Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Instroi Rally team гараж.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Instroi Rally team гараж.

    Щом шлиците стигат, няма ядове. И координат не ти трябва. Вала ще я центрова. Лепни 2 гарнитури на фланеца, че ще замине маслото от раздатката.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • От: Instroi Rally team гараж.

      Тарга, за мен раздатка, дето не излиза кардан отляво, отдясно и нагоре не е раздатка! А вие с Чолаков и Петров квото искате правете.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Instroi Rally team гараж.

        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
        Пусни някоя снимка , че съм наточил шублера. Само от теб не съм откраднал още.
        Не е кой знае какво,ще има снимки при окончателният монтаж.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141220_155433-1.jpg
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:5642042
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141222_174610-1.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5642043
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150104_182020.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5642044
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150108_173524.jpg
Прегледи:2
Размер:52.5 КБ
ID:5642045
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150110_181433.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5642046
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150120_161954.jpg
Прегледи:2
Размер:144.9 КБ
ID:5642049
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150120_184439.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:5642050
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150120_170648.jpg
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:5642051
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150120_170801.jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5642052
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Instroi Rally team гараж.

          Колега Петров, кефиш яко.
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • От: Instroi Rally team гараж.

            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
            Колега Петров, кефиш яко.
            Уплътнявам си времето докато стане време да излезем на полето...
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Instroi Rally team гараж.

              Сняг+Рали !!!
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • От: Instroi Rally team гараж.

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Тарга, за мен раздатка, дето не излиза кардан отляво, отдясно и нагоре не е раздатка! А вие с Чолаков и Петров квото искате правете.
                И отгоре? Заразиха те и теб с тия американци. Я си виж скайпа, че да не се ядосваш после.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: Instroi Rally team гараж.

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Не е кой знае какво,ще има снимки при окончателният монтаж.
                  [ATTACH=CONFIG]778415[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]778418[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]778421[/ATTACH]
                  [ATTACH=CONFIG]778429[/ATTACH]

                  От къв матриал твориш колелата?
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Instroi Rally team гараж.

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    От къв матриал твориш колелата?
                    Оси,колела-18ХГТ.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Instroi Rally team гараж.

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Американския вариан. Байпаса работи с нарастващо съпротивление при свиване.
                      Това не е съвсем вярно за мен. Така е само ако във байпасите има вграден бъмп стоп, както при Мето, иначе няма такова нещо, просто си имаш лесно регулируем амортисьор.
                      Друго предимство на байпасите е, че при тях на практика не можеш да прегрееш клапаните и от там да отвърнат, което съм го виждал при амортисьори с неправилно сметнати или сложени клапани. За сега освен Близнаците, които бяха първите в България с байпаси, знам само за още 3-ма които карат тук с байпаси и са доволни от това.

                      Коментар


                      • От: Instroi Rally team гараж.

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Ония тръби отстрани са байпасите. Като тръгне буталото нагоре, освен през клапана маслото минава и през тръбите. Колкото по нагоре отива тръбите намаляват, а съпротивлението се вдига. Хитринка си е.
                        Да ама не точно.
                        За да се промени работата трябва буталото да влезе в друга комбинация между външни тръби.
                        Основната идея е че основното количество масло при движението на буталото не минава през клапаните на буталото, а през клапаните на тръбичките. Там и загряването е по-малко. По правило клапаните на буталото са доста твърди. И за това се получава този ефект.
                        Ако има ход на буталото извън диапазона на тръбите, тогава работи като бъмп стоп.
                        Като цяло е доста по-добре от обикновен амортисьор особенно при първоначални настройки на колата.
                        На нашата ефекта беше от не се кара до доста задоволитено представяне, само като връткаш настройките без монтаж и демонтаж.
                        Другото за Коловърите с реглажи са същата идея, но заради пружините не могат да се изкарат външни тръбички и тази схема е вкарана вътре в амортисьорите, което е доста скъпо, но добро решение ако можеш да си го позволиш.

                        Коментар


                        • От: Instroi Rally team гараж.

                          А случайно централно разположените спрямо носача амортесьори (при трофи траците на американците) да са и за щадене на задният мост ? Защото ми се струва, че не той ще поема целият удар от неравности и скокове, а и носача.

                          Коментар


                          • От: Instroi Rally team гараж.

                            Четири линка направи първи стъпки. Разходихме задния мост във всички възможни позиции.Конфликтните точки са далече , а ходовете са доволно големи. Аз търся 30 см. ходове и около 5-6 запас . В момента налични около 50см. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2513.jpg
Прегледи:1
Размер:145.1 КБ
ID:5642171Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2516.jpg
Прегледи:1
Размер:152.1 КБ
ID:5642172Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2514.jpg
Прегледи:1
Размер:169.6 КБ
ID:5642173
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • От: Instroi Rally team гараж.

                              В темата има много интересни неща. Нищо че се е развила като форум във форума.Но нямам време да пиша за всичко.


                              Първоначално публикуван от IvanMarinov Преглед на мнение
                              Да ама не точно.
                              За да се промени работата трябва буталото да влезе в друга комбинация между външни тръби.
                              Другото за Коловърите с реглажи са същата идея, но заради пружините не могат да се изкарат външни тръбички и тази схема е вкарана вътре в амортисьорите, което е доста скъпо, но добро решение ако можеш да си го позволиш.
                              Може и двете ама е къстъм изработката. Не дава да се копират снимките.
                              http://durkadurka.net/photocart/inde...33#image=13999

                              Гледах това бъги наживо и се движеше много добре.Ето колегата и нас ни е хванал... през 2007г. даже съм имал и перчемче.
                              http://durkadurka.net/photocart/inde...ry=1232#page=3


                              Които казва че хром-молибдена не ръждясва значи не се е занимавал с този метал. Друг е въпроса колегата защо го е взел такъв. Ръждясва си и още как. Американците не го боядисват за да може да се вижда ако се появат пукнатини. Да се заварява лесно в трасето и тн. Тези болиди буквално плуват във WD-40 и след всяко състезание всичко се чисти до болтче. Другото е че въздуха не е толкова влажен. А дъжд вали веднъж в годината.

                              Купихме едни огледала и се търкаляха един месец в автомобила с които бяхме. В България хванаха благородна ръжда само за ден.Например за Рали Дакар ги боядисват иначе ще ги извадят на лисица още при транспорта. Като ги гледахме Трофи Тръковете в Германия заваля ситен дъждец и всичко се покри с финна ръжда.Там видях и как един неизвестен поляк преби от бой с каране в трасето Джиджи Гали Петер Солберг Матиес Кале и Кен Блок. Видях че ги коментирате в темата.

                              А амортисьорите на тези камиони са хванати там не само заради дължината им а и заради причината че при тези ходове ако са на моста ще влязат в колизия с гумата. Седят на скрито и кулата за захващае е част от рамата а не придатък. Няма нещо толкова добре измислено като байпаса ако има и кой да направи настройката на бегачката става уникално.

                              Всеки които се е занимавал с окачвания знае че функцията на амортисьорите е да преобразуват енергията в топлина.Сложното става когато тази топлина трябва да се отдаде бързо. Байпаса освен че има повече настройки се справя много по-лесно от койловъра с това заради по голямата си площ на топлоотдаване и специфична конструкция. Така помага на койловъра да не прегрее.

                              Поради тази причина например при най натоварените болиди от CORR двата амортисьора са хванати на различни места. Тази схема предлага много по лек носач. По голяма площ за топлообмен на байпаса заради големината му. При презимяване изтласква болида напред. При счупване на унибала бегачката не пада на земята.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1000924_222345531272988_1033218312_n.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5642175

                              Ето и колко е висока а ходовете са огромни.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:533229_222350061272535_1431540069_n.jpg
Прегледи:1
Размер:89.9 КБ
ID:5642176

                              Ето го и режима на каране.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1238795_222346094606265_1333172183_n.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5642181<em>

                              Това няма как да стане при два малки койловъра.Изходът е честа смяна. Доколкото съм виждал при тази схема амортисьорите също са различни.
                              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 16-02-15, 19:01.

                              Коментар


                              • От: Instroi Rally team гараж.

                                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                                ...Не дава да се копират снимките.
                                Няма такъв филм. Щом се вижда на страницата, може да се свали. Вярно, бяха се постарали да го покрият де...
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CoiloverBypass.jpg
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5642200
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X