Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Болгар ТК-80

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Болгар ТК-80

    Колега опъни си ремъка.

    Коментар


    • #47
      От: Болгар ТК-80

      Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
      От жигула е. Нямам снимка в момента.
      Щом е жигулско,това го изхвърли,трябва ти РР380,седи на левият подкалник на ладите.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #48
        От: Болгар ТК-80

        Мисля, че релето което си снимал е за стартера и за захранването на трактора. Нашият трактор съшо е с генератор от лада и реле регулаторът е поставено на кормилната кутия отпред (като се свалят решетките отпред на капака се вижда).
        Можеш да погледнеш колко е натегнат ремъка и четките дали не са за смяна.

        Коментар


        • #49
          От: Болгар ТК-80

          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Щом е жигулско,това го изхвърли,трябва ти РР380,седи на левият подкалник на ладите.
          Сигурно ще трябва и преработка на инсталацията?
          Тенчо, ще погледна тази събота и неделя но до колкото успях да проследя кабелите това си е релето.
          Кольо Динев

          Коментар


          • #50
            От: Болгар ТК-80

            Погледни и напред дали не отиват кабелчета.

            Коментар


            • #51
              От: Болгар ТК-80

              Това реле може би е оригинално,но генератора е сменен.До колкото се спомням такова беше релето на ЗАЗ,но там и генератора по конструкция беше по-друг мисля,че заради възбуждането се налагаше.Това което пиша е по спомен беше доста отдавна.За жигулски генератор няма да свърши работа защото възбуждането е по различно,а и генератора е с вградена изправителна група и от него излиза само право напрежение,а на това реле има означени входове/клеми/ за променливо.
              Реле регулаторите за жигулските генератори са електронни и механични.По-добрия вариант е механичното.Това което колегата е посочил РР380 се използва най-много по ред причини.

              Коментар


              • #52
                От: Болгар ТК-80

                Повечето Болгари имат вградено реле на генератора(оригиналния генератор).

                Коментар


                • #53
                  От: Болгар ТК-80

                  Това е оригиналното ел. оборудване.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #54
                    От: Болгар ТК-80

                    Благодаря на всички за оказаната помощ! Колегата Тенчо се оказа прав. Това реле е оригиналното, което има и някакво отношение към стартера явно че за това е оставено, там е и релето за червената лампа за зареждането, която не работеше. петък и събота цялата инсталация с изключение на габаритите беше ревизирана (за тях нямах нерви, пък и не видях особен смисъл). Реле-регулатора беше заврян преод масленият радиатор, на много ш***** място. Смених го с електронно реле. Сега зареждането на средна гас стига точно 13,30 В и повече не мърда. Може би релето е настроено на толкова. Иначе при изолирано реле генератора си дава доволно 15 волта. Слагам снимка на релето което до сега беше на трактора. прекъсната му е оградената в червено жичка. Въпросът ми е подлежи ли на ремонт, понеже си мисля че ако го запоя ще се стопи, пък и има бая разстояние м/у двете части, може би около 2-3 мм. Поздрави на всички и спорна работа!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20130330_154446.jpg
Прегледи:1
Размер:127.6 КБ
ID:5467880
                    Прикачени файлове
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • #55
                      От: Болгар ТК-80

                      Запояваш и тръгва,случва се при окъсяване да се стопи,играе ролята на бушон.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Болгар ТК-80

                        Аха, а при запояването мога ли да сложа друга тънка жичка, успоредно на тази, понеже разстоянието ми се вижда доста голямо?
                        Кольо Динев

                        Коментар


                        • #57
                          От: Болгар ТК-80

                          Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                          Аха, а при запояването мога ли да сложа друга тънка жичка, успоредно на тази, понеже разстоянието ми се вижда доста голямо?
                          Отпой старата и сложи нова,гледай да е същото сечение.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Болгар ТК-80

                            Здравейте! Трактора вече е със сравнително изправна ел. инсталация. Благодаря на помогналите. Имам едно питане... Мога ли чрез поставянето на диод някъде по веригата да спра разреждането на акумулатора през генератора? Не че нещо обаче веднъж ще забравя масата. А пък разрежда с около 1.5 А.
                            Кольо Динев

                            Коментар


                            • #59
                              От: Болгар ТК-80

                              Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                              Здравейте! Трактора вече е със сравнително изправна ел. инсталация. Благодаря на помогналите. Имам едно питане... Мога ли чрез поставянето на диод някъде по веригата да спра разреждането на акумулатора през генератора? Не че нещо обаче веднъж ще забравя масата. А пък разрежда с около 1.5 А.
                              Няма да се получи,не забравяй масата,може да си монтираш пискалка,която да изключва при напрежение 12,8-13в,ще спира веднага щом запалиш.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Болгар ТК-80

                                Хитро! Благодаря ти за акъла, ще го мисля.
                                Кольо Динев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X