Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Instroi Rally team гараж.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Instroi Rally team гараж.

    В българският шампионат по автокрос си има правила, класове и групи. /Сега май само 2/. И Килограмите, кубиците и т.н. са част от правилата и изискванията.
    Призовавам всички, които не са виждали, да отделят половин уикЕднд тая година, за да видят състезание на живо. Няма как да не Ви хареса.

    Коментар


    • От: Instroi Rally team гараж.

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Евгени при безхаберието което цари с БФАС още дълго ще сте си в ретро ерата. Дори хора от нашия спорт , с влияние в БФАС не намират за нужно да се придържаме към световните правила.
      Кажи колко автомобила от нашия шампионат имат шанс за ФИА хомологация, колко нямат никакъв и обясни защо.
      Все някога трябва да решим дали ще вървим към Света или ще си стоим на село.
      А Руси не бъркай нежеланието на някой да спазва правилата на ФИА с желанието да не се развива техниката.
      Както знаем ФИА е търговска организация и много неща се правят само за пари и според лобитата.
      Защо трябва да се отказваме от евтини решения за сметка на фиаджийските, които само заради това че са разрешени от тях се плащат тройно и нагоре. Още повече че сроковете за хомологация са доста къси.
      Като говорим за село, защо не спазваме правилата на американците те са по напред от Европейците. Наоколо няма никой който да спазва изискванията на ФИА като изключим няколко състезания от ФИА крос кънтри шампионата, но дори и тези състезания си имат опен класове, където можеш да си караш кола Нехомологирана.
      В крайна сметка всеки си решава къде и какво му се кара и си прави колата за това. Идеална кола няма и не можеш да караш всичко. Кола за нашите трасета и кола за маратонските състезания са доста различни.
      И ако в горния пост си имал мен предвид го декларирам, че напротив винаги съм се борил за това да не спазваме правилата на ФИА. И съм видял как сляпото спазване на правилата унищожават дисциплините, и само тези дисциплини които не ги спазват се развиват и имат състезатели.

      Коментар


      • От: Instroi Rally team гараж.

        Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
        Не малко,ами много не си прав!Причината за това е,че в България малко хора имащи възможност са готови да инвестират в автомобилен спорт.Специално пък бъгитата виждаш за какво иде реч!Дори хора запознати с офроуда си представят бъгито,като превземащо баири и дерета МПС.А то е за съвсем различно предназначение.Ако повече хора, като кокочоли примерно или Ники Златков да речем от проспиид харчат пари за това което им е кеф, много такива,че и по зловещи родни клипчета ще гледаме
        И си прав и не си но каквото и да си говорим всичко опира до пари.
        Но има и моменти когато опираш до хора и машини и там също се появява един голям проблем пример е евото и неговите 12000 оборота и 2000кс.
        Аз не се сещам кой ще му балансира и изработи коляновия вал и маховика в бг.
        За Ники незнам дали го познаваш но е човек на който целя му живот е посветен на този спорт а ауди с1 е една голяма реклама на частите и тунинга които той произвежда за този автомобил в които е еденствен в целия свят пример адаптор за торсен т3 в 01 кутия.
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • От: Instroi Rally team гараж.

          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
          Това бъги не е за кеф! Направено е така за да е конкурентно в своя клас и да покрива изискванията! Първо се мисли,после се пише...
          Е аз къде съм казал,че бъгито не е конкурентно или,че не покрива изискванията.
          Казах,че състезанията за мен са базирани само и единствено на кеф и мен ЛИЧНО 140кс не ми доставят удоволствие ако ще и 200кг да е просто не обичам ако мотора е с малък обем да няма турбо просто лично житейско виждане.
          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

          Sofrace Offroad Team

          Коментар


          • От: Instroi Rally team гараж.

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Евгени при безхаберието което цари с БФАС още дълго ще сте си в ретро ерата. Дори хора от нашия спорт , с влияние в БФАС не намират за нужно да се придържаме към световните правила.
            Кажи колко автомобила от нашия шампионат имат шанс за ФИА хомологация, колко нямат никакъв и обясни защо.
            Все някога трябва да решим дали ще вървим към Света или ще си стоим на село.
            Сложно!
            Ти по добре от мен знаеш колко са колите и какви са изискванията.
            Това което аз знем е,че ако се стигне до такива изисквания тук то няма да има коли и за един клас.
            Ако за моята кола и подобните и по двигател питаш то не веднъж сме говорили,че не става.
            Скоро се бях замислил за друга кола ама малкото състезания и състезателите с които вече сме като роднини и всеки е имал своите звездни мигове силно ме разколебаха. Няма мотивация.Едно и също аз съм в този спорт от скоро вие доста по-отдавна на мен вече ми омръзна а вие как издържате незнам.
            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

            Sofrace Offroad Team

            Коментар


            • От: Instroi Rally team гараж.

              Сега някой ще каже че съм платено мекере на световната федерация. Ограниченията са измислени защото всичко друго се нарича анархия. Вие представяте ли си как ще изглеждат нещата ако не са спънати в някакви рамки .... Добре ли е да се явиш на състезание кат "Салвадорски патриот"... без каска, без колан, без клетка или с някъв асмалък само за филма и с някъв туч 899 коня под предния капак за който иначе си набил едни 50К лв . Еми другари , не моа да са съглася. Трябва някак си да има ред и дисциплина.
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • От: Instroi Rally team гараж.

                Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                Сега някой ще каже че съм платено мекере на световната федерация. Ограниченията са измислени защото всичко друго се нарича анархия. Вие представяте ли си как ще изглеждат нещата ако не са спънати в някакви рамки .... Добре ли е да се явиш на състезание кат "Салвадорски патриот"... без каска, без колан, без клетка или с някъв асмалък само за филма и с някъв туч 899 коня под предния капак за който иначе си набил едни 50К лв . Еми другари , не моа да са съглася. Трябва някак си да има ред и дисциплина.
                Съгласен 100% с добавката, че ограниченията и правилата са създавани с цел безопастност.
                Маринов е прав, че има и много комерсиален момент във ФИА регулациите, основно при хомологираните елементи.
                Но какво пречи като сме бедни(което не е много сигурно) да се придържаме към основните правила без да става задължително елементитите за безопастност да имат валидна хомологация?

                И направо да си го кажа- против съм две неща:
                1.Бензиновите двигатели с принудително пълнене.
                2. Неспазването на принципите и изискванията за геометрия и материали при изработката на ролкейджи или тръбни рами.

                Горните два проблема са и причината скоро да няма български коли на истинските състезания. А е жалко защото има наистина кадърни и корави нови колеги които са тръгнали по другия път!

                Не скачайте срещу мен. Мнението си е мое и затова тази година няма да карам в България, което едва ли ще е загуба за българския ралирейд.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • От: Instroi Rally team гараж.

                  Сега ши въ помоля да си приготвите шублерчетата щот ши въ изпитвам после.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2679.jpg
Прегледи:1
Размер:158.7 КБ
ID:5648906

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2678.jpg
Прегледи:1
Размер:144.7 КБ
ID:5648908
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • От: Instroi Rally team гараж.

                    Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                    Не знам колко тежи , ама така като го гледах днес не повече 350-400 кг.
                    Повече е,минимумът за 1,6 е 485кг.

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Масово бъгитата са по 600-700 кила. Не вярвам бъгито на Пламен да е по-тежко. Ма той да си каже де, кво се спотайва...
                    И все си мисля, че може и повечко коне да се сложат, те никога не са ни достатъчни, ама всеки си знае...
                    690кг е машината,които варират плюс-минус 10 кг в зависимост от това със какви гуми и джанти е обуто.Конете са си точно толкоз,според парите които съм похарчил за тунинговане на асматика 1,6,и вярвайте ми хич не са малко.С две приказки,тунинговането на атмосферен мотор е една страшно неблагодарна работа,струваща доста и в повечето случаи с елементарен резултат.Няма нищо общо с тунинга на турбо машините където нещата се случват доста по-бързо и с по-малко средства,макар,че и за там за сериозни резултати си е цифра.
                    Аз съм доволен от резултата,с предишната настройка беше 127кс на колела.

                    P.S.Днес от сутринта ме гони карък,може пък и да е за хубаво...
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Instroi Rally team гараж.

                      [QUOTE=kokocholi;2724961]Сега ши въ помоля да си приготвите шублерчетата щот ши въ изпитвам после.
                      /QUOTE]

                      Колко кила тежи цялата конструкция??
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • От: Instroi Rally team гараж.

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        ...И направо да си го кажа- против съм две неща:
                        1.Бензиновите двигатели с принудително пълнене.
                        2. Неспазването на принципите и изискванията за геометрия и материали при изработката на ролкейджи или тръбни рами.

                        ...
                        От зад напред: №2 ми е ясно, но №1 защо?

                        В "малкия" клас на БФАС "бъгита" какви са ограниченията за двигатели с принудително пълнене?

                        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                        140 коня на колелата и 160 Нм.
                        А колко би трябвало да е на изходния вал?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Instroi Rally team гараж.

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          От зад напред: №2 ми е ясно, но №1 защо?

                          В "малкия" клас на БФАС "бъгита" какви са ограниченията за двигатели с принудително пълнене?


                          А колко би трябвало да е на изходния вал?
                          14 коня бяха загубите от трансмисия и гуми, значи 154 к.с. на изходящия вал т.е. почти 100коня на литър обем.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • От: Instroi Rally team гараж.

                            [QUOTE=targa;2725113]
                            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                            Сега ши въ помоля да си приготвите шублерчетата щот ши въ изпитвам после.
                            /QUOTE]

                            Колко кила тежи цялата конструкция??
                            Това което виждаш в момента е около 150 кг. без ДВГ и трансмисия , но задницата не е довършена . Очаквам крайния резултат да е до 190кг.
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • От: Instroi Rally team гараж.

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              В "малкия" клас на БФАС "бъгита" какви са ограниченията за двигатели с принудително пълнене?
                              940см/3 макс,умножава се по коефициент 1,7.При големите е 4500 атмосферка или 2640см/3 макс с принудително пълнене
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Instroi Rally team гараж.

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                ...690кг е машината,които варират плюс-минус 10 кг в зависимост от това със какви гуми и джанти е обуто.Конете са си точно толкоз,според парите които съм похарчил за тунинговане на асматика 1,6,и вярвайте ми хич не са малко.С две приказки,тунинговането на атмосферен мотор е една страшно неблагодарна работа,струваща доста и в повечето случаи с елементарен резултат.Няма нищо общо с тунинга на турбо машините където нещата се случват доста по-бързо и с по-малко средства,макар,че и за там за сериозни резултати си е цифра.
                                Аз съм доволен от резултата,с предишната настройка беше 127кс на колела.

                                ...
                                А какъв е бил стоковия асматик - марка, модел?
                                Не ми хареса 1,7 коефициент в този случаи под 1000 см3 не остават много двигатели, които успешно да се турбинират, за да се получат по-добри резултати.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X