Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за двигател от начинаещ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за двигател от начинаещ.

    Здравейте!

    Твърдо съм се решил да си направя един го-карт без значение, че съм само на 16 години, тъй като то не е кой знае колко сложно да се направи, а и чета доста около тази тема и съм смея да кажа наясно със някои важни неща в тази област.
    Не това е обаче въпросът ми. Искам да попитам, тъй като искам да направя го карта със скорости, възможно ли е да сложа двигател от мотоциклет със скорости и с неавтоматичен съединител и да направя така, че да сменям предавките чрез скоростен лост? Малко не съм наясно с двигателите и възможностите им, та за това питам. Ако някой знае, нека сподели опита си с мен.
    Благодаря предварително !!!

  • #2
    От: Въпрос за двигател от начинаещ.

    Първо добре дошъл във форума,а на въпроса ти разбира се че може.
    Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за двигател от начинаещ.

      Благодаря за топлото приветстване!

      И все пак може ли някои да ми разясни повече около тази тема, кое, как, къде, защо? Какъв двигател мога да ползвам ( ако може да ме насочите към определен такъв с 6-10 к.с.) така, че да има начин да стан ?
      Благодаря предварително!

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за двигател от начинаещ.

        Не съм сигурен, тъй като този не е от мотоциклет,но е 212сс и дали с него ще стане, като се има в предвид,че това е двигател като за обикновена косачка за трева например( не съм много сигурен за нещата, които казвам та заради това искам помощ от по-вещите в тази област) http://www.harborfreight.com/engines...nia-69730.html

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за двигател от начинаещ.

          Използвай двигател от мотоциклет както си писал в първият си пост, този трудно ще стане със скорости.
          Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за двигател от начинаещ.

            Много ти благодаря!
            Дали ще пасне един от Honda CR 250

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за двигател от начинаещ.

              Здравей и добре дошъл. Не само че няма да стане ами си е направо супер. Сега ако дадеш повече инфо за двигателя 2 или 4 такта, е мощност максимални обороти и т.н. Питам защото ако е 2 такта значи е бързооборотен като резачка, че и малко отгоре и мощноста му е доста над средните обороти. Сам разбираш, че ще трябва да го държиш постоянно в оборот. Ако е 4 такта е малко по-друга бира, а и по-добре. Охлаждането какво е водно или въздух.
              Honda CR-V I 2000 г.
              0 осем 96 осем три 3 сто и 10

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за двигател от начинаещ.

                Мисля си за 4 тактов, но ще го мисля по-нататък. Преди това обаче имам друг въпрос и за да не правя друга тема ще питам тук.. Как мога да огъна стоманен квадратен профил да кажем 30х30х2 или 25х25х2 ? Обясниха ми че ако стоманата се нагрее и огъне ще загуби закалеността си и ще трябва пак да минава обработка. Ако може някои да обясни ще съм много благодарен ^_^

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за двигател от начинаещ.

                  А другият ми въпрос е какъв материал бихте ми препоръчали за изработката на шасито на това, което планирам да направя ( един го-карт ). Уловката е там, че искам по-здрава конструкция. Държа да бъде от квадратни профили, но какъв материал?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за двигател от начинаещ.

                    Използвай тръбна конструкция,достатъчно здрава е.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X