Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да се регистрира в Кат самоделка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли да се регистрира в Кат самоделка

    Добър ден, от 2 месеца съм решил и аз да се включа в изработката на самоделки от коли донори, харесал съм перфекнтната кола и т.н.. Та сега да се върнем на въпроса дали, може една самоделка да се регистрира в Кат. Въпроса може да прозвучи тъпо, преди около седмица видях нещо от типа на самоделно(не е сигурно) бъги с регистрационни номера и затова реших да попитам как се процедира с карането на такова нещо по улиците?? Имам предвид около 200 метра път и после само Офф-роад шофиране по черни пътища!

    Благодаря предварително

  • #2
    От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=23071

    Коментар


    • #3
      От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

      Първоначално публикуван от gosho_221 Преглед на мнение
      Темата е от 2007г. Каквото и да можеше да се прави тогава е доста назад във времето.
      Първоначално публикуван от Lambenstein Преглед на мнение
      Добър ден, ........
      "Kauza perduta". Вервай ми. За тия 200 метра не си заслужава разправията. Свържи се с Technotest.bg и ще разбереш.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

        Понеже съм разчоплил темата до дъно да си кажа за пореден път. Виновен за сегашното положение е тоталният мързел и безхаберие царящ в Изпълнителна Агенция Автомобилна Администрация /ИААА/ към Министерство на Транспорта. Няма жива сила която да ги накара да си размърдат чиновническите задници и да досъставят и придвижат напред Наредбата за регистрация на единични бройки МПС. От 2007 нямаме такава която да замести предишната.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

          Дали зависи само от тях колега, и в кат май има спънки , миналото лято карах едно бъги 600см.3 за регистрация заводско изпълнено , имаше и евросертификат и отказаха да го регистрират , какво ли не опитвахме и с кой ли не говорихме и не става този тип МПСта не подлежали на регистрация
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • #6
            От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
            Понеже съм разчоплил темата до дъно да си кажа за пореден път. Виновен за сегашното положение е тоталният мързел и безхаберие царящ в Изпълнителна Агенция Автомобилна Администрация /ИААА/ към Министерство на Транспорта. Няма жива сила която да ги накара да си размърдат чиновническите задници и да досъставят и придвижат напред Наредбата за регистрация на единични бройки МПС. От 2007 нямаме такава която да замести предишната.

            Ами то ако е така защо не се обединим и не направим нещо по въпроса. Нали много пъти си казвал че форумът е голям човек , и аз вярвам във това също като теб. Въпроса е да знаем какво точно искаме пък знаели се може и да го постигнем .
            Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

            Коментар


            • #7
              Re: От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

              Aко някой има нова информация по въпроса ще се радвам да я сподели. До колкото аз имам информация според наредба 45 за регистрация на МПС в раздела за първоначална регистрация в чл.12, т.9 за превозни средства, от марка и модел нерегистрирани в страната се представя и сертификат за типово одобрение (технотест 960лв), а за регистрация на сглобено превозно средство се представя разрешение от Министерството на транспорта на основание протокол за съответствие от акредитирана лаборатория (технотест 156лв). Получавам обаче противоречива информация от всички места, на които попитам и нямам съвпадение на нито един от отговорите.....

              Коментар


              • #8
                От: Re: От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

                Първоначално публикуван от i_froloshki Преглед на мнение
                ... Получавам обаче противоречива информация от всички места, на които попитам и нямам съвпадение на нито един от отговорите.....
                За част от ППС през 2009г. издадоха наредба 60. Тя обаче не касае категория "L". Разгледай я. Има я в нета. Дано ти върши работа. Ти нали за кит каровете се интересуваш?

                Въчооооо! Да се обединим в какво бе човек? Нали се правиха и събития и клубове и .... по вестници и телевизии беше плювано по мързеливите чиновници. НИЩО не става! Сега съм подал наново молба в МТ - ИААА. Изтече и срока за отговор. Демек - мълчалив отказ. Консултирах се с адвокат. Каза , че мога да го обжалвам евентуално. Ако има сведущи по юрисдикцията на казуса и знаят нещо по-свястно - да пишат.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #9
                  От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

                  Имах в предвид да се обединим повече хора със подобни интереси и да се обърнем директно към министерството, но вече като мнозинство а не ти сам да се бориш със мързеливите чиновници.

                  Талпата е голяма сила.
                  Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

                    Първоначално публикуван от i_froloshki Преглед на мнение
                    Aко някой има нова информация по въпроса ..........
                    Предполагам визираш това:
                    ( (Изм. - ДВ, бр. 67 от 2012 г.) За превозни средства от категории M, N и О без валиден сертификат за съответствие може да се представи удостоверение за индивидуално одобряване, издадено от изпълнителния директор на Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация", или индивидуално одобряване, издадено от компетентен орган на държава - членка на ЕС, ЕИП, или Конфедерация Швейцария и признато за валидно на територията на Република България, съгласно Наредба № 60 от 2009 г
                    Тоест тука "Технотест" не участва. Значи разбирай самоделка НЕ можеш да регистрираш! Това е най-пресната информация. Ако искаш звънни на Технотест.


                    Сглобено (възстановено) ППС

                    Тези прегледи се отнасят за ППС, на които е била прекратена регистрацията и впоследствие се възстановява. Издава се изпитвателен протокол, на база на който „Пътна полиция” възстановява регистрацията.
                    Това от тяхната страница:
                    http://www.technotest.bg/bg/tpi.html#sgp
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

                      Колеги, дали тази невъзможност за регистрация обхваща и кит карове, при които шасито/ рамата И двигателя са от една и съща кола донор? Миналата година се бях засилил да започвам проект за присаждане на черупка (буквално само тенекиите) от американка от 1940-те върху стара 7-а серия БМВ, но в КАТ тук така и не можаха да ми отговорят еднозначно ще мога ли да я регистрирам. Мина ми през мисълта дали не може така сглобената кола да се регистрира в Англия, и на тази база с английския сертификат да се мине регистрация и тук, но пак остава риска от това, че кола от този модел и марка няма как да е била регистрирана на територията на страната, и отиваме в порочния кръг.
                      1986 Samurai SJ413 1.3 G13A
                      Андрей - 0894 272772

                      Коментар


                      • #12
                        От: Re: От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

                        Първоначално публикуван от Yusha Преглед на мнение
                        Колеги, дали тази невъзможност за регистрация обхваща и кит карове, при които шасито/ рамата И двигателя са от една и съща кола донор? Миналата година се бях засилил да започвам проект за присаждане на черупка (буквално само тенекиите) от американка от 1940-те върху стара 7-а серия БМВ, но в КАТ тук така и не можаха да ми отговорят еднозначно ще мога ли да я регистрирам. Мина ми през мисълта дали не може така сглобената кола да се регистрира в Англия, и на тази база с английския сертификат да се мине регистрация и тук, но пак остава риска от това, че кола от този модел и марка няма как да е била регистрирана на територията на страната, и отиваме в порочния кръг.

                        Това според мен е единственният начин за регистрация на самоделка.

                        Отиваш във цивилизована държава минаваш компетентна комисия и регистрираш, после нов внос в бг.

                        Едвали ще е по-малко от 30000лв. това удоволствие.
                        Въчо Иванов Tel. 0899 837 607

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

                          Първоначално публикуван от vacho Преглед на мнение
                          Едвали ще е по-малко от 30000лв. това удоволствие.
                          Ясно...
                          1986 Samurai SJ413 1.3 G13A
                          Андрей - 0894 272772

                          Коментар


                          • #14
                            От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

                            Дали не бъркам, но в Гърция можело да се регистрира самоделка с одобрението на инженер, който да подпише протокол, че е безопасна и отговара на изискванията за движение по пътищата. Това най-вероятно включва изправни светлини, спирачна уредба и поне колани за безопасност. Аз съм виждал какви ли не бъгита да се движат и то в центъра и кварталите на атина.
                            Honda CR-V I 2000 г.
                            0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                            Коментар


                            • #15
                              От: Може ли да се регистрира в Кат самоделка

                              Доста европейци си спестяват мъките в собствените си държави, като си регистрират возилата във Великобритания при доста по-тънки цени и ниски изисквания (които и във ВБ не с малко). Ето най-новата разпоредба за изискванията, които трябва да се покриват от самоделна сглобяема кола (отворете PDF-документа от адреса):
                              https://www.gov.uk/government/public...le-category-m1
                              Формотворец на коли

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X