Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преден мост за Болгар - от друг трактор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

    Колега аз на 2та си сложих двойно и на 1 имаше оста и забното колело, на 2 е нямах тоя касмет. Обаче кабината не я свалях а я освободих от 2 болта който я даржат на тампоните отзад и с крика я подигнах и така се пахах ама трябва да знаеш какво каде или поне някой покрай теб да знааае иначе не се заемаай(това е мое мнение). Трактора за който тарсиш двойно заслужава ли го? помосли данеби да го сложиш тва двойно на някоя гробница и после да правиш кутия. При нас има 1 който сложи моста и поради незнайни за мен причини кутия стана на шопска салата ватре ако искаш ще ти покажа снимки как се прави кутия е там е ГОЛЕМИИИИИЯ филм. Нз колко земя работиш, но помисли преди да направиш инвестиция в стария. Дали не е по добре да го пенсионираш и да вземеш нещо по ново и комфортно.
    0878 847 325 Наско

    Коментар


    • #17
      От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

      Здравей Наско, и аз съм мислил за нова техника, но първо няма пари, второ не работя толкова много земя.
      Имам малка ферма и се стремя да си произведа сам фуража, защото от две години насам все го купувам, а миналата година ми излезе доста солено. Имам два трактора - едно ЮМЗ и един Болгар. С Болгара се опитах да ора, при което се оказа, че трябва да следя много внимателно прогнозата за времето. А колегата, който има Болгар с двойно предаване, върши тези операции с лекота. По тази причина ми трябва преден мост да сложа на Болгара.
      Така ще ми излезе по-евтино агнешкото, та при тази криза, ако хората нямат пари за хляб, поне за сочна мръвка да имат
      Търпението калява силния и прогонва слабия.

      Коментар


      • #18
        От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

        Потвърждавам, че с двойното е по-добре, особено на въпросителни терени. Ловкото око забелязва и подобрена равномерност на хода и на твърдо с неравности, и икономия на нафта от цялата работа.
        Задължително трябва да се ползва и блокаж - иначе не е пълно забавлението. Поне блокажът лесно се поддържа* и държи много при правилна експлоатация. С блокаж и двойно всякакви тласъци у буксувания се намаляват много.
        *приемам за лесно едно вадене на скоростна кутия и главно предаване при нужда.

        За моста - не съм забравил, ще питам.

        Коментар


        • #19
          От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

          Колега с какъв плуг го прова да оре? И това има мн голямо значение. Аз орах орах с един руски(бее ореее аамааа калпава работа) сега си купих АЛПЛЕР и разликата е усезаема. Та ти с какъв ореш?
          0878 847 325 Наско

          Коментар


          • #20
            От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

            Колега, напълно си прав за плуга, но и колегата с двойното оре със същият плуг, а аз не мога да мръдна. Дори той оре с четири тела, а аз съм свалил едното и оре на тройка и пак не може.
            Така, че двойното си е двойно, и затова искам да го сложа.
            Както казва един приятел: "направи си сгода, за да ти е насгода."
            Никой ли не знае, откъде да намеря такъв преден мост?!
            Търпението калява силния и прогонва слабия.

            Коментар


            • #21
              От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

              Много се съмнявам че е възможно колега питах и тук покрай мен по знаещите, но всеки казва МТЗ и Болгар са взаймозаменяеми. Не бързай ще се намери все от някъде. А ти отвори ли капака отстрани да видиш дали карантиите ги има? Ако не си моят съвет е да го направиш за да знаеш дали и това ще се търси.
              0878 847 325 Наско

              Коментар


              • #22
                От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

                Не съм отварял капака отстрани, но съм решил да го направя с двойно предаване, защото така не ми върши работа. Ако ги няма карантиите, ще го цепим.
                Търпението калява силния и прогонва слабия.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X