Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за трактори Masey Ferguson

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за трактори Masey Ferguson

    Някои има ли наблюдения върху тези машини,мощностният диапазон от 160 до 240 к.с и години на производство 1995-2000 година?Всяка информация ми е добре дошла.


    Поздрави

  • #2
    От: Въпрос за тракториi Masey Ferguson

    Здравей колега!
    Тази пролет си купих MF 2640, 110 конски сили с двойно. Стар е, но запазен. За сега не дава никакви ядове и е лесен за ползване. По - новите предполагам не са лоши, конкуренцията между фирмите е безмилостна, а за Маси казват, че е най - добрата марка трактори. Незнам как е с подръжката, части. Успех

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за тракториi Masey Ferguson

      1995 - 2000 звучи добре, но трябва да се види състоянието и кое е проблем за този модел. Тази марка е най-евтината и долнопробна, то затова е популярна в Бг. Иначе нямаше да карат Джон Диър навсякъде по света.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за тракториi Masey Ferguson

        Почетох малко и се чува че имали проблем с кутийте,а частите били ужасно скъпи.Не знам колко обаче е достоверна информацията.Цените в Гърция били на 50-60% по-евтини.За двигателите едва ли ще има проблем,по малките са с перкинс,по големите с Суси,които са много здрави.Още инфо ще трябва да се събира.А за джонитата,на много часове са и пак са скъпи,за Фенд да не говорим.

        поздрави

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за трактори Masey Ferguson

          Колега,Фенда е мерцедеса при тракторите,всеки консуматив струва много х3.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за тракториi Masey Ferguson

            Първоначално публикуван от jamalesko Преглед на мнение
            Здравей колега!
            Тази пролет си купих MF 2640, 110 конски сили с двойно. Стар е, но запазен. За сега не дава никакви ядове и е лесен за ползване. По - новите предполагам не са лоши, конкуренцията между фирмите е безмилостна, а за Маси казват, че е най - добрата марка трактори. Незнам как е с подръжката, части. Успех
            Колега можели да кажеш как действат лостовете за настройка на плуга на MF 2640

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за трактори Masey Ferguson

              От къде бих могъл да си купя части за МФ 50 Х-MF50H

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за трактори Masey Ferguson

                Критски - първо от къде си, направил ли си справка с фермер 2000 /да не се брои като реклама/ това е официалният вносител за България
                Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                Калоян Кирилов
                LZ2ZGT

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за тракториi Masey Ferguson

                  Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                  1995 - 2000 звучи добре, но трябва да се види състоянието и кое е проблем за този модел. Тази марка е най-евтината и долнопробна, то затова е популярна в Бг. Иначе нямаше да карат Джон Диър навсякъде по света.
                  В голяма грешка си, това са много добри трактори. Икономични като разход, евтини за поддръжка и не дават аварии. Относно Джон Диър - много голям разход скъпа подръжка, елементарните консумативи са му прекалено скъпи а да не ти казвам цени за по сериозни ремонти . При мен в Гърция които си е купил Джон Диър все е съжалявал . А иначе и МФ се кара по цял свят /в Америка карат доста Беларуси - там където се прави Диъра/. Ако беше по запознат, сигурен съм че горното нямаше да го напишеш

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за тракториi Masey Ferguson

                    Първоначално публикуван от nasko12234 Преглед на мнение
                    В голяма грешка си, това са много добри трактори. Икономични като разход, евтини за поддръжка и не дават аварии. Относно Джон Диър - много голям разход скъпа подръжка, елементарните консумативи са му прекалено скъпи а да не ти казвам цени за по сериозни ремонти . При мен в Гърция които си е купил Джон Диър все е съжалявал . А иначе и МФ се кара по цял свят /в Америка карат доста Беларуси - там където се прави Диъра/. Ако беше по запознат, сигурен съм че горното нямаше да го напишеш
                    А аз като запознат мога ли да споделя мнение като собственник на JD, разхода е голям така е когато 16 часа сееш с активна брана и постоянно натоварена трансмисия и същевременно поддържащ хидромотор за вакума е това наричам кошмар за скоростната кутия при който колеги с фендове не можаха да засеят и после ходих да им помагам със сеитбата щото киснеха в сервиза от прецакани скоростни кутии, кое ще те заболи повече парите за гориво или белите коси докато чакаш майсторите да си изпият кафето и да им дойде музата
                    , а масей карах в англия преди 10 години( а по същото време баща ми бъхтеше тук с юмз и беларус) беше антика нямаше стъкла беше попилян, но с много добър двигател попитах шефа- мислил ли си за нов масей той махна с ръка и каза не докато ги правят във франция, а когато ти си купиш MF- тогава на драго сърце може да си ги мерим ps всеки с масей или фенд е добре дошъл
                    Последно редактирано от тихич; 07-10-12, 23:10.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за тракториi Masey Ferguson

                      Първоначално публикуван от metalsmith Преглед на мнение
                      А аз като запознат мога ли да споделя мнение като собственник на JD, разхода е голям така е когато 16 часа сееш с активна брана и постоянно натоварена трансмисия и същевременно поддържащ хидромотор за вакума е това наричам кошмар за скоростната кутия при който колеги с фендове не можаха да засеят и после ходих да им помагам със сеитбата щото киснеха в сервиза от прецакани скоростни кутии, кое ще те заболи повече парите за гориво или белите коси докато чакаш майсторите да си изпият кафето и да им дойде музата
                      , а масей карах в англия преди 10 години( а по същото време баща ми бъхтеше тук с юмз и беларус) беше антика нямаше стъкла беше попилян, но с много добър двигател попитах шефа- мислил ли си за нов масей той махна с ръка и каза не докато ги правят във франция, а когато ти си купиш MF- тогава на драго сърце може да си ги мерим ps всеки с масей или фенд е добре дошъл
                      Да ти кажа, не схванах смисъла. Аз не хваля определена марка и не казвам че МФ е наи добър но да се казва че е долнопробна марка е смешно - това може да го казва човек които не е запознат. А аз никога няма да си купя МФ, Диар или каквато и да е друга марка, не ми трябва за 200кв. м. раиграс. Аз ги ремонтирам, марката е без змачение, важно е да работят за да се чупят.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за тракториi Masey Ferguson

                        Първоначално публикуван от nasko12234 Преглед на мнение
                        Да ти кажа, не схванах смисъла. Аз не хваля определена марка и не казвам че МФ е наи добър но да се казва че е долнопробна марка е смешно - това може да го казва човек които не е запознат. А аз никога няма да си купя МФ, Диар или каквато и да е друга марка, не ми трябва за 200кв. м. раиграс. Аз ги ремонтирам, марката е без змачение, важно е да работят за да се чупят.
                        Това е вече друго ,ти искаш да се трошат за да върви работата и надника ,а аз да работят и да не се чупят за да приключа на време. Затова и сам си ги карам за да избегна ценното време в сервиза, а това единствено го постигам с JD като го натоваря с оран, дискуване и сеитба.Не знам какво земеделие толкова ги троши тия трактори в Гърция, но за чернозема в добруджа знам, еле пък карасулука.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за трактори Masey Ferguson

                          Взе ли си трактор?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X