Обява

Свий
Няма добавени обяви.

T - 25 теч на масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • T - 25 теч на масло

    Колеги днеска припалвах Владимиреца и открих, че имам обилен теч на масло от главата на цилиндъра. Очертал съм в червено мястото от където идва теча ... опасявам се, че главата е пукната и ще трябва да се сменя , как мислите ?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pb230004.jpg
Прегледи:1
Размер:200.3 КБ
ID:6006635
    gsm - 0899388807

  • #2
    От: T - 25 теч на масло

    Не става много ясно от снимката. Гледам че си смъкнал изпускателния колектор и капака на главата. Може да пропуска от гарнитурата на капака или от самата тръбичка на маслената магистрала. Ако не се лъжа външно тръбичката която се вижда постъпва маслото. Огледай дифтунгата на болта. Може от там да е. Като цяло този двигател не е сложен и е доста ремонтопригоден.

    Коментар


    • #3
      От: T - 25 теч на масло

      Тази снимка е стара, просто одеве нямаше как да снимам теча, но гледах капака не тече от него и от тръбичката - маслото се стича от долната част на отвора който съм оградил и идва някъде от вътре но не се вижда от къде точно.
      gsm - 0899388807

      Коментар


      • #4
        От: T - 25 теч на масло

        Този отвор е за да преминава охлаждащ въздух през него. От долната страна на главата няма никакво масло. Маслото постъпва в горната част през тръбичката за да смазва кобиличния вал и чаркалаците му. След това се стича през отворите за прътите на повдигачите. Да не би от стоенето през зимата да се е събрала някаква гняз и сега вентилатора да я издухва.
        Прегледай по-обстойно нещата. На тази машина главата не се пука тукотака. Ако си правил нещо по нея тогава мож да се съмняваш

        Коментар


        • #5
          От: T - 25 теч на масло

          Горе в ляво на очертаното има тапа на канала за масло. Може и от там да е.
          Решението е хубаво почистване и гледане при припалване.

          Коментар


          • #6
            От: T - 25 теч на масло

            Днеска след цял ден сърбене по лешника стигнах до извода, че маслото най вероятно тече през едната от двете шпилки, на които се завиват болтовете на капака. Шпилката е превъртяла от долната страна където се захваща за главата и най вероятно маслото преминава през износената резба и от там продължава към кухините.
            Утре ще се прави нова резба и шпилка и ще видим дали наистина е от там теча.
            gsm - 0899388807

            Коментар


            • #7
              От: T - 25 теч на масло

              Главата се затяга с глухи гайки и по някога при тънки шайби резбата свършва и не може да се затегне.Същото става и при Т-40.По този начин маже да се събори и резбата на шпилката.

              Коментар


              • #8
                От: T - 25 теч на масло

                Канала за маслото минава под тънката/8мм./ шпилка на кобилиците. Но дори да е изпуснала, маслото си остава под капака и се стича по тръбите на повдигателните щанги към картера.

                На мен ми е изпускала резба на дебелите шпилки за кобилиците и капака, но там канал за масло няма дори при пренарязването на резбата до 12/14/ мм.
                Последно редактирано от TONI 1977; 18-03-13, 21:15. Причина: допълване

                Коментар


                • #9
                  От: T - 25 теч на масло

                  Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                  На мен ми е изпускала резба на дебелите шпилки за кобилиците и капака, но там канал за масло няма дори при пренарязването на резбата до 12/14/ мм.
                  Точно същата резба ми е изпуснала и на мене, и сега ще правя упражнението с пренарязването на резбата, но днеска ме хвана дъжда утре ще пробвам. Мисълта ми е, че отвора на главата за който се завива шпилката си продължава надолу и стига до съответната кухина която съм очертал и сега, като се е разбила резбата част от маслото което смазва кобилиците навлиза в канала на шпилката и преминава през разбитата резба, така си го обяснявам понеже не виждам от къде от друго място може да се получава теча.
                  gsm - 0899388807

                  Коментар


                  • #10
                    От: T - 25 теч на масло

                    Действително отворите за захвашане на дебелите шпилки са пробити до охлаждащите кухини на главата и е възможно протичанете на масло през резбите. Аз съм имал проблем с малката шпилка-беше се отвила и маслото излизаше през нейния отвор вмесо да се подава към кобилиците. Днес снимах една глава за информация.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: T - 25 теч на масло

                      Аз вече имам мн по сериозен проблем, тази нощ са тарашели по трактора и са взели почти всичко ценно в него - акумулатор, стартер, динамо, хирд. помпа с привода , половината навесна система ... др. дреболии
                      Чудя се дали си струва да го стягам или да продам това което е останало от него .
                      Някой, ако знае от къде мога да намеря употребявани части нека пише .
                      gsm - 0899388807

                      Коментар


                      • #12
                        От: T - 25 теч на масло

                        Да им изсъхнат ръцете дано...
                        Кольо Динев

                        Коментар


                        • #13
                          От: T - 25 теч на масло

                          Първоначално публикуван от dradonov Преглед на мнение
                          Аз вече имам мн по сериозен проблем, тази нощ са тарашели по трактора и са взели почти всичко ценно в него - акумулатор, стартер, динамо, хирд. помпа с привода , половината навесна система ... др. дреболии
                          Чудя се дали си струва да го стягам или да продам това което е останало от него .
                          Някой, ако знае от къде мога да намеря употребявани части нека пише .
                          Лошо са те наредили. Според мен ще е по-добре да си го възстановиш, отколкото да продаваш и след това да търсиш друг.
                          Някой колега "тракторист" те е подредил така. Може и да изскочи нещо ако си уведомил органите на "реда", те си знаят местните разбойници.

                          Коментар


                          • #14
                            От: T - 25 теч на масло

                            При всички положения е някой "колега" , като гледам как си е отбирал частите , иначе МВР-то съм ги уведомил, но не чакам резултат честно казано .
                            А тия части нови са над 1000лв. на тая стара машина ...
                            gsm - 0899388807

                            Коментар


                            • #15
                              От: T - 25 теч на масло

                              Стягяй го.По икономична машина от този трактор няма да намериш.Разтърси се по вторични,по обяви,ще намериш нужните части.

                              поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X