Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов с въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов с въпроси

    Здравейте колеги.
    Нов съм във бранша не много платожоспособен но пък съм ентусиаст.
    Ситуацията ми е следната: купих си малко утв 170 кубика автоматик Китайче, изпадна евтино искам да сменя двигател знам че е много общо казано и зависи от много неща но какво ще ме посъветвате?

  • #2
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200322_111557.jpg
Прегледи:483
Размер:351.6 КБ
ID:6577028 Опитвам се да кача снимки но не ми се получава нещо
    Последно редактирано от Wolf7; 24-03-20, 10:43.

    Коментар


    • #3
      Какво не ти харесва на мотора?
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #4
        170 кубика 10 12 коня не върви искам нещо поне 50 60 коня и имам много въпроси като ще стане ли колко грубо ще струва от какво е най подходящо да се сложи двигател ще издържи ли рамата такива неща

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          То и с този двигател, асо започнеш да го тормозиш в пресечена местност и ще се разпадне.

      • #5
        50 конски сили ще му разкъсат рамата. Карай си го и си свиркай.

        Коментар


        • #6
          С наличната информация няма как да се даде отговор.
          Трябва да се види как е направено, колко е здрава рамата, а това се прави от човек който е в час с тези неща.
          Пламен е много в час де, ама от една обща снимка няма как да види нищо.

          Огледай си рамата, ако ти се вижда солидна-може да пробваш замяна на двигателя. Какъв точно-какъвто имаш, или какъвто те кефи. Гледай да е възможно най-лек.
          Аз бих сложил някой бензинов японски, ама това аз. Друг може друго, трети съвсем трето.

          Обаче като знам каква играчка е преправянето на оригинална конструкция ми се изправя косата.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #7
            Имам майстор с акъла си но с този двигател просто е без никакво удоволствие. Мога и да я подсиля рамата ако се наложи за мен важното беше да е регистрирано да мога и по града да си обикалям, но повече от 40 50 км не може да дигне и то на равно със зор. Хем искам по чукарите леко с рошави гуми не тежък оф роуд хем по града с други гуми с някаква нормална мощност.

            Коментар


            • #8
              Рамата не е никакъв проблем , ако е нужно може да се подсили. Може да се монтира лек мотоциклетен двигател , но при 50-60 к.с. може да се появи проблем във всичко след двигателя до гумите. Аз бих помислил по преработка на настоящия двигател с цел повишаване на мощността до около 30к.с. , и да стане по-надежден с използването на по-качествени части и механизми.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #9
                Той е едноцилиндров няма да мога да изкарам мощност предполагам

                Коментар


                • #10
                  С друг карбуратор и ауспух ще го докараш до 18-20 к.с. Иначе най-лесно като мощност е да пригодиш един двигател 125 , 2-такта , около 40к.с.. Няма да имаш проблем с рамата и останалото , но ще си създадеш проблеми с регистрацията , ел. инсталацията , ...
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #11
                    Регистрацията не е проблем но 125 има ли сила а за Ел инсталацията си нямам и на представа какво трябва да се прави

                    Коментар


                    • #12
                      Спомени от музея - на времето имаше CZ 125cc от кросов мотоциклет, който си вадеше 36 hp по каталог.
                      Това на картинга го правеше почти неуправляем до 4-та предавка, и топеше гумите като дунапренени..

                      Коментар


                      • motor_men
                        motor_men коментира
                        Редактиране на коментар
                        28 помня , че беше на кросовия мотор , но на картинга може и 36 да е бил след малко преработка..

                      • Veni1
                        Veni1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Верно, че имаше и такъв момент - имаше някакви чертежи за разпилване, и според тях трябваше да вади 36. Дино, естествено по ония времена, не бях и чувал...

                    • #13
                      Първоначално публикуван от Wolf7 Преглед на мнение
                      Регистрацията не е проблем но 125 има ли сила а за Ел инсталацията си нямам и на представа какво трябва да се прави
                      В такъв случай или се откажи от идеята, или дай УТВто на някой който има идея какво се прави.

                      Има и трети начин, ама надали ще ти хареса.

                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #14
                        Първоначално публикуван от Wolf7 Преглед на мнение
                        Регистрацията не е проблем но 125 има ли сила а за Ел инсталацията си нямам и на представа какво трябва да се прави
                        125 има достатъчно сила , 250 2-такта ще го изправя на задни гуми. Може да се ползва и 250 4-такта което е 25-45 к.с. , в зависимост от двигателя. Най-добре си направи сметка какви пари може да отделиш , и намери някой който да вземе правилното решение и да го направи. Но първо провери какви са възможностите за повече мощност от оригиналния двигател , но е много важно какви материали и части са вложени в него , защото тунинга може сериозно да съкрати живота му.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #15
                          Какъв е третия начин? А майстор добър имам бюджета ми е около 2000лв.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X