Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Instroi Rally team гараж.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Instroi Rally team гараж.

    Сечението,точното сечение,не броя.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Instroi Rally team гараж.

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Сечението,точното сечение,не броя.
      В случая са важни и диаметърът и сечението(зацепващата повърхност) и броя на шлиците.Шлиците(трапецовидни) са два вида 60 и 90 гр,тия ми изглеждат на 60,което е странно за полуоска,но може и да бъркам.При производството на такива детайли,се допуска грешка,която не съответства на даденият ъгъл на шлица(в смисъл ъгъла е точен но с различен наклон спрямо центъра)или така нареченият крив зъб,получава се,не защото не е на център,а защото няма подходящ стандартен инструмент за целта и трябва да се изработи такъв.Другата грешка идва от дълбочината на самия шлиц,в повечето случаи свръзката "хлопа" или иначе казано е със голям луфт именно поради неправилно изработен инструмент,на зададената дълбочина не пасва,следва допълнително подаване докато хлопне.При поглед на зацепването срещу светлина,повърхностите не си пасват,което е недупостимо за натоварени детайли.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Instroi Rally team гараж.

        Добре де,защо търсите кусури на една снимка най вероятно с телефон!Мислите ли,че колегата Чолаков ще се довери на фрезист който не си знае работата.Другото запитайте се колко работещи фрези имате в вашият град и какви хора работят с тях-дали си разбират от занаята?Едва ли Чолаков ще се довери на проверка "срещу светлината"-аз не бих се доверил,макар да нямам средно специално образование,а експериментална паралелка към Техникум по механотехника.
        Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
        Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
        0885 660 613

        Коментар


        • От: Instroi Rally team гараж.

          Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
          Добре де,защо търсите кусури на една снимка най вероятно с телефон!Мислите ли,че колегата Чолаков ще се довери на фрезист който не си знае работата.Другото запитайте се колко работещи фрези имате в вашият град и какви хора работят с тях-дали си разбират от занаята?
          Никой не търси кусури,просто обясних каква грешка се допуска често при изработването на такива детайли.Работещи фрези има във всеки град,но е трудно да намериш оператор,който да произвежда нещо различно от шпонкови канали,в 90% от случаите си нямат идея как се работи с делителен апарат.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Instroi Rally team гараж.

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            В случая са важни и диаметърът и сечението(зацепващата повърхност) и броя на шлиците.Шлиците(трапецовидни) са два вида 60 и 90 гр,тия ми изглеждат на 60,което е странно за полуоска,но може и да бъркам.При производството на такива детайли,се допуска грешка,която не съответства на даденият ъгъл на шлица(в смисъл ъгъла е точен но с различен наклон спрямо центъра)или така нареченият крив зъб,получава се,не защото не е на център,а защото няма подходящ стандартен инструмент за целта и трябва да се изработи такъв.Другата грешка идва от дълбочината на самия шлиц,в повечето случаи свръзката "хлопа" или иначе казано е със голям луфт именно поради неправилно изработен инструмент,на зададената дълбочина не пасва,следва допълнително подаване докато хлопне.При поглед на зацепването срещу светлина,повърхностите не си пасват,което е недупостимо за натоварени детайли.
            Правилно си предположил , че шлиците са 60 градуса и са трапецовидни . Купил съм фрезер който е с точния наклон и крайния резултат е много плътно работеща двойка ... за хлопане и дума не може да става. Моя фрезист не бърза за никъде и детайлите които изработва са направо "поезия" Освен това той е и мн. голям фен на отбора и не на последно място работи във фирмата . Винаги нови детайли се изработват първо на чернова, проверяват се за несъответствия, коригират се ако има нужда и чак тогава се изработва "беловата". Тези полуоски които сега изработва ще им бъдат набити на топло фланците и след това един шев на аргон. Няколко такива вече сме направили и няма превъртели. Имам наличен материал около 800 кг. така че имам право и на грешки.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • От: Instroi Rally team гараж.

              А горе долу колко им е диаметъра в шлицовата част?
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • От: Instroi Rally team гараж.

                Някъде по-назад в темата стана въпрос за моторни гласове. Вижте на какво попаднах.
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • От: Instroi Rally team гараж.

                  Това е колата!
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • От: Instroi Rally team гараж.

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Това е колата!
                    Ами това е колата Русев, ама аз я подарих на Мото Пфое !!! Да го е !!!
                    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                    Коментар


                    • От: Instroi Rally team гараж.

                      Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                      А горе долу колко им е диаметъра в шлицовата част?
                      31,8 mm.
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • От: Instroi Rally team гараж.

                        Кво стaнa с тестовете нa Еволюшънa?Че ми се гледa клaсическо водео.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Instroi Rally team гараж.

                          driving skills !!! СПЕЦИАЛЕН поздрав за колегата "nitro" !
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • От: Instroi Rally team гараж.

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Кво стaнa с тестовете нa Еволюшънa?Че ми се гледa клaсическо водео.
                            Вярваш ли , че не остава време да хвана камерата вътре . Днес го запалих с идеята да му откача вратите в завоите и след един час се усетих , че съм го забравил. ...... ОБЕЩАВАМ !!!
                            Обещано! Ще го направя непременно за тебе специално.
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • От: Instroi Rally team гараж.

                              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                              Някъде по-назад в темата стана въпрос за моторни гласове.
                              Харесвате си ги с бай Руси осмаците и това си е.
                              Мен нещо не ме грабна обаче този звук не знам защо ама не ме кефи.
                              А и вярвам в принципа,че без духане нищо не става и на това и на онова не му ли духнат не потръгват работите.
                              Този от години го гледам нещо все няма сцепление но на звук го докарва а и е такъв нервен постоянно го почерпва.
                              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                              Sofrace Offroad Team

                              Коментар


                              • От: Instroi Rally team гараж.

                                Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                                driving skills !!! СПЕЦИАЛЕН поздрав за колегата "nitro" !
                                Мерси ! Има хора докоснати от боговете на ралито...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X