Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

    Това второто на снимката ти е диф от синкро...който е различен от халдекса. За здравина....в драг шампионата има около 10-тина коли със халдекси и мощности от 500 до към 800 конски сили. Полуосоки стават на тирбушони, пръскат се раздатки , ама за счупен халдекс още не съм чул. Интересно е как ще го управляваш също.


    П.С, Всъщност това на 'снимката' и синкро не е ....незнам какво е това.

    Коментар


    • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

      Последният чертеж найстина не е нито Халдекс нито синхро , показано е как да се блокира диференциал с допълнителна втулка , в случая средния , затова го постнах като стана въпрос за заварка на дифа .

      Коментар


      • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

        Мисля, че може да ползваш блокаж от диференциал на бмв. Там знам, че блокажа се осъществява от дискове, които заключват касетата и си мисля, че би трябвало да може да се пригоди лесно.

        Коментар


        • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

          Нема начин това да стане....нещата са твърде различни. По-лесно вариант е да изхвърлиш халдекса и да намериш още една раздатка като твоята и да я направиш заден диф....

          Коментар


          • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

            Брех , не се бях сетил затова , и отзад ще олекне много , само една нова полуоска ще трябва да се направи и готово .
            А иначе идеята ми беше да махна задния диф , и да сложа тази втулка на негово място , и да си запазя халдекса като да го включвам и изключвам ръчно с копче . Всъщност да имам блокиран заден диф постоянно и да мога да включвам предно и двойно предаване по желание .

            Коментар


            • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

              Мисля, че ако диференциала ти е пред теб разглобен и прочетеш ето тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=316 , ще си отговориш на въпроса.

              Коментар


              • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                Требе да си направиш нова тема...че тука спамиме колегата Петрофф. А иначе халдекса е излишно тежък, голям и сложен за тия цели. Раздатките обаче са няколко вида...с различно предавателно отношение (винаги е близко до 1 към 1) и най-важно има с отделно масло или с общо с кутията.

                Коментар


                • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                  Да се върнем към темата,едно клипче за вдигане на адреналина: https://www.facebook.com/l.php?u=htt...be&h=GAQEmhipL
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                    Пламене,нещо клипа не се отваря.

                    Коментар


                    • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                      Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                      Пламене,нещо клипа не се отваря.
                      При мен си работи...
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                        Дадена е връзка към фейсбук, но клипа е във ютюб. Ето така трябва да стане

                        Успех, края на месеца ще те гледаме на домашното ти състезание
                        Non scholae sed vitae discimus.

                        Коментар


                        • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                          Колега petroffbg,
                          Един въпрос: възможно ли е комвенционална скоростна кутия за предно разположен мотор и задно предаване да бъде преработена в секвенциална с дог-рингс?
                          Благодаря предварително и поздрави.

                          Коментар


                          • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                            Първоначално публикуван от Kayman Преглед на мнение
                            Колега petroffbg,
                            Един въпрос: възможно ли е комвенционална скоростна кутия за предно разположен мотор и задно предаване да бъде преработена в секвенциална с дог-рингс?
                            Благодаря предварително и поздрави.
                            По принцип-може,стига да не е супер изчанчена.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                              Здравейте, не знам дали тук е правилното място за подобен въпрос, но някакви идеи, от къде могат да се закупят Порш джанти и главини 5х130?

                              Примерна снимка:

                              Коментар


                              • От: БЪГИ ЗА АВТОКРОС,ВЪЗЛИ И АГРЕГАТИ

                                Да издухаме праха от темата.Амбицирах се да си направя фланец за бързо свалящ се волан.В нета е пълно с разни предложения,като най-скъпият е на Спарко с цена 729,10лв и най-евтиният(със сигурност 100% китаец) на 65лв.Стандартното изпълнение е със два фланеца и главина която се закрепва на шлиците на кормилният прът и обща дължина след монтажа 150-200мм.По обясними причини,това при мен няма как да се монтира,понеже местото е строго ограничено и волана трябва да е точно там където е,ако го изместя към мен,ще остана без лакти.И така,пипнах някое и друго желязо и сътворих ей това:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151015_190051.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5686711
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151015_190134.jpg
Прегледи:1
Размер:79.0 КБ
ID:5686712
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151015_190203.jpg
Прегледи:1
Размер:73.6 КБ
ID:5686713
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151015_190218.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5686714
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151015_190351.jpg
Прегледи:1
Размер:107.3 КБ
ID:5686715
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151015_190543.jpg
Прегледи:1
Размер:79.3 КБ
ID:5686716
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151015_190719.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5686717
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151015_190811.jpg
Прегледи:1
Размер:53.2 КБ
ID:5686718
                                Нямам детайлни снимки от производството щото забравих да снимам,оста ще се среже за да с получат два готови детайла.Остава фланците да се разпробият за подходящите волани,след това всичко отива за кадмиране.
                                Последно редактирано от petroffbg; 15-10-15, 21:37.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X