Обява

Свий
Няма добавени обяви.

обороти за Роторна косачка(мулчер)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • обороти за Роторна косачка(мулчер)

    Здравейте,

    направих си поредният "прикачен инвентар" за болгарчето (224) - роторна косачка. Тя обаче не коси
    Ножчетата в края са като на мулчер(уж така работи по-добре), но вместо да реже, прави тревата на косми.

    Колко трябва да са оборотите на ножовете?(или по-точно скоростта им)

  • #2
    От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

    Каква е косачката, турска,чешка,гръцка? Казваш роторна ,а после мулчер ,това са две коренно различни машини. Я сложи една снимка .По принцип трябва да се кара с 1000 об. на силоотводния вал ,и скорост на трактора не повече от 4/5 кмч (това е за мулчера )
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

    Коментар


    • #3
      От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

      Казваш косачка и мулчер са различни - да, но скоростта на ножовете предполагам е сходна. В крайна сметка трябва да стане мулчер.
      Самоделна е - възел от опашката на хеликоптер(малка редукция + чупи на 90 градуса).
      Долу има 3 шини, и в края им по едно подвижно ножче.

      Май ще го обърна за да увелича оборотите, а не да ги намалям.
      Снимката е от първият вариант, в момента разчита само на хидравликата за височината над земята, което не е много умно - терена не е достатъчно равен. Но поне за проба стана.
      Актуална снимка малко по-късно.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

        С косата- като косиш на ръка- с колко маха в минута косиш?
        Заточването на ножовете е единия проблем. И една идея- монтаж на 4 колела в краищата на рамката
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

          Колелата и аз ги мисля, но не знам шейната не е ли по-дуракоустойчивият вариант. Но бутането по плевнята на ръка ще е по-лесно с колела. А за ножовете може би си прав - не са много източени и са от бая дебела шина(3мм). При косата има една голяма разлика - минава ниско и тежестта на тревата отгоре помага да се среже стръка. Тук ножовете въртят височко - 5-7см. Ще вдигна оборотите с обръщане на редуктора, макар че ще ми отвори доста работа.

          Коментар


          • #6
            От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

            Косата реже с 3 до 4 м/с. Но тя е максимално наточена с никаква здравина на острието, плюс рязане, а не сечене с перпендикулярно острие към посоката на движение.

            Коментар


            • #7
              От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

              Отварял съм редуктор на мулчер ,но не съм броил зъбите на пиньона и короната ,утре и без това ще правя ремонт на единия и ще завъртя вала един оборот и ще видя колко прави ротора и ще ти пиша .Скоростта трябва да е голяма за да реже (предполагам около 2000/3000 об ) ,прави я на шейна от ресьор (примерно от москвич или какъвто ти падне) ,с колела почва да набира по тях и вдига височината .Искам да ми снимаш режещата част и по точно механизмите на ножовете


              пп Какви обороти ти дава силоотводния вал ?


              пп За ножчетата ,използвай такива от роторна косачка ,приличат на парче шина с размер около 200мм/40мм/3мм ,заточени двустранно с отвор в единия край , сложи два а не три и гледай да са що годе по еднаква дължина ,за да имат някакъв баланс ,инък ще хвърчат ножове и глави ,направи и нещо като покрив от ламарина че периферната скорост на ножовете е голяма и при късане или удряне на камък ще падат глави ,има доста смъртни случай от роторни косачки ,даже преди три години и от Карнобат има смъртен случай .Утре ще пусна някой друга снимка (не на труповете де )
              Последно редактирано от jimito; 25-06-13, 16:23.
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #8
                От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

                Заточването е много важно. Аз имах тоя проблем на бригса. Мислех, че са оборотите проблема и даже му направих тунинг, но греда, пак така правеше на конци. Свалих ножа, добро заточване и сега със стандартните обороти си я сече много добре същата трева.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Заточването е много важно. Аз имах тоя проблем на бригса. Мислех, че са оборотите проблема и даже му направих тунинг, но греда, пак така правеше на конци. Свалих ножа, добро заточване и сега със стандартните обороти си я сече много добре същата трева.
                  Бригса и той работи на 2500/3000 об ножа му е директно на коляновия вал .Затова му писах да си вземе ножове от роторна косачка а и не са скъпи ,по спомен около 5/6 лв. и са закалени и заточени
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #10
                    От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

                    Благодаря,

                    Значи проблемите са 2:
                    1. импровизираните ножчета
                    2. оборотите

                    Силоотводният вал е за 1000 об или за 500 об. Като го пуснах на 500 и косми не прави дори - само клати тревата.

                    За ламаринената защита сте прави - и нея ще я сложа, но нека да започне да коси първо, да се уточни носещата конструкция.

                    Коментар


                    • #11
                      От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

                      Ето и снимките ,първите три са на нещо като твоята косачка ,изнамерих я измежду стари машини .Работната и ширина е 220 см ,редуктора е 1:2 (1000 на сил.вала,2000на оста на ножовете ) НООООО размаха на ножовете е 220см и са два на брой . Другите три снимки са на мулчер ,там редуктора е 1:4 (1000 на сил. вала 4000 об. на вала на мотичките ), трябваше да ти снимам и остротата на мотичките ,но не се сетих ,по тъпи са от............ .ако искаш и снимки на тях пиши и утре ще снимам и тях .А ето и снимките ,и ако имаш други въпроси ,питай .

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC15136.jpg
Прегледи:1
Размер:217.1 КБ
ID:5496985 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC15138.jpg
Прегледи:1
Размер:154.3 КБ
ID:5496986 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC15139.jpg
Прегледи:1
Размер:177.5 КБ
ID:5496987 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC15143.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5496988 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC15145.jpg
Прегледи:1
Размер:152.1 КБ
ID:5496989Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC15146.jpg
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5496990


                      пп На първата снимка ,гумите са на един култиватор ,а косачката се плъзга по двете страници и е БЕЗ ГУМИ ,а мулчера и той е на плъзгачи от ресьор
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #12
                        От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

                        О, благодаря много!
                        2000об*220см / (1000об*80см) = грубо повече от 5 ПЪТИ по-ниска скорост на ножовете при моето изобретение!

                        Другият мулчер(с мотичките) ако е с 40 см диаметър
                        4000*40/(1000*80) = грубо 2 пъти по-висока скорост, но и по-друг принцип - тези мотички бият в земята май.

                        Чудя се, дали няма да е в пъти по-лесно да туря един 12коня двутактов с вертикален вал да върти ножовете. И без това седят и заемат място.

                        Коментар


                        • #13
                          От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

                          Не ми се вижда добра идеята ,двутактов = голям разход на бензин , един път гори трактора един път косачката .Я го натовари тоз трактор ,няма само да го разхождаш по моравата . Мутичките не опират в земята , а режи тревата на 7см височина и диаметъра е около 40/45 см.
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #14
                            От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

                            Прав си, но сега съм кът и с времето(то кога ли не съм) и кося с една палцова самоходна. При развитие ще постна пак. Благодаря пак за инфото.

                            Коментар


                            • #15
                              От: обороти за Роторна косачка(мулчер)

                              Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                              Прав си, но сега съм кът и с времето(то кога ли не съм) и кося с една палцова самоходна. При развитие ще постна пак. Благодаря пак за инфото.
                              Ужас ,ти си самоубиец И 500лв на дк. да ми дават пак няма да кося с такова нещо ,то си е живо самоубийство
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X