Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъги-самоделка???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бъги-самоделка???

    Както повечето ентусиасти тук и аз искам да си направя бъги.Разликата(проблема) е ,че Вие сте с голям опит а аз съм почти на 18 години.Значи бъгито го правя просто за разходки и красивите горски пътеки/пътища на село.Решил съм да е със задно предаване.За това и бюджета ми е ограничен.Та искам да попитам няколко въпроса:

    1.Двигателя отпред или отзад да седи?
    2.Каква кола донор да използвам?
    3.И ако може да ми дадете някакви чертежи за двуместно бъги,защото тези тук са изтрити от сървъра.Искам да е нещо просто за да може сам да се справя.Ако не на помощ идва баща ми.

  • #2
    До: Бъги-самоделка???

    Значи:Първо избери колата-донор,в зависимост от финансовите възможности.Не забравяй,че може да е и двигател от мотор.
    След това кажи какво имаш и ще е много по-лесно да получиш съвети.Пиши откъде си.Ако си от София ще е по-лесно,поне за мен да ти помогна с някой съвет на място.
    Ако бъгито не е 4x4 то двигателят-задължително отзад.
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието....
    -----------------------------------------------
    0887770735

    Коментар


    • #3
      До: Бъги-самоделка???

      Еми засега съм се спрял на ЗАЗ 968 ,но трудно ще го намеря май.Стори ми се най-лесно с него ,а и не искам някакъв дзвер.От Мездра съм.

      Коментар


      • #4
        До: Бъги-самоделка???

        Мисля,че ЗАЗа няма да го вземеш по- евтино от някоя Жигула.А и за Ладите има части и са много евтини.Всъщност на тебе не ти трябва цяла кола,а двигател със скорости и ходова част.
        Не искам да ти давам акъл,ама защо първото бъги не си го направиш с мотоциклетен двигател.В Мездра има къде да ти направят зъбни колела и много други неща по бъгито.
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #5
          До: Бъги-самоделка???

          според мен е най-добре за донор да си вземеш някоя катастрофирала кола с огънато купе но със здрав двигател за да ползваш и кормилна и спирачна уредби както и много други дреболии. аз ползвах един форд фиеста и освен две предни главини от шкода и тръби друго не съм купувал.
          успех!

          Коментар


          • #6
            До: Бъги-самоделка???

            Ами иска ми се с двигател от кола.А този двигател от ваз няма ли да дойде много напред?И как ще се превключват скоростите.Много ти се моля ако ти се открие малко свободно време да драснеш разположението на двигателя на някаква рама без значение каква.Защото немога да разбера този двигател как ще седи?

            Коментар


            • #7
              До: Бъги-самоделка???

              Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
              Ако бъгито не е 4x4 то двигателят-задължително отзад.

              Това пък защо ? В момента купувам едно Съни 4х4 и мисля да правя бъги като двигателят остане отпред,по просто е.Какви са минусите според теб ?

              Коментар


              • #8
                До: Бъги-самоделка???

                Първоначално публикуван от nanov_91 Преглед на мнение
                Както повечето ентусиасти тук и аз искам да си направя бъги.Разликата(проблема) е ,че Вие сте с голям опит а аз съм почти на 18 години.Значи бъгито го правя просто за разходки и красивите горски пътеки/пътища на село.Решил съм да е със задно предаване.За това и бюджета ми е ограничен.Та искам да попитам няколко въпроса:

                1.Двигателя отпред или отзад да седи?
                2.Каква кола донор да използвам?
                3.И ако може да ми дадете някакви чертежи за двуместно бъги,защото тези тук са изтрити от сървъра.Искам да е нещо просто за да може сам да се справя.Ако не на помощ идва баща ми.
                В София се продаваше в мобиле.бг едно полско фиатче за 250 лева

                Коментар


                • #9
                  До: Бъги-самоделка???

                  Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                  Това пък защо ? В момента купувам едно Съни 4х4 и мисля да правя бъги като двигателят остане отпред,по просто е.Какви са минусите според теб ?
                  Aма твойто е 4x4 и става.Идеята ми беше,че състезателните бъгита са със заден мотор и вървят прекрасно в кал и сняг.А напред от двигателя може да развихриш фантазията си.
                  Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                  -----------------------------------------------
                  Питието определя съзнанието....
                  -----------------------------------------------
                  0887770735

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бъги-самоделка???

                    Та може ли да ми кажете какво ще е разположението на двигателя ако е отзад?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бъги-самоделка???

                      Първоначално публикуван от nanov_91 Преглед на мнение
                      Та може ли да ми кажете какво ще е разположението на двигателя ако е отзад?
                      Зависи какви ще са скоростите.Или ще е зад задния мост /като Шкода напр./,или в средата м/у колелетата,или пред задния мост.
                      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                      -----------------------------------------------
                      Питието определя съзнанието....
                      -----------------------------------------------
                      0887770735

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X