Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предни гуми на Болгар от какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предни гуми на Болгар от какво?

    Колеги въпроса ми е от какво стават? Имам Болгар 82 и искам да си взема 2 предни джанти гуми ще се сложат после. Намерих 2 от ЮМЗ но ако ги взема за проба и не станат няма да мога да ги върна. Давайте сега е ваш ред. Благодарности на всеки помогнал.
    0878 847 325 Наско

  • #2
    От: Предни гуми на Болгар от какво?

    Колега а какви операции ще извършваш с този трактор

    Коментар


    • #3
      От: Предни гуми на Болгар от какво?

      Колега,мисля че навремето,взех за моя от Газ-53 щото заради редукторите няма да станат от ЮМЗ

      Коментар


      • #4
        От: Предни гуми на Болгар от какво?

        Колега предимно по леката работа. Но и оран ще има като е на двойно. Имам и тракторна шарка за предните но да има и обикновенна затова ме интересува. А ти защо питаш имаш ли нещо предвид? Към колегата r_vardarov сигурен ли си за 53ката?
        0878 847 325 Наско

        Коментар


        • #5
          От: Предни гуми на Болгар от какво?

          Не съм сигурен но мисля ,че от ЮМЗ ще станат но прадницата ще се разкрачи много миждал съм такива малко грозна гледка ,но при това положение ако ти се наложи да окопаваш не можеш .Между другото имам познат който има два чифта джанти за предно едните са с нормален цолаж а другите са с по малък но са оригинални за ТК-82 ако проявяваш интерес мога да попитам

          Коментар


          • #6
            От: Предни гуми на Болгар от какво?

            Колега питай много ще ми помогне дори и само размер да ми каже. Как така се разкрачва с тея от ЮМЗ-то. Искаш да кажеш че ги слагат на обратно(спрямо състоянието на ЮМЗ) и старчат от редуктора?
            0878 847 325 Наско

            Коментар


            • #7
              От: Предни гуми на Болгар от какво?

              Понеже джантата на ЮМЗ и ТК /те са еднакви/ е права в смисъл центара на захват е в средата на джантата и излизат навън докато оригиналните за двойното са от типа на предните гуми на ГАЗ 53 и стоят по прибрани към центъра на трактора не знам дали ще ме разбереш но пробвай ПП тия дни ще потърся момчето ,че му нямам номера на тел

              Коментар


              • #8
                От: Предни гуми на Болгар от какво?

                Колега разбрах те. Няма смисъл да пробвам, щом няма да мога да го вкарам после в редовете. А да разбирам ли, че от газ53 стават за двойното? Еднакво прибрани ще са си?
                Щеше да питаш твоя човек дали не ги продава евентуално?
                0878 847 325 Наско

                Коментар


                • #9
                  От: Предни гуми на Болгар от какво?

                  Размера на предните гуми за Болгар ТК82 селскостопански тип е 11,2х20 съответно таса на джантата е с изместен център заради редукторите. На газката са 8,25х20 и мисля,че джантите не стават по вътрешен отвор и са разглобяеми. Има ТК82 планински тип този вид трактори са с по ниски гуми 11,2х16.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предни гуми на Болгар от какво?

                    Колега да разбирам че нестават от нищо освен от ТК82??? Или не сам те разбрал правилно? Благодаря за информацията и на всички отзовали се до момента имам и още няколко въпроса, но да доизясним.
                    0878 847 325 Наско

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предни гуми на Болгар от какво?

                      Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                      Размера на предните гуми за Болгар ТК82 селскостопански тип е 11,2х20 съответно таса на джантата е с изместен център заради редукторите. На газката са 8,25х20 и мисля,че джантите не стават по вътрешен отвор и са разглобяеми. Има ТК82 планински тип този вид трактори са с по ниски гуми 11,2х16.
                      Предни джанти,от Газ-53 стават.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предни гуми на Болгар от какво?

                        Колега под стават разбираме че са също толкова прибрани колкото и неговите си? Нали така не се разтварят и да не се събира после в редовете.
                        0878 847 325 Наско

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предни гуми на Болгар от какво?

                          При Газ 53 няма предни и задни джанти и 7бр./6 на камиона +1 резерва/ са еднакви като задните се поставят една до друга за да се сдвоят. При тях вътрешния фланец/тас/ е изнесен извън борда на джантата за да не се допират гумите когато са поставят една до друга. След ден ще проверя вътрешните размери на джантата от Газ и ще ти кажа дали стават за Болгара. Имам под ръка ТК82 и Газка. Размера на джантите за ТК80/няма двойно/и Беларус е един и същ.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предни гуми на Болгар от какво?

                            Колега много ще съм благодарен за информацията. Имаш 1 черпане вече. Благодаря ти предварително.
                            0878 847 325 Наско

                            Коментар


                            • #15
                              От: Предни гуми на Болгар от какво?

                              Колега nasko извинявай за закъснението, но по някога плануваш едно става друго. На въпроса с джантите. Оригиналната джанта на ТК82 е разглобяема, тоест вътрешния фланец е захванат с 6 скоби към външния обръч/подобно на задната джанта на Т25 има и др. такива подобни/ отвора с който се куплира към главината на редуктора е с диаметър Ф135мм, отворите/болтовете/ са на брой 5. Фланеца е изнесен на вън за да се запази ширината на трактора и същевременно да не опира в редуктора. Размера на гумите както писах са 11.2х20. Това което пиша е за българския вариант на ТК82. При руския МТЗ-82 гумите са с размер 8.3/8х20. Джантите на Газ 53 са със 6 отвора и вътрешен диаметър на отвора за куплиране Ф160-не са пригодни за нашия случай.
                              Има вариант да се приспособят джанти от ЮМЗ или ТК80 като вътрешните фланци се преместят на вън и по този начин се запазва ширината и върви в междуредието. Тогава гумите вече са 8.3х20 /тип рибя кост/. Такива гуми мисля, че се иползват при Т40. При нас има така преправени джанти и вървят на двойното. При проявен интерес мога да предоставя информация как са преработени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X