Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой знае ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой знае ли?

    Някой знае ли и познава ли човека ,който е направил тази машина?Казва се Виктор от Нови Искър.
    Густо майна , пътят свърши !!!

  • #2
    Е ,та какво за него,виждам ти знаеш и името и от къде е .Иначе аз знам къде се намира колата ,дори в момента ,просто скоро минах покрай нея
    B+

    Коментар


    • #3
      Само не разбирам защо тази тема е в графата за самоделни машини? Това си е един армейски ландровер, имаше си някакво странно име, ама не си го спомням, питайте Яро. Вярно че е понаправен, ама си е фабричен, сигурно е по-добре да е в графата за тунинг или за 4х4.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Да да , фабричен -друг път ! Я се загледай в уазковите мостове

        Коментар


        • #5
          Точно това щях да питам,защото от новия притежател разбрах,че е върху уазково шаси и цялата ходова част е на уаз.Просто исках да знам дали е човек от форума за да го питам някои неща.
          Густо майна , пътят свърши !!!

          Коментар


          • #6
            Ами от тази кола ,която помня и която спираше на бул."Евлоги Георгиев" ,в продължение на 5-6 години ,май са останали само предната броня и номера.И табелката "дизел"
            B+

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Митко/fulda/
              Да да , фабричен -друг път ! Я се загледай в уазковите мостове
              Не съм го загледал наистина...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                по принцип този автомобил е Land Rover 88 Series 3 Lighweight. Води се олекотена версия на нормалния 88, като разликата е само в купето. Произвеждани са с 2 двигателя - 2.25 бензин 75кс. и 2.25 дизел 55кс.
                Предназначени са за парашутно-десантните части на армията - пускали са ги с парашути [/code]
                http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                Коментар


                • #9
                  ??? Ония никога не са имали такива парашутни системи ...

                  Коментар


                  • #10
                    кой да не е имал? тази машина е от след 1972 до към 1980 и са ги пускали с обикновен парашут
                    http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                    Коментар


                    • #11
                      А ...
                      Да, примерно през тия години са опитвали да правят нещо, решили са че е невъзможно и са се отказали. Максимумът който имат и до днес в крайно ограничени количества е за бързо разтоварване на меки товари. Едни по същество спирачни парашутчета които изхвърлят в потока и те изтеглят денковете над пистата, без самолета да опира.
                      Такива неща не се хвърлят с обикновени парашути. Четири технически и една тактическа трудности. Стабилизиращата система не го удържа без да салтира. На земята хич няма за кво да се опитваш даже да го палиш. Няма спирачни ракети за стабилизация и забавяне за кацане. Не може да пада с екипажа. Не може да се управлява във въздуха. Поради тия причини се разпиляват неконтролируемо на недопустимо голяма площ на голямо отдалечение от хората, които са с много различно тегло. После не успяват да стигнат до тях и още по-малко да ги използват.
                      Руснаците имат стабилизирана многокуполна парашутно-ракетна система, хвърлят ги с екипажите, отстрелват сбруите с пиропатрони и веднага влизат в боя. Не съм сигурен, май по малко имаха и в ГДР и Полша, но не съм сигурен.

                      Коментар


                      • #12
                        виждал съм как пускат БМП с такава система- яката работа е, наистина
                        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                        Коментар


                        • #13
                          Тогава сигурно си виждал още по-рядката БМД - Бойната Машина на Десанта. Никой не ги обича, много са малки, няма къде да натовариш и двама ранени.







                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X