Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Зетор - 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за Зетор - 4х4

    Здравейте колеги и Весела Коледа

    изправен съм пред следната дилема: дали да си купя Зетор от серията 145 - 4х4, или не си заслужава капиталовложението? Ако някой има лични наблюдения за тези трактори ще съм много благодарен да сподели мнение. Кои са слабите места на този трактор - на какво да обърна внимание при покупката му? Интересувам се най-вече от 12145 и 14145.
    Предварително благодаря на всички отзовали се.
    Търпението калява силния и прогонва слабия.

  • #2
    От: Питане за Зетор - 4х4

    Не ти трябва такъв дарак(говоря за цялата гама със тая марка),страшно са чупливи,ориентирай се към нещо друго.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Питане за Зетор - 4х4

      Аз съм чувал били зле с ГНП, съединител и предно предаване, но това са само думи от човек работил с такава машина в гората. По спомен 1-2 пъти правиха и цилиндрова глава, нещо и с частите имаше дерт.

      Коментар


      • #4
        От: Питане за Зетор - 4х4

        Дори и нов да е пази се от марката Зетор.Много ядове ще береш както каза колегата петров ориентирай се към нещо друго.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за Зетор - 4х4

          Досега не съм видял трактор, който да не дава повреда, но много ми е любопитно от тия които заклеймиха Зетора за негоден, дали са експлоатирали такъв.
          Понеже ако констатациите са на основа чуто от съседа или приятеля от съседното село ,аз пък като не експлоатирал такъв мога да кажа само хубави неща за Зетора.
          Познавам арендатори които масово си обновиха парка с Зетори и изхвърлиха Беларусите, но пак ги напъват само за сеитба и леки обработки и транспорт на зърно от полето и са доволни.
          Друг е въпроса ,че с един трактор искаме да вършим всички операции с години яка работа без да му вадим карантиите.

          Коментар


          • #6
            От: Питане за Зетор - 4х4

            И от мен 5 ст:
            Зетора основно дава проблем с скоростите.Защо?Като 95% от тракторите(без руските) ползва едно и също масло за хидравликата и скоростната кутия.Когато има теч отнякъде маслото намалява,скоростите остават без масло и следва ремонт.Друго често срещано явление е да се налива преработено масло от двигателя,и пак е за ремонт.Затова,първо си виж инвентара.Ако е стар,с нов тактор няма да стане.Ще наливаш скъпо масло до полуда,и пак ще правиш скорости.
            Няма лоши машини,има лоши собственици.

            поздрави

            Коментар


            • #7
              От: Питане за Зетор - 4х4

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              И от мен 5 ст:

              Няма лоши машини,има лоши собственици.
              Точно в тия думи е разковничето или истината, а другото е кой повече буркана сол е изял на нивата или е карал гладен, заради ден година храни.

              Коментар


              • #8
                От: Питане за Зетор - 4х4

                Карайте си машините,подържайте си както трябва и с хубави масла.Няма значение какъв е цвета на мишката зада лови мишки

                поздрави

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за Зетор - 4х4

                  Колега си взема зетор(нов) преди три години,150кс,като основна машина,не ща и да знам цифрите на модела,пълна скръб.Не държеше масло във картера,на 300 мото-часа му правиха основен ремонт.Тръгна за известно време,скапа водна помпа,и още една,пак ремонт на двг.След тази история започна да духа системно гарнитури,последва смяна на мотор.Троши крайни предавки като солети,вследствие на което си заминаха и скоростите,това за има-няма 2000м/ч.Последно смля диференцияла,"абонат" е на "Стойчеви" във Добрич.Друг колега има пет 80кс взети по програма,крайни предавки и скорости са му главният проблем,има още година докато изтече срока на програмата за да може да ги продава,вдигнал е ръце от всякъде...
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за Зетор - 4х4

                    Колеги, благодаря на всички за отговорите! За съжаление не мога да си позволя нова машина, за това съм се спрял на по-старите модели от 88-ма до 90-та година. При оглед на такава машина какво да гледам, къде са и слабите места? Как да я тествам, за да разбера, дали са в изправност всички възли и агрегати по нея?
                    Разбирам, че по-хубаво от новото няма, но такива са ми възможностите за момента. А и за тези декари, които обработвам, на първо време ще ми върши работа. А за Болгар не искам да чувам. Брат ми има такъв и имам преки наблюдения. Ден работи, една седмица ремонтира. Дори и при евтини части, самата загуба на време обезсмисля всичко.
                    Търпението калява силния и прогонва слабия.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за Зетор - 4х4

                      Вземи си едно Т с мазов или кразов двигател.100 пъти ще е по добро от Зетора.Ползвай го за оран,дисковане и култивиране.Оран само с прикачен плуг,а не с навесен.На първо време ще ти свършат работа.За мен тракторите са два вида-до 100 к.с за сеитба,косене,пръскане,транспорт и др.За тежките обработки от 180 к.с нагоре.Тези по 130-140к.с горят нафта като големите(и повече),а не вършат същата работа.Но всеки си решава за себе си.

                      поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за Зетор - 4х4

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        Вземи си едно Т с мазов или кразов двигател.100 пъти ще е по добро от Зетора.Ползвай го за оран,дисковане и култивиране.Оран само с прикачен плуг,а не с навесен.На първо време ще ти свършат работа.За мен тракторите са два вида-до 100 к.с за сеитба,косене,пръскане,транспорт и др.За тежките обработки от 180 к.с нагоре.Тези по 130-140к.с горят нафта като големите(и повече),а не вършат същата работа.Но всеки си решава за себе си.

                        поздрави
                        +1!
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за Зетор - 4х4

                          Паце, нямаме Зетори и двамата и по късмета на комшията не можем да съдим машината.
                          Нямаше да се обадя, ако нямаше защо.
                          Съсед с който ни дели ограда, преди 15 години си купи нов Зетор ,не знам кой модел щото с тия цифри ми настръхва егн-то ,но си го докара от Чехия на ход.
                          Да е в границата от 80 до 100 коня.
                          До последната жътва на царевицата се разминавахме, аз с юмз-то или беларуса и зеторчето- демек още държи.
                          Друг момент -редовно преглеждам фармърс уикли в ЮК и точно Зетора бяха го набедили за трактор на годината.
                          Значи това което съм експлоатирал или карал свободно мога да го наплюя, еле пък Ню Холанда, но съм брал ядове лично и имам твърдо мнение за марката.
                          За хора, които не са карали дадена машина или орали с плуг, бил той прикачен или навесен обръщателен и не знаят как да го настроят, но дрънкат ще си замълча.
                          Съжалявам и се извинявам че донякъде стана извън темата
                          Дай Боже да вали сняг, че ще ядем дървото.
                          Лека и успешна да е новата земеделска година колеги!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за Зетор - 4х4

                            Което аз знам за Т-о че може да оре и с навесен плуг,но трябва третата точка да е по-висока от нормалното.Колко добра оран прави с такъв плуг,не знам.По нашият край карат само с прикачни,навесни няма.Колегата колко декара има да обработва?

                            поздрави

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за Зетор - 4х4

                              Навесните плугове съм ги пенсионирал отдавна,убиват машините(мое мнение на база 19-20годишен опит,не ангажирам никого и не ми се спори по въпроса),бръмчим със прикачни.Тишо,явно зеторите във района са правени във петък след обед...
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X