Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Беларус 952

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Беларус 952

    Здравейте.
    Някой знае ли от къде може да се купи този въздушен филтър за беларуса

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:filter.jpg
Прегледи:1
Размер:171.8 КБ
ID:6070244
    Понеже искам да сменя старият който е с масло.

  • #2
    От: Беларус 952

    Не знам от къде си но виж в Анимекс, Кооперация Китка или представителите на Беларус в Плевен. Да си призная честно досега не съм срещал такова жувотно на МТЗ но и това е някаква варияция продавал съм доста МТЗ-та А и в сегашната си работа все трактори гледам.
    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
    Калоян Кирилов
    LZ2ZGT

    Коментар


    • #3
      От: Беларус 952

      Каква е нуждата да се смени масленият?

      Коментар


      • #4
        От: Беларус 952

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Каква е нуждата да се смени масленият?
        Най-вероятно да си има занимавка всеки ден да продухва филтри.

        P.S.Аз се чудя как на Хърлиманите да им монтирам със маслена вана,че ми писна с тези картонени елементи.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Беларус 952

          Единствената полза която МОЖЕ би ще има е ЕВЕНТУАЛНО по-тихата работа, с две думи след толкова условности и минуси не си заслужава. Иначе винаги съм се чудил на кой му е хрумнало да сложи филтъра наполовина в кабината. Говоря за МТЗ-80, при беларус предполагам че е същото.
          Кольо Динев

          Коментар


          • #6
            От: Беларус 952

            Масления филтър е най-хубавото нещо в този трактор.Там където се намира е повече от добре.Почистването е елементарно,иска редовна промивка и не създава грижи.Все пак собственика да разкаже защо иска да го сменява?

            поздрави

            Коментар


            • #7
              От: Беларус 952

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              P.S.Аз се чудя как на Хърлиманите да им монтирам със маслена вана,че ми писна с тези картонени елементи.
              Е тогава вече от SDF ще паднат от стола, ще трябва да ходиш в Тревиглио или Лаунинген да им обясняваш как си го направил
              Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
              Калоян Кирилов
              LZ2ZGT

              Коментар


              • #8
                От: Беларус 952

                Масленият филтър е по-труден за експлоатация , и не задържа най-фините прахови частици които увреждат турбото.
                И не на последно място при този вариант (на снимката ) моноциколана е монтиран над кабината и не улавя толкова прах при работа на трактора.
                И друго ако масленият филтър е по-добър от хартиеният то всички комбайни и нови трактори щяха да ги правят с маслени а не с хартиени.

                Коментар


                • #9
                  От: Беларус 952

                  Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
                  Е тогава вече от SDF ще паднат от стола, ще трябва да ходиш в Тревиглио или Лаунинген да им обясняваш как си го направил
                  Само да намеря подходящи,и ще бъдат монтирани и на двата,а тия от SDF-да духат супата!На култивирането пролетта задръстваха по два комплекта с пръст,писна ми.

                  P.S. Картонените елементи май са удачни само за каране по асфалт...
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Беларус 952

                    Там се хабят много гумите
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • #11
                      От: Беларус 952

                      вижте това

                      https://www.youtube.com/watch?v=OIBu08mw8Xc

                      Коментар


                      • #12
                        От: Беларус 952

                        Може да модератора да го премести в нова тема - така повече хора който се интересуват от усилване на хавесната система на МТЗ ще я прегледат:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:2
Размер:203.1 КБ
ID:5620652Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03.jpg
Прегледи:1
Размер:83.1 КБ
ID:5620653

                        Коментар


                        • #13
                          От: Беларус 952

                          Оказа се че филтърното тяло е същото като на камион ЗИЛ

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zil.jpg
Прегледи:1
Размер:155.3 КБ
ID:5624039

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1021-1109135 copy.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5624040

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X