Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за двигател

    Здравейте,
    започнах един проект за бъги който е към края си, днес направих теста, но не ми хареса как върви.
    Проблема е в това че не ми стига скорост или поне аз искам повече, идеята ми е вместо оригиналното зъбно колело на двигателя да сложа по-голямо(като диаметър), а на задната ос по-малко.На теория когато на двигателя е по-голямо, а на оста по-малко оборотите на оста трябва да се вдигнат и от там да се вдигне скоростта.
    Какво мислите по въпроса, добра идея ли е ще навреди ли на двигателя това?
    Поздрави!

  • #2
    От: Въпрос за двигател

    Значи правилно размишляваш , но по високите обороти , които ще получиш на задната ос ще бъдат за сметка на мощността на машината. На двигателя няма какво да му навредиш освен , че ще го тормозиш повече следователно ще се износи по-бързо същото важи и за съединителя . Но ако не промениш фрапантно броя на зъбите мисля , че няма да е проблем. На мотора преди години намалих броя на зъбите на предната заъбчатка с 1 и увеличих броя на зъбите на задния венец с 3 , но там гонех обратния резултат. Скъсих скоростите но получих малко повече мощност. Какъв мотор ползваш в момента и каква максимална скорост постигаш с него и съответно каква максимална скорост искаш да постигнеш ?

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X