Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Здравейте колеги , вашето мнение за спирачна помпа на бъги ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте колеги , вашето мнение за спирачна помпа на бъги ?

    Здравейте , имам китайско бъги сейтинг 600 кубика , с проблеми в спирачките . Предните гуми спираха идеално но задните ,уви не . А дойде време за минаване на технически преглед че е регистрирано , и реших да сваля помпата да я дам за ремонт . Намерих в София един майстор близо до сливница и той я почисти и подмени гумичките вътре , но уви стана по зле вече не спират и предните гуми , няма никакво налягане .Ето това представлява помпата :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:brake pump.JPEG
Прегледи:1
Размер:50.3 КБ
ID:6088654
    Намерих такава помпа в братски китай , но за съжаление ще се чака минимум 30 дни за доставка , а ми се кара . Дайте идея какво да правя , дали да не взема една помпа от жигула или друг автомобил без серво на спирачките и да пробвам да го приспособя .
    Поздрави от мен

  • #2
    От: Здравейте колеги , вашето мнение за спирачна помпа на бъги ?

    При монтажа на ремонтирана помпа(или нова),трябва да се обезвъздуши първо помпата,става като при напомпване и задържане на пИдала,се разхлабва тръбичката за съответният кръг,трябва да изпуска само течност.Проверяват се за наличие на въздух и двата кръга,след което се пристъпва към обезвъздушаване на спирачните апарати,успех.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Здравейте колеги , вашето мнение за спирачна помпа на бъги ?

      Най-вероятно нищо няма да се получи! Аз имах китайско бъги със същата помпа,цяло лято бях я мъчил и я смених с някаква от нормално МПС, ама преди 10г и вече не помня от какво сложих!!!???
      Шкода 105 или Фиеста, от тези двета ползвах различни неща,но от коя беше помпата ще те излъжа, ако кажа!
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: Здравейте колеги , вашето мнение за спирачна помпа на бъги ?

        Благодаря за идеята ,пробвах с обезвъздушаването , както е написал г-н Петров , но не се получи .Помпата не прави налягане , макар и с чисто нови гумички . Имам чувство че е нещо дребно с регулирането на самата помпа при монтажа на гумичките , но уви не разбирам . Ще потърся такава от шкода и да я приспособя някак.

        Коментар


        • #5
          От: Здравейте колеги , вашето мнение за спирачна помпа на бъги ?

          Здравейте колеги . Миналата седмица реших проблема с чисто нова помпа от фиат уно 81 година за 27 лв от някакъв сайт . Със съвсем малко преработка . две дупки и малко пилене . сега спира перфектно Ето снимки на новата помпа .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1517717_10204266851734411_7940982232187779462_n.jpg
Прегледи:1
Размер:62.7 КБ
ID:5665800Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11062311_10204266851534406_1726383421827708538_n.jpg
Прегледи:1
Размер:70.0 КБ
ID:5665801

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X