Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да се регистрира в кат!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли да се регистрира в кат!

    Здравейте, моля вижте снимките. От BMW 325ti мисля да сътворя това нещо на снимката.... като BMW си има регистрация и е в движение. От него ще остане двигателя всички други части, само ще сменя купето с тръбарка. Какво мислите ще мога ли да го карам с същите документи по улиците?

  • #2
    Като ще си има всички светлини и огледала разбира се....

    Коментар


    • #3
      В България категорично Не.
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #4
        Те и на техно теста няма да мина сигурно

        Коментар


        • #5
          Задал съм въпроса до техно тест да видим какво ще отговорят! Бесен съм!

          Коментар


          • #6
            какво значи да се регистрирам в кат? Работа ли искаш да почваш или? Иначе най - добре да не те регистрират .

            Сега сериозно, още вчера като ти видях темата, се зачудих това чудо по улиците ли искаш да го караш? Ако да - забрави.

            Коментар


            • Даниел1984
              Даниел1984 коментира
              Редактиране на коментар
              По улиците но в Бг са ебаси законите за самоделките......

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Не е само в България . В тази сфера отдавна се прилага европейското законодателство .

          • #7
            Първоначално публикуван от Даниел1984 Преглед на мнение
            Задал съм въпроса до техно тест да видим какво ще отговорят! Бесен съм!
            Всичко що се движи по пътната мрежа отворена за обществено ползване трябва да отговаря на условията на ЗДП . Всеки сериен автомобил ; камион ; трактор и тнт преди производителите да го пуснат на пазара минава хомолгация пред съответните стандартизиращи органи че най малко е безопасно за тебе и околните . Най малкото . Кой го е проектирал и каква му е квалификацията ? От каква стомана е тръбната рама и каква е квалификацията на човека извършил заваръчните работи ? Кой е извършил цялостното асемблиране на въпросното изделие от агрегати на всички европейски автомобилни производители и каква му е квалификацията ? Отделно това никой застраховател няма да го застрахова дори и със задължителната гражданска отговорност .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • Даниел1984
              Даниел1984 коментира
              Редактиране на коментар
              В Америка и Англия до колкото знам за самоделките има шанс но тук в Бг май ще ударя на камък......

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              То и в България закона за тия технически франкенщайни беше доста либерален . Като знам какви ремарката правени с електрожен от тръби за скеле от кварталните майстори се регистрираха през технотест косата ми настръхва . Аз за моето навремето им занесох две папки документи ; чертежи ; сертификати и изчисления . Гледаха ме като извънземен . След ремаркето пак така с три папки регистрирах един Москвич пикап на ортака . Сега не става имам колега инженер в Технотест и практически почти нищо незаводско не може да се пусне за движение по обществените пътища . С влизането ни в ЕС се прие единното европейско законодателство в тази област и нещата ще се затягат още повече .

          • #8
            Може и не може са братя. Би ли написал какъв е бюджета.

            Коментар


            • Даниел1984
              Даниел1984 коментира
              Редактиране на коментар
              За Бмвето съм дал 6 хиляди лв мога да го продам и да си ги върна почти...ако се откажа. И отделно съм приготвил 10 хиляди лв. Идеята е махам къпето остава механиката оригинална + шасито и окачването. Гуми джанти имам нови. Така че за тръбите майсторлъка за заварянето светлини няколко панела и техно тест ако ме допуснат ми се върти до 10 хиляди лв.

          • #9
            Абсурд да го караш като цивилно МПС, на техно теста само като те видят с това от снимката ще те върнат веднага, такива мпс-та се карат само на специализирани писти - състезания, като придвижването до дадената писта става само когато е качена на платформа!

            Единствения шанс да караш нещо подобно по нашите пътища е да си купиш истинско сертифицирано бъги!

            Лично в София съм виждал да карат такива бъгита с регистрация, друг е въпроса че според мен не е никакъв кеф да караш такова нещо, из задръстванията и да дишаш мръсните газове на открито!
            Последно редактирано от Еделвайс; 14-10-23, 07:41.

            Коментар


            • Даниел1984
              Даниел1984 коментира
              Редактиране на коментар
              Извинявам се но по тази логика да не карат хората мотори, колела и да не вървят по улиците че ще дишат изгорелите газове.. не е това въпроса. Благодаря иначе за съветите. Задал съм въпроса до доста места и институций, така че ако няма шанс продавам Бмвето и тва е.

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              За моторите поне техническите изисквания на които трябва за да се да се движат по пътищата са жестоки .

          • #10
            От както България е член на ЕС нищо подобно вече не е възможно. Нали няма да направиш 5-6 броя та да има и за краш тест
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              За да тръгнеш да вадиш типово одобрение през Технотест ; Декера или друга европейска сертифицираща институция трябва да имаш серия от хиляди бройки . За една или няколко бройки сметката със сигурност няма да излезе .
              Последно редактирано от sek.1; 16-10-23, 04:19.

          • #11
            Да за съжаление май проекта няма да го бъде..... доста изчетох и нямам шанст тва да го пъсна в движение.. но нищо продавам го и така. Благодаря на всички за разясненията.

            Коментар


            • #12
              Да за съжаление колкото и да ми се иска няма шанс.. продавам бмвето, изтривам снимките на Бъгито да не се дразня и продължавам с другия си проект той поне реалистичен хахах....
              Прикачени файлове

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                С това ставаш автоматично основен спонсор на КАТ .

            • #13
              Хахаха

              Коментар


              • sek.1
                sek.1 коментира
                Редактиране на коментар
                Както вървят със зона 30 всеки средностатистически охлюв става нарушител .

            • #14
              Много добре знам какво е да караш кола която много ама много върви и колко струва Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230708_134655_522.jpg Прегледи:0 Размер:802.0 КБ ID:6940651 V 8 8.1 бензинов мотор . За разкош имаме и един пак осмак Мерцедес ML 5.5 AMG .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #15
                Един хубав проект . Има няма 450 куци мерцедесови магарета И за да спират 400 мм дискове и 6 бутални апарати от Г класа . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210531_143257_325.jpg
Прегледи:156
Размер:994.3 КБ
ID:6940775 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210531_143356_287.jpg
Прегледи:152
Размер:906.5 КБ
ID:6940776 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221206_162237_358.jpg
Прегледи:149
Размер:380.5 КБ
ID:6940777
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X