоха фира по моя вина.

      Наложи се смяна на пиньон и корона ,оригинални японски се оказа че струват към 900 евро и минах на план Б поръчка в завода за металорежещи машини в Сливен ,там направиха комплект пиньон и корона за 700 лева и трактора стана като нов.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #18
        От: Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        За ВОМ-това е Вал за Отнемане на Мощност, съкратено ВОМ. В наше село му викаме силоотводен вал. Стърчи отзад на трактора, и към него се закача кардана на фрезата, пръскачката, или коя да е прикачна техника, която има нужда от въртене.

        По-горе колегата писа за ВОМ-а, че може там да са мерили мощността на трактора, но мен ме съмнява. На всички машини мощността се дава на двигателя, а не ма гуми или някъде другаде. И то си има значение де, но ако не е нужно чак такова подробно описание на характеристиките( а в много големия процент не е нужно)-никъде не се споменава каква мощност вади на вала, а каква е на двигателя.

        ...
        И у нашто село не сме прости затуй още от текезесарско време на ВОМа си му викаме направо кардан. Ама като не знам по селата у Ю България ка му викат на туй нещо и най-добре е да се придържаме към терминологията която е приета за общовалидна. Да не забравяме, че подготвяме колегата да се явява пред търговци, а историята учи, че там колкото си по-начетен, толко по-добре. В тая връзка си чешем езиците и за мощността. А па японеца е бамбашки народ и от памтивека си го мери дето си иска и не го интересува навънка кой какво си мисли. Същата работа с DINа и SAEто - едните махат ауспуха и де що ремък който консумира работа и така мерят, разликата ако някой се интересува ще я потърся, че съм ги забравил вече.

        basko щом е така с пашата, действай смело. Даже си прибери и 1-2 моста с ресори и колелета от някой скрападжия да си стегнеш втора платформа за нанататъка. Иначе гледай и разпитвай внимателно и тва е, всичко е на късмет с втората ръка техника, но с японците мисля рисковете са най-малко.

        Коментар


        • #19
          От: Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

          Темата се разви чудесно, добих вече представа какво да търся и какво да гледам при покупката. Благодаря на всички за отговорите и съветите.
          Ако има още какво да се каже по-въпроса било то мнения,съвети - очаквам да се включите. Надявам се, че темата ще е полезна и за други колеги в моето полужение.

          Само едно не разбрах много добре, дали да търся трактор, който е рециклиран или да взема такъв, който е внесен от Япония и не е пипан изобщо, чудя се с кое от двете ще имам по-малко проблеми след това?

          Коментар


          • #20
            От: Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

            Всичко е на късмет, както с колите втора ръка.
            В един случай ще е по-добре да не е пипано, а в друг е по-добре да е направен ремонта на възел който иначе ще чака теб.
            Ама като знам как "рециклират" търговците-май е по-добре да не е пипано по него.
            И ако пали лесно, не пуши, изфорсирва се добре, няма странични шумове при движение и няма течове на разните течности-скачай с двата крака.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

              За тия пари,бих ти препоръчал Владимировец.Малко по-голям е от китайчетата,с кабина,въздушно охлаждане.Много икономичен.Като му напълниш резорвоара,забаравяш за него доста дълго време.Една наистина хубава машина.Изпадат и от първи собственици.НО,нямат 4х4....,или ако има,са прекалено малко бройки внесени.

              Коментар


              • #22
                От: Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

                Гледай деференциалите ,маслото трябва да е бистри с червен цвят (ако е оригиналното,но нее задължително защото цвета нее оприделящ и там не се наливо каво да е) ,но ако е с тип "боза" бягай от този трактор! Антифриза им е тип зелен( електриково) ,там също трябва да е бистро и чисто даже и казанчено,това за мен е атестат за грижите полагани за него. Оригиналните гуми са бриджстоун и ако не са да знаеш ,че няма как да е на 1000 моточаса ,но може да са леко напукани.
                KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                Коментар


                • #23
                  От: Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  За тия пари,бих ти препоръчал Владимировец.Малко по-голям е от китайчетата,с кабина,въздушно охлаждане.Много икономичен.Като му напълниш резорвоара,забаравяш за него доста дълго време.Една наистина хубава машина.Изпадат и от първи собственици.НО,нямат 4х4....,или ако има,са прекалено малко бройки внесени.
                  За мен Влади не става за дворно тракторче, но пак зависи от двора ....абе за мен за нищо не става,а и темата е за други трактори.
                  KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

                    Не искам Руски трактор (или каквото производство е там), за антифриза и маслата ще погледна.
                    Искам да попитам за моточасовете, ако е 600-800-1000 е добре нали, ако е повече, значе ли, че ще престои основен ремонт скоро на двигателя ?
                    И още нещо да попитам как стои въпроса с частите скъпи ли са, намират ли се лесно ?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

                      Първоначално публикуван от basko3 Преглед на мнение
                      Не искам Руски трактор (или каквото производство е там), за антифриза и маслата ще погледна.
                      Искам да попитам за моточасовете, ако е 600-800-1000 е добре нали, ако е повече, значе ли, че ще престои основен ремонт скоро на двигателя ?
                      И още нещо да попитам как стои въпроса с частите скъпи ли са, намират ли се лесно ?
                      Ами чел съм ,че изкарвали по 8000-9000 м.ч. без ремонт. За частите имало ,но не ми се е налагало да търся до сега, само дребни работи.
                      KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

                        Първоначално публикуван от basko3 Преглед на мнение
                        Искам да попитам за моточасовете, ако е 600-800-1000 е добре нали, ако е повече, значе ли, че ще престои основен ремонт скоро на двигателя ?
                        Ааа ама ти да не би да им вярваш на тези броячи? Българина е факир бе! То трактор над 1000 м.ч. при тях няма!
                        KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

                          Японците имат малко земя , масово нивите им са по 5-6 декара и сеят основно ориз затова тракторите са на толкова моточасове и ако загледаш предните джанти от изпъкналата им страна ще видиш че , са с изтрита боя все едно постоянно са се търкали в нещо при движение.

                          Това е от оризищата от газенето във водата.

                          За моточасовете , без проблем стигат 10-15 х.часа ако някой ги кара толкова де преди да са остарели морално.

                          Подходящ трактор ще намериш само с огледи, и проби 1-2-5-10 и в един момент твоят трактор ще те грабне и ще го познаеш още докато го видиш.

                          Просто пали и тръгвай.............
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнения и съвети за японски малогабаритни трактори

                            Ясно, благодаря, ще разгледам и ако имам други въпроси - пак ще пиша във форума.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X