Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен трактор 1-ви опит

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самоделен трактор 1-ви опит

    Добра вечер на всички!
    Първо да ви занимая малко с моя милост.Както е видно казвам се Николай Шишков.На 31 години съм. чета форума от доста години .С джипове специално нямам особен опит ( с малки изключения) и към момента не притежавам джип. В момента се занимавам с ремонт на камиони,преди това съм работил във фирма за ремонт на хидравлики. а още по-рано имах сервиз за леки автомобили.Толкова за мен.

    После...незнам дали темата е за тук ,щото хем става въпрос за трактор , хем самоделен .... (ако някой модератор прецени да мести или пък да трие)

    И така ... от доста години си събирам най различни боклуци за направата на трактор( е и за бъги де, но още не мога да стигна до удоволствието). Преди известно време попаднах на обява за самоделка ....и след няколко дни бях на път за Русе...(сметнах че за момента не разполагах с времето за напарава от нула) .И така вече бях оборудван с готова рама ,готов заден мост(скъсен москвичов)готов преден мост , калници ,капак , кормилна система.... липсваха двигателя(мисля че е бил ИЖ) и скоростите.Всичкото с покупката се случи лятото.... и днес намерих време да си раздвижа проекта. Искам да кажа предварително, че към момента не разполагам със средства ,и за това почти всичко е компромис.

    "Тракторчето" ще има задачата да отглежда 5дка рози(това ще е основно), да коси, да дърпа ремарке , да чисти сняг, по нататък съм си набавил и материали за малка багерна уредба и малък челен товарач(но това наистина напред във времето)

    Спирам вече че се отплеснах!

    П.П. забравих за снимките... 1 час не можах да се оправя да ги кача тук във форума ,затова сори ама
    http://lunatika86.snimka.bg/automobiles/traktor-1-vi-opit.511312
    п.п.2 Ако някой проявява интерес ще споделям още,също приемам и критики

  • #2
    От: Самоделен трактор 1-ви опит

    Здравей колега ,
    Да започна обратно на писаното .
    Снимките не трябва да бъдат над определен размер , в случая в този форум ограничението е 2Мб,

    Не знам каква е технологията за отглеждане на рози .
    Ако до сега си правил това и без техника - разбрал си какво ТОЧНО ти трябва и имаш желанието да си набавиш необходимото.
    Развиваш нещата и става още по-добре със механичната работа.
    Млад си за сега - имаш време да експериментираш. УСПЕХ.

    П.П. Не слагай мотоциклетен двигател .

    Има доста добро предлагане на самостоятелни , саморегулиращи се , самоизключващи се 4тактови моторчета.

    Коментар


    • #3
      От: Самоделен трактор 1-ви опит

      От личен опит малко голямо тракторче само дизелов двигател . Имаме Мургаш с двуцилиндров дизел на Руджерини което е два цилиндъра от Ахме . Това е машинката с която не бих се разделил никога .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Самоделен трактор 1-ви опит

        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение



        П.П. Не слагай мотоциклетен двигател .

        Има доста добро предлагане на самостоятелни , саморегулиращи се , самоизключващи се 4тактови моторчета.

        На някои от снимките се вижда "двигателя"... някакъв бригс ,който беше водна помпа...не мога да разбера колко коня е и дали ще ми е достатъчен . за сега експериментирам с този за да си накача периферията към него (алтернатор,2 хидравлични помпи, привод за ВОМ,и не на последно място почти успях да изумувам стартер)после най вероятно ще си купя нов китайски 7 или 15 коня (толкова съм склонен да отделя ,15-то коня в хасково са по 500лв).иначе замисала беше друг... 1.6d vw + скорости за предно предаване ,със заварен диф , всичкото това да си предава движението с полуоска на москвичовия диф, с коеото ,груубо трябва да намаля крайната предавка 4-ри пъти...Всичкото това го събирам при мен, но мисля че бързо ще счупя москвичовия диф...

        Коментар


        • #5
          От: Самоделен трактор 1-ви опит

          Може ли снимки колега? мургаш не е ли старо българско производство?
          Аз пък имам идея с двигател от ОКА 1111. Това де факто е половин самаров двигател, и е около 30к.с. Естествено той едвали ще работи винаги на пълна мощност, но за такива малогабаритни самоделки става идеално. Лесно се газифицира. Ако трябва може и степента на сгъстяване да се вдигне, за да работи по-добре на газ.
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • #6
            От: Самоделен трактор 1-ви опит

            Ока е интересен двигател(компактен) но за мен лично е екзотика(от финансова гледна точка). Двигателите за които говоря ги имам Налични, а както казах по нагоре бюджета е ограничен. Искам да подчертая, че бюджета ми е ограничен защото за мен лично се губи замисъла за самоделно изработеното(като оставим на страна факта че си ме човека постоянно да правя нещо). Искам направеното "нещо" да ми е без пари или с цена близка до тази на отпадаците....

            Между другото от вчера все повече ме човърка да слагам голф-овия мотор... Но не ми се правят дифове и полуоски... Някой с мнение?

            Коментар


            • #7
              От: Самоделен трактор 1-ви опит

              Няма да ти счупи дифа, защото трактора ти е много по-лек от москвича. Зависи и гумите колко са големи, но все пак москвича носи до близо тон на задния мост във версиите пикап (повечето бяха Иж, но моста е същия). А твоя трактор дали ще има тон целия, демек на задния мост не повече от няколкостотин килограма. При половината тегло на моста, спрямо заводското, може колелата да са двойно по-големи от заводските на москвича и натоварването на диф и полуоски не се променя.
              Мотора 1,6 дизел е читав, може да му сложиш и кутия от бензинов голф за по-различни предавки. По принцип има и едно дизелче от Поло 1,3/1,4 дизел, 45 коня, вероятно е малко по-лек, а и по-икономичен, но пък по-екзотичен.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Самоделен трактор 1-ви опит

                Мотора и кутията си ги имам и да кутията е бензинова...
                П. П. Гумите към момента са :1бр 6.5х16 и 1бр 5.5х16(не става ща за нищо)
                И в тоя ред на мисли на някой ако му се Намира гума 6.5х16... Приемам предложения!

                Коментар


                • #9
                  От: Самоделен трактор 1-ви опит

                  Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                  ... някакъв бригс ,който беше водна помпа...не мога да разбера колко коня е и дали ще ми е достатъчен . ... алтернатор,2 хидравлични помпи, привод за ВОМ....
                  Тоя "бригс" си е водна помпа.
                  Останалите неща дето ще се хранят от него - ще работят ...когато е на "място" .
                  Пак ! Не познавам спецификата на розообработването .
                  Признавам си .
                  Нямам и идея какво ще е крайното изделие .
                  Посочените задачи , не могат да се покрият с "матор за водна помпа".
                  Поне не с необходимия приход от дейноста на агрегата за избиване на горивото.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Самоделен трактор 1-ви опит

                    Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение

                    Между другото от вчера все повече ме човърка да слагам голф-овия мотор... Но не ми се правят дифове и полуоски... Някой с мнение?
                    Мисля активно в тази насока. Не че ми пречи да го сложа и да го махна после.... Ама все пак

                    Коментар


                    • #11
                      От: Самоделен трактор 1-ви опит

                      Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                      Мисля активно в тази насока. Не че ми пречи да го сложа и да го махна после.... Ама все пак
                      Казах ти, няма да ги счупиш, слагай смело. Даже и да беше възможно, москвичовия диф се сменя лесно със здрав от морга.
                      Интересно обаче как са наставени полуоските при скъсяването, там може да има слабо място.

                      Иначе може да помислиш за някой и друг силоотводен вал, ако ще задвижващ допълнително оборудване.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Самоделен трактор 1-ви опит

                        Все още не съм стигнал до задницата за да видя полуоски те заваряни ли са или са пренарязани... Незнам!
                        Иначе вома е плануван.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Самоделен трактор 1-ви опит

                          Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                          ...Всичкото това го събирам при мен, но мисля че бързо ще счупя москвичовия диф...
                          И според мен няма да можеш лесно да го счупиш москвичовия диф, така или иначе ще го въртиш с доста по-ниски обороти, отколкото когато е на колата. Колкото до полуоските има два варианта - с нарязване на шлици или рязане и снаждане със заварка(евентуално и втулка).
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Самоделен трактор 1-ви опит

                            Москвичовия деферинциал понася доста издевателства преди да се счупи .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Самоделен трактор 1-ви опит

                              Добър вечер.!
                              От тази вечер се здобих с това
                              http://lunatika86.snimka.bg/automobi...13128.38344565
                              Имам клиент който продава селскостопанска техника и това ми го продаде като "почти не работел", а и така изглежда.
                              Голф-овия мотор го оставям за сега за по голям проект.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X