Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т 25

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Т 25

    Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
    Не! Има си един за закон за запазване на енергията, който няма как да бъде заобиколен!
    Не знам кой закон имаш предвид , тука по скоро е, като с климатика на колата , като го вкл мощността пада , като го изкл се вдига. Като махна товара на двигателя от перката , все едно икзл климатика .
    gsm - 0899388807

    Коментар


    • #47
      От: Т 25

      Да и ще тябва да сложиш генератор достатъчно голям за захранва ел. вентилатор с подобни характеристики, като оригиналния.
      Кольо Динев

      Коментар


      • #48
        От: Т 25

        Значи с дроселния диск се осеща разлика в работата на самия двигател. При самото палене двигателя се развърта по-лесно и по-лесно запалва. До миналата година в студовете се мъчих да го паля без дроселния диск (то и не знаех за какво е макар че го имах, миналата година се задълбочих в четене на ръководството и научих). Гледам руснаците слагат и парче кожен плат върху самата мрежа на вентилатора.
        Ако работиш при температури около 10 градуса, слагай го дросела и само си следи температурата. Ако се вдигне над 60-70 градуса спри за половин час да се охлади и продължаваш.

        Коментар


        • #49
          От: Т 25

          Подгряващата свещ нищо не помага за мощността,а пък за да я използваш зимно време ще ти трябва и доста якичък акумулатор.
          Каквото и да поставиш да върти вентилатора ще иска да отнема от някъде мощност,а тук единствено може да се черпи такава от двигателя.
          Трактора си е и така достатъчно мощен да оре с плуг 2х25 е пък няма да пускаш такава дълбочина,че да вади жълта пръст.
          Тракторите Т25 са три модела/първите серии - сега има и с двойно предаване-това е съвсем друга работа/ Т25А;Т25А2;Т25А3.
          Двигателя и при трите модела е Д21А1. ГНП и на трите е еднакво.Оборотите и на трите са еднакви,но нещо са се заиграли с горивото и от там идва разликата за Т25А2 и Т25А3.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0053.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5611366Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0054.jpg
Прегледи:1
Размер:145.5 КБ
ID:5611367

          Коментар


          • #50
            От: Т 25

            Имам една нива по тежичка и там е мн мъка.
            Не можах да разбера между Т25А2 и Т25А3 има ли разлика в мощността ? щом като всичко друго е еднакво значи явно са пренастроили гнп да пуска повече гориво.
            Другия вариант в каталога гледам, че дават ниска и висока настройка на навесната система, само че не пише какви са предимствата в единия и в другия случай.
            Някакви идеи ?

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0041.jpg
Прегледи:1
Размер:145.1 КБ
ID:5611379
            gsm - 0899388807

            Коментар


            • #51
              От: Т 25

              Моделите на Т-25: А1;А2 и А3 се различават основно по кабината/А1/, сенник/А2/ и рама за безопасност/А3/. Х-ките на двигател и трансмисия са еднакви.

              Предимства за навестната с-ма няма. Тя се настройва спрямо настройката на височината на трактора-ниска, средна и висока.
              Т-25 е предназначен основно за междуредова обработка и затова може да се настройва колеята/разстоянието м/у гумите, така също и височината.

              Коментар


              • #52
                От: Т 25

                Моят трактор е на средна настройка, а навеса ми е на ниска настройка в момента.
                Ако настроя и навеса на средна няма ли да се увеличи сцеплението на трактора с почвата.
                gsm - 0899388807

                Коментар


                • #53
                  От: Т 25

                  Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
                  Моят трактор е на средна настройка, а навеса ми е на ниска настройка в момента.
                  Ако настроя и навеса на средна няма ли да се увеличи сцеплението на трактора с почвата.
                  Да точно такава е идеята чрез промяна на местата на щангите и винта да се променя теглителното усилие.
                  В ръководството трябва да е описано,ако няма мога да намеря от друго место такова описание.
                  А2 и А3 имат еднакви к.с.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Т 25

                    Навесната система се настройва за подобряване на сцеплението. самите дъски в работно полужение трябва да са наклонени една идея надолу. При хоризонтално полужение се прилага само теглителна сила, но може да не е достатъчна масата на трактора за сцепление. Всичко се настройва с опит.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Т 25

                      Еми, пренастроих я уж, чакам да подсъхне земята и ще видим има ли осезаем ефект
                      gsm - 0899388807

                      Коментар


                      • #56
                        От: Т 25

                        Днес сменях филтрите на хидравличната система на навеса .
                        Долу под кръглите филтри основата се разделя на 2 и вътре има една съчма.
                        Въпроса ми е тази долната част до край ли трябва да се завие ?
                        Когато отварях филтъра стоеше развита на 3-4 резби, но не съм сигурен дали не се е развила сама или така трябва да е.
                        В системата съм сложил хидравлична течност, ако това има някакво значение за настройката.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0060.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5611839
                        gsm - 0899388807

                        Коментар


                        • #57
                          От: Т 25

                          Тази част, оградената, е клапан, който пропуска масло когато се задръстят цедките. Регулира се - 3 атм. и се фиксира с тел/авто/ Нормално не е затегната докрай. Освен сачмата има и пружина. Аз там не смея да пипам.

                          Не съм сигурен, но клапана трябва да е нагоре, а цедките надолу.

                          п.п. Вече съм сигурен:
                          филтър.doc
                          Последно редактирано от TONI 1977; 20-09-14, 22:51. Причина: добавяне

                          Коментар


                          • #58
                            От: Т 25

                            сериозно ли, като го отворих филтъра беше поставен с цедките нагоре !! как е работело това чудо не знам / дали изобщо е работело /.
                            Сега освен го пусна през компресора на 3 атм. и където почне да пропуска въздуха го фиксирам.
                            gsm - 0899388807

                            Коментар


                            • #59
                              От: Т 25

                              Здравейте колеги. Не знам, дали тук е най-подходящото място за въпроса ми, но какво трябва да се провери задължително при покупка на Т-25? Освен компресия.... друго?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Т 25

                                Здравей те, наложи се да се сменят бутала, сегменти и ризи на Т25 Владимирец и изникна проблема че никой около нас не знае с каква сила се стягат болтовете на главата и на биелните лагери на трактор Т25 Владимирец. Из книгите където намерихме не пише. Литература много, но точно това не може да го намерим. Дано някой сподели ако има идея. Благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X