Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болгар ТК-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Болгар ТК-80

    от къде си купи книгата и колко струва.

    Коментар


    • #62
      От: Болгар ТК-80

      Принтирах си я. Излезе ми към осем лева с подвързията. В тази тема я има качена. Има и за МТЗ и за Болгар. Аз ще помоля някой ако има сканиран каталог да го качи, че като гледам той е най-полезен.
      Кольо Динев

      Коментар


      • #63
        От: Болгар ТК-80

        колеги защо когато се движи трактора ми подскача от дясната страна като чели е на елипса и се чува тракане

        Коментар


        • #64
          От: Болгар ТК-80

          Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
          Колега какво ти трябва каталог или ръководство.Защото аз имам каталог на руски за МТЗ-80;МТЗ-82 и още някаква модификация и ръководство на български за ТК-80.
          трябва ми ръководство на български за тк-80 и ако може да си я купя тел 0878997959 Тодор

          Коментар


          • #65
            От: Болгар ТК-80

            Колега ръководството го има на 9-ти пост в тази тема,но по погрешка съм писал каталог.

            Коментар


            • #66
              От: Болгар ТК-80

              Колега това може да е от лагера в ръкава масло тече ли ти като е наклонен на дясно.

              Коментар


              • #67
                От: Болгар ТК-80

                Здравейте! Тази събота и неделя открих следният проблем в тракторчето. През семерингите на НШ-10 преминава масло и се смесва с двигателното. Проблема е че за 1 ден вдига нивото в двигателя с около 0,5 см над максимумът. Въпросът ми е мога ли да засеем така и след това да правим ремонт, или ремонтът е неотложен. Преди всяко палене източвам излишното масло. То не сме и работили в това състояние, но имаме и много друга работа и нямаме време да му обърнем внимание.
                Кольо Динев

                Коментар


                • #68
                  От: Болгар ТК-80

                  Първо:Проблема е много лесно отстраним.Нова помпа или ремонт на старата.Нова помпа струва около 60-70лв. и се сменя за 20-тина минути.Ремонта отнема малко повече време,но и той не е сложна работа.Самото куплиране е проста работа.При всяко положение нова гарнитура към капака на ангренажа.Сумарното времето за точене на маслото през сезона на засяването ще е в пъти повече от това за ремонта.

                  Второ:Не е желателно да влиза друго масло в картера на двигателя,а при ТК-80 това е маслото от колоната за управлението.По принцип тя трябва да бъде заредена с хидравлично масло и ако е така не е допустимо да се смесва с двигателното,а и за двигателя не добре да работи с масло над максимално допустимото.

                  И трето:Ако семерината избие напълно губиш тотално управлението.И още нещо не маловажно.Когато намалее маслото в колоната се получава повишаване на температурата на същото поради по-бързата циркулация на единица обем.Всяка помпа си има определен обем от течност който трябва да е наличен в резервоара към нея за да работи нормално.При повишаване на температурата над нормалното се влошава работата на системата.

                  Колкото и да Ви притиска работата намерете време и отстранете проблема все някога ще трябва да го направите.Ремонт на време един + за в бъдеще.
                  Успешна работа.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Болгар ТК-80

                    Благодаря ти за изчерпателният отговор. Тя нашета сеитба е 100 дка, но въпреки всичко ще гледам при първа възможност да сменя семерингите. А иначе хидроколоната е заредена с двигателно масло, понеже в ръководството така си пише. като взехме трактора и го сменихме с ново.
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • #70
                      От: Болгар ТК-80

                      Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                      но въпреки всичко ще гледам при първа възможност да сменя семерингите. А иначе хидроколоната е заредена с двигателно масло, понеже в ръководството така си пише. като взехме трактора и го сменихме с ново.
                      Ето какво е устройството на помпата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0006.jpg
Прегледи:1
Размер:107.8 КБ
ID:5523153Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0007.jpg
Прегледи:1
Размер:108.3 КБ
ID:5523154
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #71
                        От: Болгар ТК-80

                        Сменихме помпата. Резултатът е покъртителен... кормилото се върти с един пръст (буквално). Новата помпа е към 50 лв.
                        Имате ли идея защо толкова често ми се прецаква релето за зареждането, дали все на боклуци уцелвам за една година две заминаха. На ЮМЗ-то не си спомням да съм го сменял някога, а и там е електронно, не е механично. Дайте някакъв съвет, моля.
                        Кольо Динев

                        Коментар


                        • #72
                          От: Болгар ТК-80

                          Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                          Сменихме помпата. Резултатът е покъртителен... кормилото се върти с един пръст (буквално). Новата помпа е към 50 лв.
                          Имате ли идея защо толкова често ми се прецаква релето за зареждането, дали все на боклуци уцелвам за една година две заминаха. На ЮМЗ-то не си спомням да съм го сменял някога, а и там е електронно, не е механично. Дайте някакъв съвет, моля.
                          Боклуци са,сложи механично РР-380 и ще забравиш за проблема.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Болгар ТК-80

                            Страх ме е като купя механично да не се окаже и то боклук, а са около 30 лв. Онова от началото на темата го отремонтирах, но когато го сложих даваше от 12.9 до 16 волта горе доло същото когато 67 и 15 са вързани на късо.
                            Кольо Динев

                            Коментар


                            • #74
                              От: Болгар ТК-80

                              Тия "плочки" дето ги продават,не стават,във единият случай не зареждат,във другия презареждат(все едно са накъсо),вариянта да намериш от старо динамо оригинална работеща,клони към нула.За целта изскубваш плочката,намираш двете жици на възбудителната намотка(съпротивлението помежду им е около 4 ома),които са със кабелни обувки,замасяваш едната а на другата подаваш + от клема 67 на РР380,клема 15 на релето(трябва да е надежно закрепено на маса) е + от захранването на динамото,това е.Разходи се по вторични и се снабди от някоя жигула или лада,това е нещо дето не се чупи или трябва да си доста упорит да го скапеш.

                              P.S.Това е за оригиналният безчетков генератор на Болгара...
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Болгар ТК-80

                                Той трактора си дойде с жигулен генератор. Проблемът е че явно не мога да намеря качествено реле, за едно лято сменям второ. Затова се питам дали проблема не е в мене.
                                Кольо Динев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X