Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Време е за проект.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Време е за проект.

    Здравейте, след дълго плануване един приятел ме нави да го почна. Не знам точно как да го нарека. Но ето видео от което сами ще разберете какво искам да направя. http://www.youtube.com/watch?v=NUlcLbfvCVE
    Само че аз искъм да е със двигател. Вероятно от АТВ защото имат и задна. Имам дружба но не знам дали тя ще може да го подкара. Мислех и за двигател на балканчи но пък няма задна. Ще се ви благодарен ако ми предложите какъв двигател да използвам. И ако дадете някоя друга идея. Самата конструкция ще я започна след като купя двигател. Ако някой от вас има двигател който предлага нека да пише за цената ще се разберем. Но не давам повече от 250лв. Гуми ще използвам на колело или на мотор. Очаквам мнения и идеи!

  • #2
    От: Време е за проект.

    Ако ще слагаш двигател от атв или някои по мощен от сорта 125cc използвай гуми от мотор за задвижващата ос .

    Коментар


    • #3
      От: Време е за проект.

      Гумите ще са от мотор. Няма да издържат гумите на колелото. Обаче не мога да намеря двигател от АТВ. Все ми предлагат мотори със всичко. Смсъл палиш и караш. Обаче няма задна. Дайте някоя идея. Ако зема двигател от мотор имали начин да се направи и задна скорост ?

      Коментар


      • #4
        От: Време е за проект.

        Да , има начин . С подходящ електромотор или стартер . Дори и да не направиш задна , няма страшно . Аз моето бъги го карам без задна и не ме притеснява .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3020.jpg
Прегледи:1
Размер:79.0 КБ
ID:5578714

        Коментар


        • #5
          От: Време е за проект.

          Тези пружини на кормилния трапец са излишни. Просто се прави надлъжен наклон и държи машината винаги в праволинейно движение.

          Коментар


          • #6
            От: Време е за проект.

            Прав си задната не е толкова важна. Задните колела ще ги захвана на 1 ос. Със една запчатка посредата и верига. Ще видя някой двигател от моторче. Това за задната е добра идея. Може би ще го направя Сега дайте идея как да направя спирачките. Защото до колкото съм на ясно няма да стане от двигателя някакси да блокира, и така да спира. Очаквам идеи

            Коментар


            • #7
              От: Време е за проект.

              Първоначално публикуван от JoRkATavE Преглед на мнение
              Сега дайте идея как да направя спирачките. Защото до колкото съм на ясно няма да стане от двигателя някакси да блокира, и така да спира. Очаквам идеи

              Пускаш крак и суркаш по хасвалта,нема начин да не спре!
              Що си мисля,че и идея си нямаш от това което искаш и само чешеш клавиатурата?Не се заяждам,но това са елементаризми,със които се започва проекта...
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Време е за проект.

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Пускаш крак и суркаш по хасвалта,нема начин да не спре!
                Що си мисля,че и идея си нямаш от това което искаш и само чешеш клавиатурата?Не се заяждам,но това са елементаризми,със които се започва проекта...
                Къде е 6traka ?!

                - колега изумувай нещата добре рче да няма пребивания. Особено с кормилнатаи спирачната система. Ако ще го прави от болчета слагай поне стопгайки.

                Айде следим с интерес

                Коментар


                • #9
                  От: Време е за проект.

                  Намерих двигател. Тези дни ще ида да го зема. Това за спирачките на истина си нямам и на идея как ще се спира. Кормилната система сам я измислил. Скоро ще има снимки

                  Коментар


                  • #10
                    От: Време е за проект.

                    Разгледай снимки на задната ос на някое атв и ще придобиеш представа какво да правиш .

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X