Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъги от трабант

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бъги от трабант

    Искам да си направя двуместно бъги. Сега моля за вашите съвети:
    1.Каква кола да използвам,спрял съм се на трабант защото е евтин и мога да използвам много от частите му.
    2.Мисля да използвам тръби-квадратен профил 30х30х4-5. Евтини са и лесно се настават/обработват. При мен парите са важен фактор.
    3.Двигателя отпред или отзад,засега се спирам отзад да е ама ...

    Искам бъгито да е подобно на това на Кольо ако може де, все пак сме адаши .МОЛЯ помагайте със съвети от самото начало.Благодаря предварително!!!
    Последно редактирано от Димо; 20-12-09, 00:04. Причина: правопис

  • #2
    До: Бъги от трабант

    Ето? Доста изчерпателно.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=56129
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #3
      До: Бъги от трабант

      Да,обаче искам да е двуместно и отпред да е с носачи,пък и по голямо..
      Последно редактирано от kolio_; 20-12-09, 00:27.

      Коментар


      • #4
        До: Бъги от трабант

        моля ви давайте съвети...

        Коментар


        • #5
          До: Бъги от трабант

          Тези квадратни профили ,от които си решил да правиш рамката са много дебели.Ще стане като танк.Най добре използувай тръби 30х1,5-2.Все пак ако искаш да са квадратни профили мини на малка дебелина.Здравината трябва да се получи от вида на конструкцията,а не от дебелина на профила.Моя съвет е да сложиш двигателя отзад.Предница с два "А" образни носачи се прави много лесно.Разгледай във форума има много инфо.Успех ..

          Коментар


          • #6
            До: Бъги от трабант

            Благодаря за инфото, а как ще превключвам скоростите?

            Коментар


            • #7
              До: Бъги от трабант

              Първоначално публикуван от kolio_ Преглед на мнение
              Благодаря за инфото, а как ще превключвам скоростите?
              Скоростите са ти най-малкия проблем.Напредни с конструкцията,а след това все ще се измисли лостова система , с която да се осигури движението на скоростите.Ако много се озориш ще ти помогна с идея.

              Коментар


              • #8
                До: Бъги от трабант

                Според вас горе-долу колко пари ще ми излезне? Нямам кола донор, но ще намеря за около 100лв. Имам само инструментите и много мерак! И според вас може ли да излезне нещо от цялата работа?
                Последно редактирано от Димо; 22-12-09, 08:48. Причина: Правопис!

                Коментар


                • #9
                  До: Бъги от трабант

                  Докато не започнеш нищо няма да стане.Парите са относително нещо,ще добавяш,когато имаш,когато нямаш ще мислиш по някой казус.Не се отказвай!Успех.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бъги от трабант

                    Мерси,но ще го започна след празниците.Ще качвам снимки как върви работата.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бъги от трабант

                      Да те питам, освен мерака и инструментите имаш ли и познания по автомобилна техника? По конструиране на разни железа, и превръщането им в рамка за бъги? Или поне някой познат с такива, пък и повече умения.
                      Щото преди да започна моето си мислех, че не е нищо особено, но като започнах се оказа, че има някои тънки моменти. Трябва и стругарска работа, а стругарите обикновено дерат здраво... Не е зле да имаш познат стругар...
                      Донор за 100 лв? Аз никога не бих дал кола, независимо каква е за толкова пари. Ама ти си знаеш, може и да намериш.

                      Поста ми стана доста плашещ, ама се мъча отсега да ти покажа какво те чака, та да се подготвиш психически, и да не се откажеш по средата.
                      Намери си колата за донор, разгледай я по-сериозно, с наблягане на окачване, полуоски, двигател и скорости, и си изясни в главата какво ще представлява конструкцията. Сваляй нужните чаркалаци, и започвай. Малко по малко ще стане.
                      А като срещнеш трудности-свиркай, все ще има някой компетентен да даде акъл.

                      Ама основното трябва да си го измислиш ти. Става с мислене...

                      Пожелавм ти успех!
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бъги от трабант

                        Имам познания по колите,баща ми се занимава с коли тъй че може и да стане.Имам познат стругар който взема сравнително евтино.А доколко колата за 100лв ,тя е трабант но човека който я е карал се обърна по таван веднъж и сега не го кара,и го продава за толкова пари.Мерси много за написаното. ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бъги от трабант

                          Пич ако искаш да видиш едно наше творение обади ми се да те заведа да го видиш. Близо до София е. Пиши на лично.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бъги от трабант

                            Колеги, приветствам темата за бъги от трабант. Аз в момента съм се заел с такова нещо. Това ми е второто бъги, първото беше направено от шкода 120L и се държеше много добре въпреки, че стана тежко (около 500кг.). В момента залагам на конструкция максимално около 250 кг. с двигател на трабант и окачване от полски фиат 126. Ако се поинтересувате ще кача снимки на старото и някои от новото начинание
                            0889 38 43 67 Милен

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бъги от трабант

                              Спирачната с-ма на Трабанта ли ще ползваш ? Знаеш, че е с четири барабана и високо ефективна

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X