Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болгар ТК-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Болгар ТК-80

    Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
    Той трактора си дойде с жигулен генератор. Проблемът е че явно не мога да намеря качествено реле, за едно лято сменям второ. Затова се питам дали проблема не е в мене.
    Механично ли ползваш или електронно?
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #77
      От: Болгар ТК-80

      Механичното му изгоря една жичка, която мисля че вие ми казахте по-рано в темата че служела за бушон. Отремонтирах я и сега дава от 14 до 16 волта (все едно е на късо 67 и 15... явно нещо съм прецакал по релето. Слагам електронните, пробвах вече и руско и турско, но ги гори за норматив (за едно лято две релета, като второто издържа няколко дена работа) Страх ме е да взема чисто ново механично, понеже е 30лв., а да не би да имам някакъв проблем в инсталацията и него да пр**ба.
      Кольо Динев

      Коментар


      • #78
        От: Болгар ТК-80

        Механичното реле(РР-380 е реле-регулатор на напрежение) се регулира посредством долното ушенце на което е закрепена пружинката на котвата на самото реле.За да гори жичката(бушона),значи че работи на високо напрежение и не изключва.За целта,трябва да освободиш леко пружинката като със клещи изкривяваш долното ушенце(ако го огънеш много,ще спре да зарежда),като същевременно следиш напрежението да е около 13,5-14в.Котвата е много чуствителна и надали ще уцелиш напрежението от първият път,но със малко занимавка става.При работещ регулатор на напрежение,след достигане на зададеното напрежение,котвата започва да вибрира,вследствие на което не допуска превишаване на зададените параметри.Релето трябва задължително да е закрепено на маса,инак все едно си го дал на късо.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #79
          От: Болгар ТК-80

          Благодаря ви за изчерпателните отговори дотук. Бяха ми от полза определено. След още няколко проблема с инсталацията се реших зимната ваканция да я изкормя цялата и да пусна нова инсталация. Въпросът който следва е, някой захващал ли се е с подобно нещо при МТЗ 80 и имате ли идея коко кабел трябва да купя. +/- 2-3 метра не ме бъркат, важен е порядъка?
          Кольо Динев

          Коментар


          • #80
            От: Болгар ТК-80

            Какво и има на старата?На времето на моите МТЗ-та и на двете им правих нови инсталации по простата причина,че нямаха кьорав кабел по себе си.Не знам като метраж,но съм ги правил по ей тази схема,преброй жиците от жгута(бързата връзка дето са номерирани)и предвиди кой кабел каква дължина ще има,не забравяй,че основният кабел на генератора,на фаровете къси и дълги трябва да е по-дебел,жицата да е минимум 4мм,без изолацията.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131117_095440.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5538021
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #81
              От: Болгар ТК-80

              Благодаря ти за схемата. Ще ми бъде доста полезна. Проблемът на старата инсталация е че е барана от 100 различни човека в годините, на места има претрити кабели, нагорели клемореди, до фаровете достигат едва 10,4 волта. конзолите за бушоните, едва държат предпазителите, кабелите отдавна са разместени, което прави диагностиката доста по-трудна. Абе като цяло си мисля че ще ми е много по-лесно да направя изцяло нова инсталация, отколкото да ремонтирам старата.
              Кольо Динев

              Коментар


              • #82
                От: Болгар ТК-80

                Реших да не отварям нова тема , а да попитам в тази , все пак е за болгар. Тези дни се наложи да поработя с моя (с челен товарач е и му правя по 5-10 моточаса на година ) , но неприятното беше , че в кабината ми влизат много газове. Питането ми е , откъде може да идват? Не е от ауспуха , напълно здрав е и скобата му долу е стегната добре . Имам съмнение , че е от тръбичката , която излиза от капака на клапаните. Трябва ли на нея да има някакъв маркуч и да отвежда тези газове в някаква посока? Също така , ако е оттам , каква е причината досега да не ми е миришело в кабината . Иначе , от тази тръбичка , при работещ трактор си духа доста здраво и си мирише , това нормално ли е или е признак за нещо износено по двигателя?
                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                Коментар


                • #83
                  От: Болгар ТК-80

                  Колега при болгара не знам как е но при повечето двигатели тази тръбичка е вкарана във въздушния филтър.А иначе повишеното духане от нея значи пропуск на компресия от износени сегменти и или бутала и ризи.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Болгар ТК-80

                    На нашият си е просто така оставена, и мисля че на Болгарите са си така. А иначе не трябва да духа чак яко, съвсем леко трябва да се усеща.
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • #85
                      От: Болгар ТК-80

                      Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                      На нашият си е просто така оставена, и мисля че на Болгарите са си така. А иначе не трябва да духа чак яко, съвсем леко трябва да се усеща.
                      На всички ТК тръбичката от капака над клапаните не е свързана към нищо и газовете излизат направо в атмосферата,а за духането колегата по-горе е казал от къде идва.Ако затвориш тръбичката ще ти изхвърля нивела на маслото или капачката на гърловината за наливане на масло.
                      Колкото до навлизането на газове в кабината според мен има една възможност.Когато газовете от тръбичката излязат биват увлечени от въздушната струя създадена от вентилатора на водната помпа и изпратени към кабината.Това може да стане когато се работи в помещение или на место без въздушно течение.
                      Имах един подобен проблем на косачката си/Е302/ свързан с едно такова завихряне от вентилатора на водната помпа.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Болгар ТК-80

                        Явно ще трябва да се предприема ремонт. Какво ви е мнението за този ремонтен комплект?
                        http://www.opticom-bg.com/shops/prod...alen-k-t-.html
                        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                        Коментар


                        • #87
                          От: Болгар ТК-80

                          Ами то друго освен украйнско надали има по-достъпно на нашия пазар.
                          Има един вносител на части който е от Габрово.Имам му визитката някъде из папката ако я намеря ще ти пусна адреса.До колкото си спомням частите които внася не са от Украйна.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Болгар ТК-80

                            Двигател Д245 е почети като Д240 монтиран на болгарите, но от помпата е ограничен на 1800оборота. Мисля че има и разлика с буталата. Провери ги тези неща, преди да закупиш тези бутала и да направи бела.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Болгар ТК-80

                              Бе не съм чул лоши отзиви от тези. На ЮМЗ-то 10 години вече сме с украински (обаче те бяха в синьо-зелена кутия), преди 2,5 му свалях главата и нямаха ръб, е то и не е и товарено много все пак обработваме едва 150 дка с него.
                              Кольо Динев

                              Коментар


                              • #90
                                От: Болгар ТК-80

                                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                                Двигател Д245 е почети като Д240 монтиран на болгарите, но от помпата е ограничен на 1800оборота. Мисля че има и разлика с буталата. Провери ги тези неща, преди да закупиш тези бутала и да направи бела.
                                Разликата е в коляновите валове и регулировката на помпата.Иначе буталата,ризите и пръстените са същите.Има разлика в буталата на тези двигатели с подгряващите свещи,а тези са с електрофакелно запалване.Това бяха двигателите Д50.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X